Свириденко підтримала відстрочку обов’язкового використання касових апаратів на базарах, – Гетманцев

Свириденко підтримала відстрочку для касових апаратів на базарах

Прем'єр-міністерка Юлія Свириденко підтримала пропозицію відтермінувати запровадження норми, яка передбачає обовʼязкове використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО/ПРРО) для підприємців, які використовують першу групу спрощеної системи оподаткування.

Про це голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу") повідомив у Telegram.

"Говорив з премʼєром – вона погодилась відстрочити введення терміналів", – написав Гетманцев.

Він додав, що, на його думку, строки обовʼязкового введення терміналів для найдрібніших ФОПів потрібно відтермінувати щонайменше до кінця війни.

Як повідомлялося, раніше у Мінекономіки зазначали, що вважають недоцільною пропозицію відкласти запровадження обов’язку встановлення платіжних терміналів для ФОП першої групи.

Нагадаємо,  згідно із постановою Кабміну №894 від 29 липня 2022 року, використання РРО/ПРРО обовʼязкове для ФОП під час продажу товарів чи послуг:

  • з 1 січня 2023 року – для ФОПів другої, третьої та четвертої груп і тих, хто працює на загальній системі оподаткування у містах з населенням понад 25 тис. осіб;
  • з 1 січня 2024 року – для торгівців, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення від 5 до 25 тис. осіб;
  • з 1 січня 2025 року – для торгівців, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення менше ніж 5 тис. осіб;
  • з 1 січня 2026 року – для ФОПів – платників єдиного податку першої групи, торговців, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції.

Державна податкова служба почала проводити перевірки щодо коректної роботи касових апаратів із 1 серпня 2023 року, а з 1 жовтня за порушення у цій сфері підприємців почали штрафувати.

Топ коментарі
+6
Свириденко ховає своїх «КабМіндічів» від ПОКАРАННЯ за їх ОЧЕВИДНИЙ ЗЛОЧИН проти України!!
показати весь коментар
19.12.2025 19:24 Відповісти
+6
Коли читаю, що Гетьманцев, ще керує - розумію, що нічого в Державі не змінилося і агенти Сівковича працюють на повну. Весь час коли цей пан в Парламенті він веде непримиренну боротьбу з малим та середнім бізнесом. Незабаром всі бабки з укропом, та семками будуть торгувати з касовими апаратами та будуть платниками НДС. Ми тикаємо пальцями в росіян, що в них підвищують налоги, а наші гетьманцеви копіюють під кальку все, що робить раша в податках та сборах і навіть погіршуючи умови для українського бізнесу під час війни та економічних негараздів, блекаутів, обстрілів, погіршення всього та всюди. Все це робиться замість підтримки бізнесу в цей нелегкий час.
показати весь коментар
19.12.2025 20:02 Відповісти
+3
Бубочка халоший він косові апарати відмінив! Давайте за вову голосувать. Розмовляли поміж себе торговці з обухівського переулку
показати весь коментар
19.12.2025 19:54 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
показати весь коментар
19.12.2025 20:02 Відповісти
на сьогодні в кацапстані ведення бізнесу більш лояльне та просте . так що там нема чого тикати
показати весь коментар
19.12.2025 20:06 Відповісти
бо вони бюджет з нафти та газу мають
у нас немає такого
але гетманцева під суд а не у ліс
показати весь коментар
20.12.2025 12:11 Відповісти
А могли базарники підтримати свірбибзденку,та відпустити з даху
показати весь коментар
19.12.2025 21:06 Відповісти
Це коли язик іде в переді розуму Майже в усіх питаннях відбуваються згодом зміни. Бо при владі бовдури і шахраї До речі свіриденко на тому тижні (вчергове) обіцяла зменшення відключень світла---на жаль вчергове збрехала Коли вже наші гниди будуть думати головою,а не дупою.
показати весь коментар
19.12.2025 21:11 Відповісти
Свириденко піддримає все,що їй накажуть
показати весь коментар
19.12.2025 21:31 Відповісти
Мелкий бизнес убивают а села вымирают. А в этих селах правит спайка ментовской мафии с латифундистами. Это реально феодализм. И исправить в данной ситуации что то может только хунта. Все что тн "народные" тн "депутаты" понапринимали за многие годы может отменить только хунта реально. В 2014м украинцев красиво развели отвлечением внимания на Донбасс. И я не убивлюсь если мы когда то узнаем о координации действий с кремлем в тот момент. Но Украину поставили на шпагат.
показати весь коментар
19.12.2025 22:08 Відповісти
Хто згенерував цю маячню?
РРО/ПРРО та POS-термінали - абсолютно різні речі. Для 1 групи обов'язку використовувати РРО/ПРРО не передбачено ні зараз, ні з 1 січня 2026 р.
показати весь коментар
19.12.2025 23:59 Відповісти
Афтар статті. Дбл. Цю маячню він пише з 23-го року.
Написало- коментарі не читає. Пошту свою не читає ( я йому лист відправила).
Помилки не виправляє.
показати весь коментар
20.12.2025 07:37 Відповісти
-Тупа баба, як каже мій сусід.
показати весь коментар
20.12.2025 02:05 Відповісти
Киньте бабкам до пенсії і не треба відтерміновувати вашу ахінею
показати весь коментар
20.12.2025 03:02 Відповісти
підтримала??? Ги-ги... Ті що працюють "без прибутку" з 92 року, влаштують гулянку... У лютому 22 року перед такою самою загрозою касових апаратів вони верещали як кабанчики перед Різдвом - в якій ми дурній країні живемо... То подобається жити в такій країні, де все в корупції?? так... Потім приходять оформляти пенсії, а там ніяких внесків.. то коли з прокльонами виходять то рапортоють - у нас квартир до дестка. наші дітки за кордоном.. Тьфу на вас...
показати весь коментар
20.12.2025 07:39 Відповісти
Висралося?
показати весь коментар
20.12.2025 08:35 Відповісти
Закріпи мучили??? Вітаю!!!
показати весь коментар
20.12.2025 08:44 Відповісти
десятки років "відстрочення"! нехай з'їздить до сусідньої Польщі чи Чехії - повчиться ЯК треба послідовно проводити реформи!
показати весь коментар
20.12.2025 10:43 Відповісти
слава слава свириденко!
ой!
юля юля свириденко!
показати весь коментар
20.12.2025 11:31 Відповісти