1 789 18

Прибуток німецьких автоконцернів обвалився до мінімуму за 16 років

Прибуток німецьких автоконцернів обвалився до мінімуму за 16 років

Операційний прибуток німецьких компаній Volkswagen, BMW і Mercedes-Benz у третьому кварталі 2025 року впав майже на 76% – до приблизно 1,7 млрд євро. 

Як свідчить аналіз німецької аудиторсько-консалтингової компанії EY, це найнижчий показник із третього кварталу 2009 року, передає DW.

Водночас, як зазначається, продажі та виручка цих компаній у третьому кварталі залишилися відносно стабільними порівняно з тим самим періодом 2024 року.

За оцінкою EY, нинішній тиск на німецьких автовиробників можна порівняти з кризою 2008-2009 років. Жодна інша велика автомобілебудівна країна не показала таких слабких результатів, як Німеччина. Для порівняння: у японських автовиробників за той самий період операційний прибуток знизився приблизно на 29%, у компаній зі США та Китаю – приблизно на 14%.

"Світова автомобільна промисловість переживає глибоку кризу. Але саме німецькі автоконцерни страждають зараз особливо сильно", – заявив автоексперт EY Константін Ґалль.

За його словами, серед причин цього – слабкий попит на дорогі преміальні автомобілі, американські мита, несприятливі валютні курси, а також високі витрати на модернізацію виробництва та інвестиції в електромобілі.

Раніше стало відомо, що німецький автоконцерн Volkswagen збирається зупинити випуск машин на своєму підприємстві в Дрездені. Закриття виробничого майданчика в Німеччині стане для компанії першим випадком за всю 88-річну історію.

До того повідомлялося, концерн Volkswagen AG вивчає варіант налагодження виробництва автомобілів у Єгипті в межах стратегії виходу на нові ринки Африки, на тлі зниження попиту на продукцію компанії в Європі. Найбільший автовиробник Європи на першому етапі може запустити складальне виробництво, задіявши вже наявні потужності. Подальшим кроком може стати зведення власного заводу в Єгипті ‒ найнаселенішій країні Близького Сходу.

Раніше в звіті міжнародної аудиторсько-консалтингової мережі EY повідомлялося, що покупці автомобілів у світі дедалі більше цікавляться машинами з двигунами внутрішнього згоряння (ДВЗ). Водночас попит на електромобілі зменшується.

Топ коментарі
+4
Більше в жопу треба цілувати всяких шизоїдів зелених
показати весь коментар
16.12.2025 17:08 Відповісти
+3
Китай дотує власне автовиробництво.
Розрахунок простий: завалити дешевшими авто ринки інших країн, вбити конкурентів, а далі - фактична монополія. На тлі ЄС з його значними податками для виробників.
Зараз, ЄС їм вже перекрив кисню в себе, але, чи не запізно?
показати весь коментар
16.12.2025 17:08 Відповісти
+1
Причини - низька ефективність праці, низька кадрова оптимізація підприємств і процесу виробництва. Адже Китай існує в тих самих умовах, але чомусь йому вдається продавати автомобілі в 2-3 менше і при цьому заробляти....
показати весь коментар
16.12.2025 16:14 Відповісти

Завантаження...