Росія відновила експорт нафти через Балтику після ударів українських дронів, але лише частково, – Reuters

Росія частково відновила експорт нафти через Балтику

Російський порт "Усть-Луга" на Балтійському морі відновив навантаження нафти після атаки українських дронів на російські порти у регіоні. 

Водночас робота сусіднього порту "Приморськ" все ще призупинена, повідомляє Reuters із посиланням на три джерела.

"Приморськ" та "Усть-Луга" – найбільші російські порти для експорту нафти нафти, вони призупинили роботу у неділю після атак дронів.

Губернатор Ленінградської області Олександр Дрозденко визнавав, що кілька паливних резервуарів у "Приморську" спалахнули після атак дронів, але не згадав про призупинення експорту нафти.

Порт "Приморськ" може експортувати понад 1 мільйон барелів нафти на добу і є основним каналом постачання для флагманської російської нафти марки Urals та дизельного палива. "Усть-Луга" обробляє близько 700 тис. барелів нафти на добу.

Порт "Усть-Луга" у 2025 році експортував 32,9 мільйона тонн нафтопродуктів, а "Приморськ" – 16,8 мільйона тонн.

Як повідомлялося, за даними джерел Цензор.НЕТ, минулої ночі безпілотники Центру спецоперацій "Альфа" СБУ спільно з іншими підрозділами Сил оборони атакували нафтовий термінал у порту "Приморськ" у Ленінградській області. Після атаки на території нафтотерміналу була зафіксована пожежа.

Завантаження...