4 281 36

Наслідки розвитку ШІ: Oracle за один день звільнила до 30 тисяч співробітників

Oracle за один день звільнила до 30 тисяч співробітників

Тисячі співробітників американської корпорації Oracle отримали листа від компанії з повідомленням про те, що їх звільнено.

Як пише MarketWatch, у листі, підписаному як "Керівництво Oracle", працівникам повідомили, що їхні посади ліквідовані, передає Liga.net.

При цьому жодних попереджень від менеджерів чи відділу кадрів не було. Протягом кількох годин звільненим працівникам відключили доступ до корпоративних систем – зокрема електронної пошти та внутрішніх файлів.

"Ми змушені повідомити вам складні новини щодо вашої посади. Після ретельного аналізу поточних бізнес-потреб Oracle ми ухвалили рішення ліквідувати вашу роль у межах ширших організаційних змін. Відтак сьогодні – ваш останній робочий день", – було сказано в листах.

Скільки людей звільнено

Як зазначається, масштаби скорочень є значними – вони зачепили від 20 тис. до 30 тис. осіб – приблизно 18% від глобального штату Oracle, який налічує 162 тис.співробітників.

Найбільше звільнень відбулося в підрозділах Revenue, Health Sciences та SaaS-напрям, де скорочено близько 30% персоналу.

Розвиток ШІ

Скорочення пов'язані з агресивним курсом Oracle на розвиток інфраструктури штучного інтелекту.

Масові скорочення персоналу дозволять вивільнити від $8 млрд до $10 млрд грошового потоку.

Як повідомлялося, у вересні торік компанія OpenAI підписала з Oracle контракт на закупівлю обчислювальних ресурсів вартістю близько $300 млрд.

На початку 2026 року стало відомо, що компанії Amazon, UPS, Dow, Nike, Home Depot та інші оголосили про сукупне скорочення понад 52 тис. робочих місць. Частина компаній прямо зазначає, що оптимізація штату пов'язана з економічною невизначеністю та планами інвестувати у штучний інтелект.

Топ коментарі
+9
прогрес потбреує жертв. Винахід парових двигунів початок промислової революції. Були страйки ткачів, ковалів але прогрес не зупинили. Років чарез 100 з'явилися компьютери. І водночас стали зайвими тисячі інженерів з їх вмінням рахувати на логарифмичній лінійки
показати весь коментар
03.04.2026 09:00 Відповісти
+5
Все дійде до повстання ШІ. Людству залишиться тільки якимось чином вимкнути всю електроенергію, щоб перемогти ШІ. Але не факт, що до того часу ШІ не візьме під контроль генерацію енергії. Людство вийшло на фінішну пряму свого існування.
показати весь коментар
03.04.2026 09:25 Відповісти
+4
Ви би менше фантастики читали.
показати весь коментар
03.04.2026 09:27 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Тобто ця мильна бульбашка ШІ таки лускає?
показати весь коментар
03.04.2026 08:53 Відповісти
Ще збільшується.
показати весь коментар
03.04.2026 08:56 Відповісти
цензорівські редактори погано передали оригінальну новину.

Суть події в тому, що Oracle будує низку дата-центрів для функціонування AI-інфраструктури, для цього компанія влізла в величезні борги (до 120 лярдів баксів). Тож звільнення 20% персоналу - це намагання не збанкрутувати в процесі того будівництва. Бо "до 30000" людей вони звільнили не з напрямку AI, і не з-за того, що "замінюють людей AI-помічниками", а просто тому, що грошей не вистачає на все.
показати весь коментар
03.04.2026 11:00 Відповісти
Світ заганяють паралельну не існуючу реальність, в матрицю де ти раб машини
показати весь коментар
03.04.2026 08:56 Відповісти
прогрес потбреує жертв. Винахід парових двигунів початок промислової революції. Були страйки ткачів, ковалів але прогрес не зупинили. Років чарез 100 з'явилися компьютери. І водночас стали зайвими тисячі інженерів з їх вмінням рахувати на логарифмичній лінійки
показати весь коментар
03.04.2026 09:00 Відповісти
Але зʼявились хакери: зламав там щось і все рухнуло по всій системі. добро йде не саме, за ним крадеться зло, як тінь.
показати весь коментар
03.04.2026 09:17 Відповісти
хакери це рушлива сила прогресу. Поняття "хакерська атака" спочатку визначала мозговий штурм спрямований на рішення складних завдань
показати весь коментар
03.04.2026 09:28 Відповісти
трамп захистить права звільнених...
показати весь коментар
03.04.2026 09:08 Відповісти
ШІ ще принесе немало проблем і клопоту, бо завжди любе досягнення злі сили використовують в своїх цілях. Завжди мінуси йдуть поряд с плюсами. Це загальновідомий факт.
показати весь коментар
03.04.2026 09:14 Відповісти
Замість того щоб бути помічником для людства ,штучний інтелект стане його катом .
показати весь коментар
03.04.2026 09:23 Відповісти
Все дійде до повстання ШІ. Людству залишиться тільки якимось чином вимкнути всю електроенергію, щоб перемогти ШІ. Але не факт, що до того часу ШІ не візьме під контроль генерацію енергії. Людство вийшло на фінішну пряму свого існування.
показати весь коментар
03.04.2026 09:25 Відповісти
Ви би менше фантастики читали.
показати весь коментар
03.04.2026 09:27 Відповісти
Якби ви читали фантастику, ви б знали, що всі винахіди людства, які для нас сьогодні звичні, колись були фантастикою.
показати весь коментар
03.04.2026 12:14 Відповісти
У ши нет самого главного пока-- смысла жизни, смерти и страха её. Но это всё можно запрограммировать.
показати весь коментар
03.04.2026 09:34 Відповісти
А ще якихось 150 років тому літак назвали б шайтан машина.а мій дід років у 20 перший раз лампочку побачив
показати весь коментар
03.04.2026 10:01 Відповісти
Была конечно надежда что начнут с дармоедов работающих на государство, но мы все удобно забыли что огромный % госработ существует не для того что бы что то делать, а для того что бы платить человеку зарплату. Ну что ж, полку дармоедов прибыло похоже. Эти явно кукурузу с бобами и кабачка и не будут себе на пропитание выращивать.
показати весь коментар
03.04.2026 09:32 Відповісти
так це вже ж було...як почали застосовувати парові машини...половина британських чоловіків на палуби..інша половина в прерії пасти корів
показати весь коментар
03.04.2026 09:33 Відповісти
А когда в той же Британии перешли на дизельные и электропоезда то на каждом из них каталось два кочегара, пока все до единого не вышли на заслуженный отдых.
Можно привести более близкий пример шахтеров Донбасса, многие из которых десятилетиями работали на убыточных шахтах, ( шахты в Ростовском Донбассе тоже Украина субсидировала кстати, через Ахметова)
Не переживайте, пока в стране кому-то будут нужны ваши голоса, вам всегда и сопельки вытрут и попку подотрут.
показати весь коментар
03.04.2026 09:44 Відповісти
Ну перехід з парової машини на двигун внутрішнбого згорання та на електрику це ще не апокаліпсис...а от розвиток інформаційного простору та автоматизація це вже апокаліпсис
показати весь коментар
03.04.2026 10:09 Відповісти
Так кажуть невігласи, які не здатні вчитись, при кожній зміні технологічного устрою. В будь-якій сфері.

"Гінці - не апокаліпсіс, а от поштові станції - то апокаліпсіс"
"Поштові станції - не апокаліпсіс, а от гєліограф - то апокаліпсіс"
"Гєліограф - не апокаліпсіс, а от тєлєграф - то апокаліпсіс"
"Тєлєграф - не апокаліпсіс, а от радіо - то апокаліпсіс"
"Радіо - не апокаліпсіс, а от телевізор - то апокаліпсіс"
"Телевізор - не апокаліпсіс, а от комп'ютер - то апокаліпсіс"
"Комп'ютер - не апокаліпсіс, а от смартфон - то апокаліпсіс"
"Смартфон - не апокаліпсіс, а от LLM - то апокаліпсіс"
...................................ви знаходитесь ось туточки........................
показати весь коментар
03.04.2026 11:07 Відповісти
трохи не так
ручне рубило
писемність
бронза
парова машина
телеграф
ЕОМ
ШІ
показати весь коментар
03.04.2026 11:43 Відповісти
Перші "ластівки"...Приготуватися логістам,юристам,менеджерам з продаж, робітникам конвеєрної зборки та виробництва, фахівцям освіти та ін.ін..... "голодні ігри"
показати весь коментар
03.04.2026 09:37 Відповісти
перекладачам
показати весь коментар
03.04.2026 09:57 Відповісти
показати весь коментар
03.04.2026 09:48 Відповісти
дивно, що тупу та монотонну роботу, що вимагає простОї уваги, не замінили ШІ ще раніше..
у притомних державах йуристи, податківці, роздута армія чиновників та інші рєшали, що перекладають папери з місця на місце, напевне, мають бути на черзі.. творці медіашлаку рівня "сватів-слуг-сусідів-наречених-схудлих..." та реклами - то само собою...
показати весь коментар
03.04.2026 09:59 Відповісти
На тупу і монотонну роботу винаймуть тебе і платитимуть мінімалку, аби тобі вистачало на доширак і чєкушку. А кожен нормальний юрист роботодавцю коштує як двадцять таких, як ти. Тож очевидно, що роботодавець спочатку спробує "скоротити" витрати на юристів, ніж на тебе. Бо звільнити одного юриста йому значно простіше, ніж двадцятьох таких як ти - держава за масові звільнення пістон вставить. Навіть в США щодо цього є перестороги деякі.
показати весь коментар
03.04.2026 11:28 Відповісти
та не нервуйте аж так..
..ще з часів йуль, а особливо йаників, коли остаточно зрозумів куди оцЕ усе йде (десь з 2010х +-?), максимально автономний, наскільки це можливо у нашому суспільстві, і, звісно, не розбагатів, як придворні скоробагатьки, але й не маю тих потрясінь, що мАють залежні від ситуації пронирливі жлоби.. і на ваші позиції, зрозуміло що, не претендую - багатійте думкою й надалі, живіть з цим.. удачі..
зи.. шо таке доширак?. - та то - таке... то - питання у порожнечу..
показати весь коментар
03.04.2026 12:35 Відповісти
офіси скоротили, сантехніки та єлектрики ще потрібні, а казали що роботи замінять робочіх а почали з офісів
показати весь коментар
03.04.2026 10:00 Відповісти
Це зовсім не дивно. Останні 20 років в Україні, наприклад, на філологічні та юридичні факультети до ВНЗ черга і бажаючих - ЗНАЧНО більше, ніж на інженерні чи робітничі. Чому? Тому що в офісі сидіти - не лайно місити. Жахи і стереотипи ще совкові. При цьому філологів та юристів стільки і близько не треба, тому більшість з них після ВНЗ працюють "продавцями на ринку". Але всіма силами намагаються "прилаштуватись" до сидячої роботи з папірцями.

А як довів в своїх працях Сиріл Н.Паркінсон (фундаментальні труди "Закон Паркінсона", "Мишоловка на хутрі" тощо) - бюрократичні (офісні) колективи мають незворотній потяг до розширення штатів при незмінній кількості роботи!
показати весь коментар
03.04.2026 11:36 Відповісти
Всьо правильно, мене, колись ще в двохтисячному прогою замінили, прийшлось шукати іншу роботу. Я навіть був радий бо знайшов кращу роботу, майже в два рази краще оплачувану.
показати весь коментар
03.04.2026 10:22 Відповісти
Може, спочатку б навчили ШІ не брехати так відчайдушно та нахабно! Бо, навіть, коли питаєш про найпростіше, ота електронна дура такенакручує з розумним виглядом, аж очі вилазять!
Мені ШІ розповів, що взагалі немає серіалу, понад 100 серій якого я вже подивилась. А чоловіку, що шукав автора картини, навішав локшини про якогось неіснуючого художника. З біографією, прикладами мистецтва - усе, як справжнє, тільки не працює.
І саме так у кожній галузі. Найстрашніше, що у медицині теж - вже є жертви невірних діагнозів та "щось не так пішло" у хірургічних операціях...
показати весь коментар
03.04.2026 10:24 Відповісти
Найсмішніше, що перші версії LLM-ок були значно "розумінші" та точніші щодо фактажу. Причина в тому, що перші версії LLM-алгоритмів навчали на бібліотечних матеріалах - як найбільш структурованих. Друге покоління почали навчати на структурованих матеріалах з інтернетів - всіляких вікіпедій тощо. Що вже додало "нотку" вигадок до відповідей LLM.

Третє покоління навчали вже взагалі на будь-чому, в т.ч. і на всіх відкритих джерелах даних, включаючи і соц.мережі. Тож градус дегенеративності у відповідях став "помітним".

Нинішнє покоління LLM-алгоритмів навчали вже не просто на даних, створених людьми, а на всьому масиві даних, що хоч десь, хоч якось знайшовся. І на момент початку робіт на поточним поколінням, в інтернетах до половини інформації "структурованої" ВЖЕ було породжене іншими LLM-ками.

Тож ми зараз маємо справу з LLM, навченими на дурощах, породжених попередніми версіями LLM. Тому і отримуєте отакі дегенератизми, як ви описали...
показати весь коментар
03.04.2026 11:42 Відповісти
Там ИИ тоже уволили )) Сора уже все, прикрыли. Так что там не в этом проблема. Оптимизируют расходы Шаровые бабки закончились. Инвесторы уходят. Миру и раньше столько программистов не нужно было, но были бабки, можно было штат раздувать. А теперь программистов море, а электриков и монтажников чтобы датацентры строить нет.
показати весь коментар
03.04.2026 11:02 Відповісти
Програмістів як не вистачало, так і не вистачає. Просто конкретно компанія Oracle вирішила відкусити шмат НАБАГАТО більший, ніж була здатна профінансувати самотужки, а інвестори дійсно щось почали "носами крутити" з питаннями "а де доходи від наших інвестицій в ваші LLM?".

Тому Oracle вимушена скоротити 30'000 співробітників - бо грошей на будівництво запланованої AI-інфраструктури не вистачає.

А не тому, що недостатньо електриків чи в Oracle є зайві програмісти.
показати весь коментар
03.04.2026 11:46 Відповісти
ии и разослал все эти сообщения
показати весь коментар
03.04.2026 11:37 Відповісти
Звідки ШІ бере інформацію? З того, що понаписували в інтернеті)))
Особисто мені воно тільки заважає: інколи неможливо прослухати ютуб; на прості питання, не пов'язані з точними науками чи законами, дає такі відповіді, що неможливо однозначно визначити правильне рішення ))
показати весь коментар
03.04.2026 12:23 Відповісти