Новий рекорд: Офіційний курс гривні вперше в історії впав нижче 44 грн/$

Офіційний курс долара та євро НБУ на 13 березня

Курс гривні продовжує оновлювати історичні мінімуми, вперше опустившись нижче психологічної позначки 44 грн/$.

За підсумками торгів на міжбанку, Нацбанк встановив офіційний курс гривні до долара США на п'ятницю, 13 березня, на рівні 44,1636 грн/$, порівняно із 43,9776 грн/$ у четвер. Це новий історичний мінімум.

Курс долара на 13 березня

Водночас курс гривні до євро знизився на 2 копійки – до 50,9560 грн за євро. 19 лютого він встановив новий історичний мінімум, опустившись до 51,2577 грн за євро.

Нагадаємо, Національний банк оголосив про перехід до режиму керованої гнучкості обмінного курсу гривні із 3 жовтня 2023 року, відмовляючись від фіксованого курсу гривні, який діяв від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року.

За цього режиму офіційний курс визначається на міжбанківському ринку, а не встановлюватиметься директивно Національним банком. Водночас НБУ і далі контролює ситуацію та на постійній основі компенсує структурний дефіцит іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку.

Топ коментарі
+13
казали долар буде при зеленському 45, буде хаос, буде війна... І таки правильно казали люди, які вже тоді бачили у що воно країну перетворить... https://www.youtube.com/watch?v=Wk4qZVkoJ2Q
показати весь коментар
12.03.2026 17:11 Відповісти
+11
це потужна ПОТУЖНІСТЬ. вінневтік
показати весь коментар
12.03.2026 17:04 Відповісти
+11
ау, зебіли, де ви є?
показати весь коментар
12.03.2026 17:08 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
це потужна ПОТУЖНІСТЬ. вінневтік
показати весь коментар
12.03.2026 17:04 Відповісти
Так не дивно коли імпорт настільки переважає експорт. Металургія, наприклад, практично зупинилася, як і добувні сектори.
показати весь коментар
12.03.2026 17:28 Відповісти
Гривня в 23 році була десь 40 за один долар а це вона не впала в вчергове пробила нове дно.
показати весь коментар
12.03.2026 17:07 Відповісти
Немає дна, є нескінченна прірва. А якщо ще перестануть давати гроші на утримання курсу... Отут вже 5 будуть казатися розкішним максимумом
показати весь коментар
12.03.2026 22:43 Відповісти
ау, зебіли, де ви є?
показати весь коментар
12.03.2026 17:08 Відповісти
казали долар буде при зеленському 45, буде хаос, буде війна... І таки правильно казали люди, які вже тоді бачили у що воно країну перетворить... https://www.youtube.com/watch?v=Wk4qZVkoJ2Q
показати весь коментар
12.03.2026 17:11 Відповісти
І чим саме ця позначка "психологічна"?
А 43 теж була психологічною?
А 42?
А 45 буде?
показати весь коментар
12.03.2026 17:15 Відповісти
учора купляв 44.80 , рано зайшов глянув - 45 !! .. о думаю , який я " вумний" був учора
показати весь коментар
12.03.2026 18:08 Відповісти
Скоро будемо ЗЕбіла поздоровляти з курсом 45 грн/$ про який колись він казав :" Казали всьо пропало,долар по 45 " Щира подяка тим довбням які його підтримували в 2019.
Навіть поскандалив зі знайомим який бачив шанс з приходом ЗЕленського,а тепер той вкусив би за лікоть та ...
показати весь коментар
12.03.2026 17:34 Відповісти
показати весь коментар
12.03.2026 21:23 Відповісти
п'ятниця, 13-те - от і курс такий, добре що не по 45...
показати весь коментар
12.03.2026 17:47 Відповісти
Невдовзі і по 46 буде😱
показати весь коментар
12.03.2026 19:00 Відповісти
Все ще попереду. Раніше долар по 33 був і казалось, що далі то вже гайки, а тепер зрозуміло, що є ще куди прагнути
показати весь коментар
12.03.2026 22:41 Відповісти
А нам лапшу вішають, що долар знецінюється.
показати весь коментар
12.03.2026 19:12 Відповісти
Отличная работа по обесцениванию труда и капиталов украинцев,путин аплодирует
показати весь коментар
12.03.2026 19:48 Відповісти
попытки устроить "зраду" и истерику из-за падении гривны на несколько процентов во время войны, выглядят не убедительными и жалкими на фоне падения гривны в ТРИ РАЗА с 2014 по 2019 год!
показати весь коментар
12.03.2026 20:05 Відповісти
З 10 по14 роки курс гривни не був ринковий..довбень...
показати весь коментар
12.03.2026 20:25 Відповісти
коля! один "реформатор" обещал перед выборами, "доллар по 10", а когда уходил то курс был за 25! забыл? или это "рынок" во всём "виноват"?!
показати весь коментар
12.03.2026 20:56 Відповісти
ти тупий..