4 051 48

Рада підтримала перейменування "копійки" на "шаг" (оновлено)

шаг

Верховна Рада схвалила за основу законопроєкт "Про внесення змін до деяких законів України щодо відрадянщення (дерадянізації) назви розмінної монети України", який передбачає перейменування обігової монети з "копійки" на "шаг".

Відповідний законопроєкт №14093 у першому читанні підтримали 264 народні депутати, повідомляється на сайті парламенту.

Крім того, депутати підтримали пропозицію провести незаплановане пленарне засідання 27 грудня, щоб розглянути цей законопроєкт у другому читанні, повідомила пресслужба Верховної Ради.

Як повідомлялося, 1 жовтня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкти №14093 та №14094 "щодо відрадянщення (дерадянізації) назви розмінної монети України", які передбачають перейменування копійок на шаги.

Їх авторами вказані низка депутатів переважно від правлячої фракції "Слуга народу", а також спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук та його заступники Олександр Корнієнко та Олена Кондратюк.

Зокрема, пропонується внести зміни до закону "Про Національний банк України", встановивши, що "грошовою одиницею України є гривня, що дорівнює 100 шагам", замість 100 копійок. Пов'язані із перейменуванням копійок на шаги зміни також пропонується внести до низки інших законів.

Нагадаємо, ініціатором перейменування "копійок" у "шаги" є голова НБУ Андрій Пишний. На його думку, це рішення свідчитиме про "відхід від російських фінансових традицій і повернення до питомо українських термінів", попри поступове виведення з готівкового обігу розмінних монет.

Зауважимо, що невдовзі у грошовому обігу залишиться лише одна розмінна монета – 50 копійок. Так, з 1 жовтня НБУ почав виводити з обігу монети номіналом 10 копійок, інші розмінні монети втратили припинили карбувати у попередні роки.

Водночас НКЦПФР розкритикувала ці законопроєкти, зауваживши, що заміна назви розмінної монети призведе до необхідності внесення змін до багатьох систем учасників ринків капіталу та нормативно-правових актів.

Топ коментарі
+16
Когда собаке нечего делать ....
показати весь коментар
18.12.2025 13:32 Відповісти
+16
Зустрічна пропозиція, перейменувати депутатів в депутан, а верховну раду в Дім Дебілів. А як ще їх назвати яе не Дебіли. Я б сказав би даже що це саботаж під час війни. Депутани працюють на ворога і по вказівкам з кремля чи по своїй сепаратистській натурі витрачають кошти на дебільні проекти аби тільки вони не пішли на армію і не на оборону країни. Притому чинуші відкрито заявляють що давайте швидко проголосуємо за освоювання бюджетних коштів на перекладання тротуарної плитки чи асфальту аби вони не пішли на військові потреби. Тепер виділять мільярди на перейменування і перепечатування цих копійок якими вже практично ніхто не користується бо за них даже сірників не купиш
показати весь коментар
18.12.2025 14:05 Відповісти
+15
лавров сказав, "дєбіли, *****" - і тут лаврову можна вірити.
показати весь коментар
18.12.2025 13:40 Відповісти

Завантаження...