2 492 45

Бізнес хоче спростити працевлаштування іноземців через брак персоналу, – міністр економіки Соболев

Бізнес у Києві хоче спростити працевлаштування іноземців

Серед ключових проблем київського бізнесу – брак персоналу та умови для працевлаштування іноземців.

Про це міністр економіки, довкілля та сільського господарства Олексій Соболев повідомив у Facebook за підсумками зустрічі з київськими підприємцями.

За його словами, у зустрічі брали участь представники виробників харчової, хімічної, деревообробної галузей, легкої промисловості, машино- та приладобудування, фармації, виробництва будівельних матеріалів, промислового та кліматичного обладнання, пакування.

"Серед ключових проблем, які турбують підприємців – брак персоналу та пошук можливостей для відновлення, розвитку й енергонезалежності. Бізнес цікавить питання бронювання та критерії визначення критичності підприємств. Через дефіцит робочої сили компанії також ініціюють і спрощення процедур для працевлаштування іноземців та перенавчання фахівців на нові професії", – написав Соболев.

За словами міністра економіки, під час зустрічі бізнесу представили перелік урядових програм.

"Розібрали і низку важливих галузевих питань: брак сировини, зокрема в деревообробній галузі, цифровізацію експортних ліцензій, розширення локалізації в публічних закупівлях", – додав Соболев.

Як писав БізнесЦензор, бізнес вже завозить в Україну працівників з країн Азії.

Детальніше читайте у матеріалі: Молодь тікає з України, на заміну їдуть бангладешці та пакистанці. На ринку праці – глибока криза  

Топ коментарі
+16
Українців в окопи,іноземцям-робота?Так у нас рівноправя,нехай жінки ідуть на чоловічі роботи.Чи це вища каста?Ви спочатку ТЦК,425 і 225 бригадами порозганяли всіх бажаючих мобілізуватись і вони сидять по домах,тепер у вас бракує і солдатів і працівників.А цей жидок либиться з фото на всі 32 зуби.
показати весь коментар
11.04.2026 11:29 Відповісти
+15
Не лише під сонцем але й в ліжку з жінкою. Скотиняки! Женіть іноземців на фронт і хай кров'ю платять за українське громадянство. До яких пір пересічного українця тримати за кріпака і дурня? Народ порозумнішає, це видно по кількості не бажаючих віддавати душу й тіло за щасливе життя іноземного штрейкбрехера.
показати весь коментар
11.04.2026 12:09 Відповісти
+14
"Такій "бізнес" на крові українців (незалежно від мови на якій вони спілкуються чи на кухні, чи у ліжку) має їти НА ***.
показати весь коментар
11.04.2026 11:10 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
"Такій "бізнес" на крові українців (незалежно від мови на якій вони спілкуються чи на кухні, чи у ліжку) має їти НА ***.
показати весь коментар
11.04.2026 11:10 Відповісти
Українців в окопи,іноземцям-робота?Так у нас рівноправя,нехай жінки ідуть на чоловічі роботи.Чи це вища каста?Ви спочатку ТЦК,425 і 225 бригадами порозганяли всіх бажаючих мобілізуватись і вони сидять по домах,тепер у вас бракує і солдатів і працівників.А цей жидок либиться з фото на всі 32 зуби.
показати весь коментар
11.04.2026 11:29 Відповісти
Александр Иванов #442761

Водночас Улютін визнав, що за оцінками європейських партнерів, після запровадження такого дозволу до країн ЄС могли виїхати близько 400 тисяч українських чоловіків віком до 23 років. Однак українська сторона такої статистики не веде, зазначив міністр. Джерело: https://censor.net/n3609878, а чому не веде? Чи майбутнє України нікого не цікавить, набити кишені тут й зараз а там будь що буде?
показати весь коментар
11.04.2026 11:30 Відповісти
Приходить Микола з війни, а його місце під сонцем вже зайняв бангладешець.
показати весь коментар
11.04.2026 11:43 Відповісти
да насрати iм.
показати весь коментар
11.04.2026 14:15 Відповісти
Не лише під сонцем але й в ліжку з жінкою. Скотиняки! Женіть іноземців на фронт і хай кров'ю платять за українське громадянство. До яких пір пересічного українця тримати за кріпака і дурня? Народ порозумнішає, це видно по кількості не бажаючих віддавати душу й тіло за щасливе життя іноземного штрейкбрехера.
показати весь коментар
11.04.2026 12:09 Відповісти
Ну їдь сюди з Німеччини, ми тебе на фронт відправимо.
показати весь коментар
11.04.2026 13:13 Відповісти
так зарплата вы германии будет повыше
нужно делать норм зп по контрактам, чтобы по арикам, латинским америкам и азиям набирать пехоту
показати весь коментар
12.04.2026 01:47 Відповісти
Хто профінансує ці нормальні зарплати - Канада?
В Росії купа грошей але щось не видно, щоб вона багато найманців змогла залучити.
показати весь коментар
12.04.2026 11:15 Відповісти
забудьте слово канада

вы щит Европы, не Канады. Спрашивайте за деньги в Париже, Брюсселе, Берлине и у придурочного Бори Лондонского.
показати весь коментар
12.04.2026 20:58 Відповісти
Я щит только для самого себя.

От придурошных из Канады Украине не нужны ни деньги, ни советы по организации армии.
показати весь коментар
13.04.2026 16:57 Відповісти
А що сі стало? Де ж поділись працівники? Ну? Хоч хтось не всереться, скаже правду - де вони?
показати весь коментар
11.04.2026 14:34 Відповісти
Ще один син Авраамовий, як наш Лідор. І трохи правди видав про майбутнє
показати весь коментар
11.04.2026 15:23 Відповісти
іноземці мають отримувати право жити і працювати в Україні тільки після поранення на фронті
показати весь коментар
11.04.2026 15:45 Відповісти
Чому поранення? Контракт на три роки як пощастить цілий буде. Як в іноземному легіоні фоанцузів
показати весь коментар
11.04.2026 16:18 Відповісти
З якого дива в Україні будуть працювати та жити ті, хто не проливав за неї свою кров?
показати весь коментар
11.04.2026 16:51 Відповісти
Це послідовна політика, недарма ж Україна повністю під омофором Лондона. Змішування народів одна з реалізованих нині цілей глобалістів з метою розвалу націй та суверенітетів.
показати весь коментар
11.04.2026 17:20 Відповісти
Британія напала на Україну й погнала україців по закордонах?
Британія добиває українську економіку?
Серйозно?
Тобто, ***** з пліснявими ні до чого?
Чому Британія, а не Америка, Франція, Германія, ..?
показати весь коментар
11.04.2026 17:41 Відповісти
бо саме в бриташку літає на інструктаж резидент
показати весь коментар
12.04.2026 13:04 Відповісти
Місце українського кріпака на фронті, замість нього його робоче місце та місце в постілі української жінки займе завезений зеленою мразотою чорносракий емігрант
показати весь коментар
11.04.2026 17:35 Відповісти
"Країна мрій".

Треба залучити 10 мільйонів трудових мігрантів. Готуйтесь до нової України, - радник ОП Милованов Джерело: https://censor.net/ua/n3579456
показати весь коментар
11.04.2026 17:37 Відповісти
Ну, Зеленський і вся його "вертикаль" знищують Україну як таку. Це територія не для українців, це стійло на якому вони заробляють на безбідне життя в Європі, Ізраїлі, США. Тому їм абсолютно плювати хто тут житиме, головне щоб худоба приносила гроші.
показати весь коментар
11.04.2026 17:43 Відповісти
В Європі, на заході теж все починалося з трошки мігрантів, а тепер мігранти там обирають мусульманських мерів міст, а ті будують ще більше мечетів та вимагають особливе меню у кожному ресторані та привілеїв.
І то Європа, так як в Україні взагалі не існує довгострокового національного плану розвитку держави, лише жага наживи, то тут те що у Європи зайняло 60 років, скотиться все в дупу за одне десятиліття від сили.
Так дивись і повіриш у єврейський заговор.
показати весь коментар
11.04.2026 18:05 Відповісти
Замість того щоб підвищити зарплату.
показати весь коментар
11.04.2026 19:15 Відповісти
зелений кагал чудово виконує знищення української нації шляхом заміни чоловіків, які в ЗСУ завезеними іноземцями з країн 3 світу. І, повернувшись до дому українці побачать, що зайві у власній країні - на робочих місцях вже негри, азіати чи ще ХЗ хто, яким Україна так само похєру, какаяразніца, як і зеленому кагалу. Це та сама форма геноциду, але більш ізуверська, розтягнута в часі.
показати весь коментар
11.04.2026 19:21 Відповісти
Ті шо в ЗСУ то нормально. Чи ви пропонуєте не воювати? Проблема в тих що не в ЗСУ і переховуються від мобілізації. Там кількамільйонна армія яка сидить дома і толком не працює. Замість того щоб зробити нормальну мобілізацію і тих хто не в армії решту повернути в законне поле і примусити працювати влада жує соплю і знищує економіку.
показати весь коментар
12.04.2026 19:13 Відповісти
Роман #562610 ЗЕлена влада, яка перетворила мобілізацію на бусифікацію не здатна (і не хоче) зробити "нормальну" мобілізацію і тих, хто не в армії повернути в законне русло. Чи вам це досі не зрозуміло??? Бусифікація це ноу-хау влади зеленого покидька, бо водночас дозволяє зменшити кількість бажаючих йти до війська до мінімуму (звинувативши народ в боягузтві) і дозволяє унеможливити (на думку влади) виникнення масових протестів проти будь-яких дій влади. Мотивацію йти до війська можна підштовхнути лише нормальним грошовим забезпеченням, бо ті хто стали на захист держави за ідею вже майже закінчилися і це факт, якому треба дивитися сміло у вічі та приймати державнецькі рішення, а не сцяти відосиками на обличчя мудрому наріду, в сподіванні що якось само розсмокчеться. Але ПРИЙМАТИ ЦІ ДЕРЖАВНИЦЬКІ РІШЕННЯ НЕМАЄ КОМУ, БО ПРИ ВЛАДІ ВБОГЕ КВАРТАЛЬНЕ ШАПІТО, ще й наскрізь продажне та зрадливе, якому Україна та українці так само цікаві, як проблеми в ізраїльському кнесеті цікаві українцям.
показати весь коментар
12.04.2026 21:14 Відповісти
показати весь коментар
11.04.2026 20:18 Відповісти
"Калхози создалі. Прісилайтє калхознікав."(с)
показати весь коментар
11.04.2026 20:19 Відповісти
Зелені маланські покидьки успішно та запопадливо виконують завдання, поставлене їхніми господарями з Лондона по знищенню українців у війні та заміні їх на емігрантів, при цьому засираючи пересічним мізки різноманітною потужно-незламною ультрапатріотичною маячнею.
показати весь коментар
11.04.2026 20:51 Відповісти
В Україні найбільша смертність і найменша народжувальність, а бізнесу потрібні нові працівники,щоб платити податки державі, життя то не зупиняється. Тобто українці вмирають за країну а іноземна влада яка керує на цій країні і на смертях людей заробляють, вибачаюся не іноземна влада, а український бізнес якому потрібні іноземні працівники . Може іноземних працівників і потрібно залучати але все ж таки може ще потрібно зменьшувати смертність і підіймати народжувальність? Як казав депутат Жванія а може Арахамія-" а какая разніца - хто на що учився- все законно".
показати весь коментар
12.04.2026 03:24 Відповісти
укр.
показати весь коментар
12.04.2026 03:39 Відповісти
Хто працює, пропоную як появився на роботі чорносрака азіатська - вбивати
показати весь коментар
12.04.2026 08:22 Відповісти
Ze не припинить геноцид, поки не здохне сам зі всім своїм кагалом.
показати весь коментар
12.04.2026 08:51 Відповісти
Я часто думаю, що мене тримає в цій країні абсурду, країні продажних українців, мабуть, одне - побачити усунення Зеленського від посади президента. І, на жаль, незалежної, суверенної України вже не буде. Продано Україну за 30 срібняків (300 млрд. дол.).
показати весь коментар
12.04.2026 09:30 Відповісти
а чим українці хужі , чи їм платити треба
показати весь коментар
12.04.2026 10:17 Відповісти
у зеленського та його власників інші плани на колишніх громадян, а нині людський ресурс
показати весь коментар
12.04.2026 13:07 Відповісти
це було заплановано владою зе задовго до оголошення цієї "новини"
знищити робочий та генний фонд України, чоловіків та хлопців, завезти більш покірних та безправних іноземців та керувати ними броньованими наразі мусарами та другими спецслужбами.
тому і не воюють силовики та відмазані бронею сраколизи.
все вирішено цією "випадковою" владою.
а на чию користь???
а є у нас "братський" народ, десь біля палестини....
показати весь коментар
12.04.2026 11:33 Відповісти
То це для цього молодь за кордон відпустили?
показати весь коментар
12.04.2026 18:13 Відповісти