Гривня впала до нового рекорду щодо долара: Нацбанк встановив офіційний курс на четвер

Офіційний курс долара та євро НБУ на 5 березня

Курс гривні оновлює історичні мінімуму щодо долара другий день поспіль.

За підсумками торгів на міжбанку, Нацбанк встановив офіційний курс гривні до долара США на четвер, 5 березня, на рівні 43,7170 грн/$, порівняно із 43,4548 грн/$ у середу. Це новий історичний мінімум.

курс долара на 5 березня

Водночас курс гривні до євро знизився на 37 копійок – до 50,8341 грн за євро. 19 лютого він встановив новий історичний мінімум, опустившись до 51,2577 грн за євро.

Нагадаємо, Національний банк оголосив про перехід до режиму керованої гнучкості обмінного курсу гривні із 3 жовтня 2023 року, відмовляючись від фіксованого курсу гривні, який діяв від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року.

За цього режиму офіційний курс визначається на міжбанківському ринку, а не встановлюватиметься директивно Національним банком. Водночас НБУ і далі контролює ситуацію та на постійній основі компенсує структурний дефіцит іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку.

Топ коментарі
+15
ще трішки до 45 ... і всі обіцянки Оманської ZеГниди буде виконано

показати весь коментар
04.03.2026 16:46 Відповісти
+2
Чиновники ще не підняли пенсії,а вже забирають
показати весь коментар
04.03.2026 16:46 Відповісти
+2
А коли буде халявна тисяча?
показати весь коментар
04.03.2026 16:55 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
ще трішки до 45 ... і всі обіцянки Оманської ZеГниди буде виконано

показати весь коментар
04.03.2026 16:46 Відповісти
Чиновники ще не підняли пенсії,а вже забирають
показати весь коментар
04.03.2026 16:46 Відповісти
Треба з квітня ще на12% пенсіїї індексувать і зарплати також😱🤑
показати весь коментар
04.03.2026 16:59 Відповісти
А який курс буде після вовиної халявної тисячі і які будуть ціни ?
показати весь коментар
04.03.2026 16:52 Відповісти
А коли буде халявна тисяча?
показати весь коментар
04.03.2026 16:55 Відповісти
Я от хз, шо за фігня...мені весь час пенсьйон піднімали іноді по 100 грн..а от зараз, крайній раз підняли на 700 грн..аж страшно..
показати весь коментар
04.03.2026 17:25 Відповісти
Я вибачаюсь, а була приблизно 5800?
показати весь коментар
04.03.2026 17:41 Відповісти
Ні, 16561,51 грн. Я податки сплачувала
показати весь коментар
04.03.2026 18:05 Відповісти
Я мав на увазі базову. Яку призначили при виході на пенсію. От її і індексують.
показати весь коментар
04.03.2026 18:47 Відповісти
А..ясно..
показати весь коментар
04.03.2026 18:49 Відповісти
А коли нам доведеться віддавати все, що вони понапозичали...
показати весь коментар
04.03.2026 16:58 Відповісти
Не ми, а праонуки віддавати будуть..
показати весь коментар
04.03.2026 17:26 Відповісти
Оптимістично...
показати весь коментар
04.03.2026 17:28 Відповісти
Реалістично..с цими тридерастами
показати весь коментар
04.03.2026 18:06 Відповісти
Я до того, що віддавати ще ми почнемо.
показати весь коментар
04.03.2026 18:07 Відповісти
То так...
показати весь коментар
04.03.2026 18:43 Відповісти
Наркоман упорався
показати весь коментар
04.03.2026 21:31 Відповісти
во власти спекулянты - управляют курсом и спекулируют жулики.
показати весь коментар
04.03.2026 22:16 Відповісти