Зобов’язання перед МВФ: Влада пообіцяла підвищити ставку ПДВ у випадку продовження війни

Влада може додатково підвищити податки, якщо війна триватиме

Влада України може підвищити ставку податку на додану вартість (ПДВ) у випадку реалізації песимістичного сценарію, передбаченого новою програмою співпраці з МВФ.

Про це йдеться у Листі про наміри та Меморандумі про економічну та фінансову політику, підписаному президентом Володимиром Зеленським, прем'єр-міністеркою Юлією Свириденко, міністром фінансів Сергієм Марченком та головою Нацбанку Андрієм Пишним.

"Ми взяли до уваги аналіз фахівців МВФ щодо песимістичного сценарію, який ілюструє вплив погіршення безпекової ситуації протягом тривалого періоду, і будемо діяти рішуче, якщо ці потрясіння матеріалізуються", – йдеться у документі.

Згідно з оцінками МВФ, передбачений новою програмою негативний сценарій передбачає, що війна матиме сильніший вплив на економіку у 2026 році, продовжиться у 2027 році та поступово перейде у заморожений конфлікт до кінця 2028 року. Базовий сценарій передбачає зупинку бойових дій до кінця року.

У випадку реалізації негативного сценарію українська влада обіцяє вжити заходів для збільшення внутрішніх доходів держбюджету.

"Ми як і раніше зберігаємо готовність підвищити податки у разі виникнення бюджетних шоків і вважаємо підвищення основної ставки ПДВ найбільш ефективним варіантом мобілізації ресурсів у випадку таких непередбачених обставин", – зазначається у Меморандумі.

Крім того, влада обіцяє вжити заходів для економії бюджетних видатків, де це можливо, а також збільшити внутрішні запозичення.

"В разі потреби для підтримки макроекономічної стабільності ми також готові використовувати наші золотовалютні резерви, коригувати нашу монетарну політику та калібрувати валютні обмеження", – зазначається у документі.

Зауважимо, що український уряд та представники МВФ вже обговорювали можливість підвищення ставки ПДВ для збільшення внутрішніх надходжень до державного бюджету у 2026 році. Однак тоді від цієї ідеї відмовилися.

У попередній програмі співпраці з МВФ підвищення основної ставки ПДВ також вказувалось у якості потенційного джерела додаткових надходжень на випадок непередбачуваних обставин.

Як повідомлялося, напередодні рада директорів МВФ затвердила нову чотирирічну програму розширеного фінансування (Extended Fund Facility, EFF) для України. Вона розрахована на 2026-2029 роки і передбачає фінансування у розмірі $8,1 млрд, перший транш обсягом $1,5 млрд Україна отримає найближчим часом.

Загалом у меморандумі передбачено 12 структурних маяків. Серед них – скасування пільг для імпорту дрібних посилок через пошту, скасування ПДВ-пільг для спрощенців шляхом обов’язкової реєстрації платниками ПДВ з 1 січня 2027 року.

Також передбачено посилення контролю за прихованою зайнятістю: подання змін до Трудового кодексу щодо визначення "зайнятості", посилення інспекцій праці, виключення з другої групи спрощенців певних видів діяльності з високим ризиком приховування трудових відносин тощо.

Топ коментарі
+19
Зашибісь. Замість того щоб менше красти, вирішили більше доїти рабів. Зате з рашистів як сміялися
показати весь коментар
27.02.2026 18:25 Відповісти
+17
показати весь коментар
27.02.2026 18:23 Відповісти
+12
Я думаю вся зешобла одностойно за проголосує продовження війни..
показати весь коментар
27.02.2026 18:20 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Я думаю вся зешобла одностойно за проголосує продовження війни..
показати весь коментар
27.02.2026 18:20 Відповісти
При всем моем отношении к зеленым гельминтам - это сейчас зависит не от них.
показати весь коментар
27.02.2026 18:22 Відповісти
в будь-якому розкладі вони стануть розпалювачами громадянської , якщо поведуть себе на ймовірні перевибори.
ВОНО ЗЕгівно ж не хоче нову коаліцію та новий уряд...
показати весь коментар
27.02.2026 18:31 Відповісти
Головне - привід для виправдання МВФ їм надав .
73 -х відсотковий нарід вибрав Буратіну, бо Порошенко не хотів закінчувати війну.
А вибрав призначеного ***** Вирока Україні та розпалювача третьої світової !

Кривонос злив паливо з літаків для втечі Зєльоних, Вирок став Боневтіком , дякуючи справжнім громадянам-українціям. А вовка розчарува хйла , знову Медведчук дезінформував про готовність українців зустрічати квітами танки на Хрещатику з ініціалами вовки - ZVO
показати весь коментар
27.02.2026 18:29 Відповісти
Та ви хоч ші попитайте, скільки проголосувало, скільки прийшло, скільки виборців в Україні було. І ви зрозумієте цифра 73 дута. Хоча результат виборів був невтішний. І винні в цьому всі українці, так НаталИя.

Врешті решт московія прийшла, звільнювати не Наталок а саме НаталИй. Чи це інша справа та "какаяразніца".
показати весь коментар
27.02.2026 19:04 Відповісти
Поясняю для баранів,як ТИ!8 з 10 дебіли.4 проголосувало за нарка,4 забило(їм ***** результат).А ти запитуй у ШІ,раз пустоголовий
показати весь коментар
27.02.2026 20:25 Відповісти
Функс пропонує капітулювати перед фашиськими загарбниками?
показати весь коментар
27.02.2026 18:30 Відповісти
І двушки можна відправляти безперешкодно і ніхто не буде проти, зручно? Єге-ж?
показати весь коментар
27.02.2026 18:33 Відповісти
То фукс пропонує капітулювати перед фашиськими загарбниками, щоб вони могли знищити Україну, чи як?
показати весь коментар
27.02.2026 18:43 Відповісти
Ви спочатку розберіться, що означає сам термін "капітуляція" та врахуйте, що недолугі пропагандонські наративи жОПи вже давно не діють на переважну більшість українців.
показати весь коментар
27.02.2026 19:01 Відповісти
А как еще недавно всякие позитивные ржали с повышения НДС и налогов в Рашке. Иногда лучше молча жевать.
показати весь коментар
27.02.2026 18:21 Відповісти
Це пердомога. Скільки мільйонів ще виїдуть з цієї діри, цікаво.
показати весь коментар
27.02.2026 18:23 Відповісти
показати весь коментар
27.02.2026 18:23 Відповісти
от саме ця посмішка гнусавим носом забитим наркотою - це просто жестьПОТРЕТ!!! портрету ригозевлади .
показати весь коментар
27.02.2026 18:33 Відповісти
Зашибісь. Замість того щоб менше красти, вирішили більше доїти рабів. Зате з рашистів як сміялися
показати весь коментар
27.02.2026 18:25 Відповісти
так зєля і його недолуга зе влада на 100000000000000% копіюють владу кацапні
показати весь коментар
27.02.2026 18:29 Відповісти
копіпаст з раші, як велич найпотужнішого керівника зелені
показати весь коментар
27.02.2026 18:35 Відповісти
Втоптати бізнес в гівно, остаточно!
Гетманцев, кегебевский сексот, впевнено рухається до своєї цілі.
показати весь коментар
27.02.2026 18:37 Відповісти
Дайош ПДВ-130 %. Тільки сильніше тримайте ворота на кордоні,бо їх знесе натовп,що буде повертатися з усього світу.
показати весь коментар
27.02.2026 18:41 Відповісти
Вангую, що на кордоні Режиму Мрій ( ну Країни Мрій) люди будуть прориватися з боєм !! Якщо там видно що погранці з липовими корочками , без бойового длсвіду то не полізуть в бій...
А люди будуть банально об'єднуватися - збиватись у ситуативні зграї, щоб разом прорватись через кордон, багато хто з жінками і сім'ями. Технічно це не складно , багато зброї на чорному ринку та на руках в АТОшників
показати весь коментар
27.02.2026 20:14 Відповісти
Чем должна заниматься влада во время войны? - Искать союзников и получать помощь от них.
Чем занимается влада? - Берет кредиты под кабальные проценты и увеличивает нагрузку на стадающее население.
Квартальное шоу продолжается.
показати весь коментар
27.02.2026 18:46 Відповісти
А шо кредити ? Боюся що надра вже продані америкосам ( або втаємниченому СП амерів з каzaцапами . ..
Поки зеля тут, країна на краю прірви, тобто попереду банкрутство !!! при повній неможливості виплачувати поточні кредити де взяти в борг "на виживання"? Тим більше Захід утримую Бюджет України своїми внесками. Розбомблена економіка та "інвест няні" імені міндіча також не додають оптимізму
показати весь коментар
27.02.2026 20:10 Відповісти
Ну і от...
а як всі думали ? що мвф скаже зебуїну красти менше ?
показати весь коментар
27.02.2026 18:46 Відповісти
На фронті не виходить, то кацапи давлять через головного агента. А що робити...
показати весь коментар
27.02.2026 19:29 Відповісти
Ото заживуть посполиті!!
При Баригах Свинарчуках їли пів-вареника , а не то шо зараз..
показати весь коментар
27.02.2026 19:48 Відповісти
******** помощь от запада!!
показати весь коментар
27.02.2026 20:11 Відповісти
А Ви впевнені що так, як сказали по Марафону і сателітних газетах ОП ??
Може МВФ каже приведіть у порядок фінанси, не крадіть, розписуйте кошти раціонально та заощадливо !! ↗️👇👇👇⬆️💪🇺🇦
А зєля каже: тепер ви, Нарід,
будете менше жрати бо така воля МВФ.
показати весь коментар
27.02.2026 20:17 Відповісти
Ещё вчера власть хвасталась рекордными ЗВР!!!! При рекордном падении курса нацвалюты!!! Совпадение?!
показати весь коментар
27.02.2026 20:14 Відповісти
Та то куйня на посному маслі !!!
Який дурак хвалиться ростом звр якщо вони в борг і дають ріст боргу !!!! Та й щорічні плати по відсоткам набагато більші ніж 1 млрд Доларів
показати весь коментар
27.02.2026 20:19 Відповісти
Та там пахать і пахать, підвищіти мінімалку, ціни газ,вода,електрика,аптеки,хліб...бла блааа...а от ціни на видобуток газу,деревину, копалини..то Ніц!)))
показати весь коментар
27.02.2026 20:17 Відповісти
Мені здається, що оці посилання на вимоги МВФ просто виправдання небажання здорового реформування економіки. Чому наприклад вже десятиліттями не хочуть ввести прогресивний податок на індивідуальні доходи, як це до речі давно існує практично у всіх розвинених країнах? Натомість у нас навпаки - найбагатші крім однакового відсотку мають більше можливостей приховування доходів.
показати весь коментар
27.02.2026 20:18 Відповісти
МВФ, як і любий банк у світі, не вимагає нічого, крім повернення позики. І при оформлені кредиту, держава повинна показати звідки повернуть гроші. І тут Зельоні вмикають єдине на що здатні - обіцяють підвищити податки, тарифи, та продати щось державне.
показати весь коментар
27.02.2026 20:23 Відповісти