Кількість заявок на "тисячу від Зеленського" у півтора рази перевищила очікувану суму. В уряді обіцяють, що коштів вистачить

У Мінсоцполітики запевнили, що коштів на виплату "зимової підтримки" вистачить усім

Українці станом на 9 грудня подали вже 15,8 млн заяв на отримання "зимової тисячі", тоді як торік загалом надійшло близько 14 млн заяв. Утім, коштів у бюджеті на виплати вистачить усім.

Про це заявила заступниця міністра соціальної політики, сім'ї та єдності Тетяна Кірієнко під час брифінгу, передає Укрінформ.

"Станом на сьогодні ми вже маємо 15,86 млн заявок. Це достатньо велика кількість, враховуючи, що подаватися на допомогу можна до 24 грудня. Минулого року, наприклад, загалом було подано близько 14 млн заяв. Але ми готові до цього. Хочу всіх запевнити: коштів вистачить. Усі заявки будуть виконані, і всі отримають свою "зимову підтримку" в розмірі 1000 грн", – сказала Кірієнко.

На отримання виплат у розмірі 6500 грн, які призначаються найбільш вразливим категоріям українців, станом на 9 грудня надійшли 342 тис. заяв. Близько 200 тис. людей вже отримали кошти на загальну суму 117 млн грн. Прийом заяв на цей вид допомоги триватиме до 17 грудня.

Кірієнко також розповіла, що, як і торік, українці найчастіше розраховуються "зимовою тисячею" за комунальні послуги.

"Допомогу в 6500 грн можна витратити лише на обмежені групи товарів: теплий зимовий одяг, взуття, ліки та вітаміни. Що стосується "зимової тисячі", лідером, як і минулого року, залишаються комунальні послуги. Наразі близько 4,5 млн людей спрямували кошти саме сюди. На другому місці – аптеки і донати на армію", – зауважила Кірієнко.

Вона нагадала, що отримати кошти можна лише у безготівковий спосіб – на картки "Національного кешбеку" або "Дія.Картка" зі спеціальним рахунком. Це пов'язано з тим, що допомога має цільове спрямування, і витрачати її можна виключно на визначені в постанові Кабінету Міністрів групи товарів.

Слі зауважити, що раніше в Міністерстві соціальної політики, сім'ї та єдності заявляли, що на фінансування виплат до кінця року виділили 11 млрд грн, це дозволить виплатити по 1000 грн для 11 млн українців.

Таким чином кіькість заявок станом на 9 грудня майже в 1.5 раза перевищує заплановану урядом суму.

Як повідомлялося, з 7 грудня в Україні стартували виплати 6,5 тис. грн в рамках "Зимової підтримки" для вразливих категорій громадян.

Зимова підтримка від уряду

Нагадаємо, Кабінет Міністрів затвердив механізм виплати 1000 грн кожному українцю, незалежно від його доходів, у межах анонсованої президентом Володимиром Зеленським програми "Зимова підтримка".

Як повідомили в Міністерстві соціальної політики, сім'ї та єдності, на фінансування виплат до кінця року виділили 11 млрд грн, це дозволить виплатити по 1000 грн для 11 млн українців.

У Мінсоцполітики фактично підтвердили, що на виплату "зимової тисячі" спрямували з програм соціальної підтримки громадян, які потребіють допомоги.

"Проаналізувавши виконання чинних програм соціальної підтримки, Мінсоцполітики перерозподілило зекономлені кошти та обʼєднало їх в єдину програму – "Соціальний захист громадян, які потрапили у складні життєві обставини", – повідомили в Мінсоцполітики.

До того, у жовтні, Кабмін вже анонсував програму "Тепла зима", яка передбачає виплату одноразової грошової допомоги у розмірі 6500 грн окремим соціально вразливим категоріям осіб для проходження зимового періоду 2025/26 року.

Загалом по 6500 грн до кінця року планують виплатити для понад 660 тис. осіб. На це спрямують 4,3 млрд грн із держбюджету. Переважно, йдеться про дітей із малозабезпечених сімей (335,86 тис.) та дітей внутрішньо переміщених осіб (252,9 тис.).

Топ коментарі
+7
Ідіоти...замість віддати ці гроші ЗСУ, закупити ще дронів, підвищити зп військовим хоч трохи, вони якимось роздачами з дефіцітного бюджету займаються.
показати весь коментар
09.12.2025 16:23 Відповісти
+7
Частина тупорилих є постійною.
показати весь коментар
09.12.2025 17:41 Відповісти
+7
А у кацапів візьмеш?
показати весь коментар
09.12.2025 17:43 Відповісти

Завантаження...