6 214 20

Суд визнав банкрутом одне з найбільших машинобудівних підприємств України

дніпроважмаш

Суд визнав банкрутом одне з найбільших машинобудівних підприємств України – АТ "Дніпроважмаш".

Таке рішення Господарський суд Дніпропетровської області ухвалив 17 листопада, передає Liga.net.

У рішенні суду зазначається, що підприємство, ймовірно, було умисно доведене до банкрутства.

Зокрема, суд зауважив, що фінансово-господарський стан "Дніпроважмашу" протягом 2022-2024 років погіршувався, а ключові фінансові показники (коефіцієнт забезпечення зобов'язань активами, коефіцієнт забезпечення зобов'язань оборотними активами та розмір чистих активів), мали стійку негативну динаміку.

"Враховуючи, що три з трьох розрахованих показників у системі показників, які аналізуються під час визначення ознак доведення до банкрутства, мають тенденцію до зменшення... можна зробити висновок про наявність економічних ознак дій з доведення до банкрутства АТ "Дніпроважмаш", – йдеться в рішенні.

При цьому розпорядник майна встановив низку порушень з боку керівництва, зокрема відчуження майна у період дії арештів та заборон, передання всього нерухомого майна "Дніпроважмашу" у безоплатне користування третім особам, безпідставне передання обладнання третій особі з ознаками прихованого продажу, а також вивезення та можливе знищення документів колишнім керівником.

У рішенні суду повідомляється, що власний капітал "Дніпроважмашу" за останні три роки перед банкрутством зменшився з 453,2 млн грн на кінець 2022 року до 275,1 млн грн на кінець 2024 року, а кредиторська заборгованість залишалася на високому рівні – понад 730 млн грн. Чистий збиток заводу за 2024 рік становив 117,5 млн грн.

Тому 30 жовтня 2025 року збори кредиторів одностайно ухвалили рішення про припинення процедури розпорядження майном та звернення до суду з клопотанням про визнання підприємства банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Суд затвердив їхнє рішення, а також скасував усі арешти, накладені на майно підприємства.

АТ "Дніпроважмаш" розташоване у Дніпрі та виробляє обладнання для металургії, трубопроводів, метрополітенів і гірничодобувної промисловості. Підприємство контролює родина Олексія Зінов'єва. За даними у системі YouControl, 87,1% акцій товариства належать його дітям Єгору, Антону та Славяні Зінов'єви.

Як повідомлялося, 87% акцій АТ "Дніпроважмаш", а також промислове обладнання і нерухомість, були арештовані судом за клопотанням СБУ та передані Національному агентству з розшуку та менеджменту активів (АРМА).

За даними слідства, обладнання підприємства передавалося до Росії для використання у військово-промисловому комплексі та інших галузях економіки держави-агресора, що кваліфікується як пособництво державі-агресору (ст.111-2 ККУ).

При цьому АРМА виявило факти протиправного використання арештованого майна "Дніпроважмашу". Під час виїзного огляду заводу у Дніпрі представники агентства зафіксували, що службові особи продовжують незаконно користуватися арештованим майном підприємства, зокрема й із метою подальшого розкрадання обладнання, устаткування та іншого майна АТ "Дніпроважмаш".

Топ коментарі
+17
зелена пліснява зжерла
показати весь коментар
01.12.2025 09:18 Відповісти
+12
Розкрадали, зловживали, передавали агресору, зраджували Україну.....Де,хоча б,підозри не кажучи про арешти фігурантів??? Таким чином (доведення до банкрутства) українські Коломойські,Корбани та інші привласнили майна на сотні мільярдів доларів за копійки!! Де "славні" СБУ,НАБУ та усі інші "принципові" Генеральні прокурори???
показати весь коментар
01.12.2025 09:27 Відповісти
+6
Дуже стійка тенденція протягом останніх 30-35 років.
показати весь коментар
01.12.2025 09:35 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
зелена пліснява зжерла
показати весь коментар
01.12.2025 09:18 Відповісти
Наслідки «діяльності» московських зелупнів з Урядового кварталу з 2019 року, в економіці України!!!!
Гончарук, шмигаль, свириденко, «мудрили на грошах» милованова та гетьманцева!!! Вони не банкроти, і не побігли вішатися з горя !!!
показати весь коментар
01.12.2025 09:38 Відповісти
ХТЗ, КрАЗ, ЗАЗ, ЛАЗ і ще тисячі підприємств. Зелена пліснява...
показати весь коментар
01.12.2025 11:37 Відповісти
Нєє, не зжерла. Що бубочка кукурікав в 2019 році? Про епоху бідності, що вона, ця єпоха закінчиться, коли його тупе бидло вибере. Осі і настав золотий вік для зграї ЗЕбанутих і їх братви. Вони крали, а найвеличніший їх прикривав, якщо не був в долі.
показати весь коментар
01.12.2025 11:43 Відповісти
Це не державне підприємство. Ви щось спутали.
За даними у системі YouControl, 87,1% акцій товариства належать його дітям Єгору, Антону та Славяні Зінов'єви.
Власник має право робити все що завгодно зі своїм підприємством - тим паче доводити до банкрутства і розпродавати.
показати весь коментар
01.12.2025 12:18 Відповісти
Але саме держава створює умови для бізнесу. Тому деякі держави не мають ресурсів, але мають промисловість, а деякі... Ну як вже є
показати весь коментар
01.12.2025 14:19 Відповісти
Я бачу ви кріпкий спеціяліст по капіталістичному бізнесу?
Буває всяке - навіть ціле місто Автомобільний Детроїт стає банкрутом... якщо що.
показати весь коментар
02.12.2025 10:51 Відповісти
Американське місто Детройт у штаті Мічиган, яке було колись столицею автопрому США, почало процедуру банкрутства через багатомільйонний бюджетний дефіцит і зовнішні борги, які перевищують 15 млрд доларів. Якщо суд визнає фінансову неспроможність міста, це стане найбільшим муніципальним банкрутством в історії США.19 июл. 2013 г.
https://www.bbc.com/ukrainian/business/2013/07/130719_detroit_bankruptcy
показати весь коментар
02.12.2025 10:52 Відповісти
Та якби ж то тільки вони, але такая тенденція була і десять років тому. Це вже просто залишки добивають
показати весь коментар
01.12.2025 14:18 Відповісти
Розкрадали, зловживали, передавали агресору, зраджували Україну.....Де,хоча б,підозри не кажучи про арешти фігурантів??? Таким чином (доведення до банкрутства) українські Коломойські,Корбани та інші привласнили майна на сотні мільярдів доларів за копійки!! Де "славні" СБУ,НАБУ та усі інші "принципові" Генеральні прокурори???
показати весь коментар
01.12.2025 09:27 Відповісти
вони в дєлє

а набу..для інформації, це структура з приблизно з 700 працівників і її компетенція " ...Бюро займається протидією корупційним та іншим кримінальним правопорушенням, які вчинені вищими посадовими особами та становлять загрозу національній безпеці. Бюро розслідує корупційні справи, до яких причетні https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B6%D0%B1%D0%B0_%D0%B2_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%96 держслужбовці категорії «А»..."
тобто по одному на президента, депутатів та міністрів + замів
показати весь коментар
01.12.2025 09:32 Відповісти
20, 30 років тому не було НАБУ. Зараз є. Банкрутсва також були і є. Очевидно, справа в чомусь іншому.
показати весь коментар
01.12.2025 09:41 Відповісти
Дуже стійка тенденція протягом останніх 30-35 років.
показати весь коментар
01.12.2025 09:35 Відповісти
Дивні особи в Україні, з ФДМУ ФІНМОНІТОРИНГУ МІНЕКОНОМІКИ МІНФІНУ ОДА держсекретарі з КМУ купи директоратів з опу, тільки збагатилися на таких банкротствах за 30 років!!! Судівські з прокурорськими, теж свою копієчку з цього ж мають!!
показати весь коментар
01.12.2025 09:42 Відповісти
За даними слідства, обладнання підприємства передавалося до Росії для використання у військово-промисловому комплексі та інших галузях економіки держави-агресора, що кваліфікується як пособництво державі-агресору (ст.111-2 ККУ).Якщо хтось буде розказувати .що про таку "рашистську діяльність" в Україні не відав "зепоцріот єрмак .сбу.набу.сап.генпрокуратура і т.д і т.п...плюйте в очі.Зрадники при владі прикривають грабіжників України .котрі працюють на рашистського кровопивцю...і діляться награбованими грошиками.які в крові українських захисників....
показати весь коментар
01.12.2025 10:06 Відповісти
Твою мать!!!
показати весь коментар
01.12.2025 12:38 Відповісти
НАБУ СБУ, в долі
показати весь коментар
01.12.2025 12:39 Відповісти
А навіщо машинобудування, якщо можна просто засівати землю ріпаком і добувати копалини на оптовий продаж? А машини хай будують розвинені цивілізації.
показати весь коментар
01.12.2025 13:50 Відповісти
Це говорить про стан і інших промислових галузей, які не потребують зараз таку кількість обладнання. Економіка - крихка система. А у нас кабмін навіть не переймається нею