Перерахунок комуналки: Свириденко відзвітувала, скільки споживачам недорахували за січень

Споживачам виконали перерахунок за комунальні послуги, які у січні не надавалися або були надані не в повному обсязі. За січень 2026 року коригування відбулися у містах, де через ворожі обстріли чи інші причини сервіси були неналежної якості або відсутні. Ці суми не включали до квитанцій за опалення, водопостачання та вивезення сміття.
Про це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко за підсумками зустрічі з керівником Держпродспоживслужби Сергієм Ткачуком.
Загалом громадянам не було нараховано 36,4 млн грн:
- теплопостачання ‒ 16,6 млн грн;
- гаряча вода ‒ 9,9 млн грн;
- водопостачання ‒ 3,9 млн грн;
- водовідведення ‒ 5,7 млн грн;
- поводження з відходами ‒ 257,6 тис. грн.
У Києві через січневі перебої мешканцям не виставили до оплати 9,1 млн грн за воду та каналізацію. Водночас оплата за централізоване опалення у столиці взагалі не нараховувалася, що фактично означає непред'явлені до оплати рахунки на мільярди гривень.
Як повідомлялося, заборгованість населення України за житлово-комунальні послуги у четвертому кварталі 2025 року зросла на 12,5% порівняно з попереднім періодом і сягнула $113,4 млрд грн. Найвищий рівень оплати зафіксовано за централізоване водопостачання та водовідведення (105,1% від нарахованих сум), тоді як найнижчий показник продемонстрували платежі за постачання тепла та гарячої води (59,3%).
Також повідомлялося, що у лютому Верховна Рада передала органам місцевого самоврядування повноваження щодо встановлення тарифів на воду та водовідведення. Ця норма діятиме протягом усього періоду воєнного стану та ще один рік після його завершення.