Частково платні дороги в Україні можуть з’явитися до кінця війни, – Мінрозвитку

Міністерство розвитку громад та територій розробляє варіант впровадження толінгової моделі на українських дорогах, яка передбачає стягування плати за проїзд для окремих видів транспорту.
Про це заявила заступниця міністра розвитку громад та територій Альона Шкрум, повідомляє українська редакція Forbes.
Вона зауважила, що новий закон про публічно-приватне партнерство дозволяє реалізовувати такі проєкти навіть в умовах воєнного часу.
За її словами, з огляду на поточний попит і ризики, найбільш реалістичним варіантом наразі є так звана толінгова модель, а не класична концесія. Вона пояснила, що у такому випадку, наприклад, пасажирський транспорт зможе користуватиметься дорогою безкоштовно, а вантажівки масою понад 12 тонн платитимуть за проїзд.
Шкрум додала, що така система вже ефективно працює в багатьох європейських країнах, дозволяючи інвесторам отримувати повернення вкладень без створення соціального напруження серед населення.
На її переконання, цей проєкт може стати важливим інструментом залучення приватних інвестицій у відновлення інфраструктури, що є критично важливим для економіки України після завершення війни.
Як повідомлялося, першою концесійною (платною) дорогою в Україні може стати ділянка автотраси від Ковеля (Волинська область) до пункту пропуску Ягодин-Дорогуськ на кордоні з Польщею, заявляв заступник міністра розвитку громад і територій Сергій Деркач. За його словами, на цій ділянці планується реконструкція та розширення до 4 смуг на умовах публічно-приватного партнерства.
Раніше заступник міністра фінансів Олександр Кава зауважував, що запровадження системи для платних доріг, що дає змогу розраховувати розмір плати за їх використання, може коштувати близько 7 мільярдів гривень.
Накуя нам це приване партнерство, проїзд подорожчає, отже і товари які везуть для нас подорожчають, а якийсь приватний партнер буде мільярдами набивати собі кишені