Кількість позовів банків до боржників цьогоріч сягнула рекордних 100 тисяч, ‒ "Опендабот". ІНФОГРАФІКА

Кількість судових позовів, поданих українськими банками цього року, досягла рекордних 100 тис. Це майже у півтора раза більше, ніж за той самий період минулого року.
Про це повідомляє сервіс для роботи з відкритими даними "Опендатабот" з посиланням на дані Державної судової адміністрації.
Від 2019 року банки загалом подали понад пів мільйона позовів проти боржників, і 70% з них припадає на "Універсал Банк" (Mono), "ПриватБанк" та "А-Банк".
У 2025 році банки подали 100 434 позови ‒ це максимальний показник за сім років. Лідерами є "Універсал Банк"/Mono (28 213 позовів), "А-Банк" (22 221) та "ПриватБанк" (20 278). Далі з помітним відривом ідуть "ПУМБ" (9 225) та "Сенс Банк" (6 831).
За семирічний період перше місце за кількістю позовів стабільно утримує "ПриватБанк" — 191 353 звернення. За ним ідуть "Універсал Банк" (115 702), "А-Банк" (60 421), "Сенс Банк" (25 283) та "ПУМБ" (21 476).
Найбільший стрибок кількості позовів цього року зафіксували в "Таскомбанку" ‒ у 3,5 раза. Значне зростання також спостерігається в "ПриватБанку" (у 1,8 раза), "Кредобанку" (у 1,7 раза), "А-Банку" (у 1,6 раза) та "Сенс Банку" (у 1,6 раза).
Водночас окремі банки помітно скоротили кількість звернень до суду. Найбільше падіння ‒ у "Юнекс Банку" (у 4 рази), а також у "Креді Агріколь" та "Укргазбанку" (обидва ‒ удвічі).
Рейтинг найактивніших банків у поданні позовів цього року також змінився: до топу увійшли нові учасники ‒ "Радабанк" і "Банк Альянс", яких не було в попередньому списку. Натомість "Акордбанк" та "Юнекс Банк" вибули з першої двадцятки.
Як повідомлялося, Нацбанк у листопаді 2025 року застосував санкції до двох банків та двох небанківських фінансових установ за порушення норм законодавства у сфері протидії відмиванню коштів та недотримання валютних правил. Сума накладених штрафів у підсумку склала 20,57 млн грн.
Банк "Південний" був оштрафований на 17,5 млн грн за неналежне використання ризик-орієнтованого підходу, недоліки у процедурі перевірки клієнтів, порушення під час поглибленої перевірки високоризикових клієнтів, а також за невчасне або неповне надання даних у відповідь на запити НБУ.
Банк "Львів" оштрафували на 200 тис. грн за затримку в поданні інформації про порогові фінансові операції та за надання недостовірних відповідей на запити регулятора.

