Зеленський дозволив нардепам не звітувати за витрачання підвищених утричі "депутатських" виплат

Зеленський позбавив нардепів від звітів за витрачання "депутатських"

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який звільняє народних депутатів від подання звітів та відповідальності за використання коштів, виділених на виконання депутатських повноважень.

Відповідна норма міститься у законі про продовження сплати військового збору за підвищеною ставкою протягом 3-х років після припинення/скасування воєнного стану, текст якого оприлюднений на сайті парламенту.

Верховна Рада ухвалила відповідний законопроєкт №15110 тиждень тому, 7 квітня, а сьогодні його підписав голова держави.

Зокрема, статтю 32 закону "Про статус народного депутата України" доповнено реченням такого змісту:

"Народний депутат 2 самостійно, на власний розсуд, визначає напрями та порядок використання коштів для компенсації вартості проїзду і відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень, а також коштів, визначених частиною першою статті 28 цього закону, не звітує та не несе юридичної відповідальності за напрями та порядок використання таких коштів".

Як повідомлялося, у законі "Про державний бюджет на 2026 рік" депутати передбачили збільшення компенсації витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень, з однієї до трьох місячних зарплат народних обранців.

Наразі заробітна плата народного депутата до вирахування податків складає близько 60-65 тисяч гривень. Таким чином на депутатську діяльність у 2026 році буде спрямовуватись близько 200 тисяч гривень на місяць.

Топ коментарі
+16
закінчення епохи бідності нах
показати весь коментар
14.04.2026 13:11 Відповісти
+15
З одних знімають відповідальність....
А іншим посилюють за слово Ж.Д аж до восьми років можна отримати....
"Правильною" дорогою ідемо ....
показати весь коментар
14.04.2026 13:21 Відповісти
+15
Це зелене чмо прострочене нас грабує депутатів помпує.
показати весь коментар
14.04.2026 14:00 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
закінчення епохи бідності нах
показати весь коментар
14.04.2026 13:11 Відповісти
пам'ятаю, як одного депутата ----це було ще при януковичі---------спитали----куди він витрачає гроші, які отримує на виконання депутатських повноважень-----------він чесно відповів-------у мене троє дітей, багато потрібно на них витрачати.
показати весь коментар
14.04.2026 17:11 Відповісти
Справжній СлугаСвогоНароду ... папаСаша та мамаРима пишаються тим, як їх синуля укрогоїв має вже майже 7 років ... та й раніше їхні мізки мав , тільки зі сцени чи екрану телевізора!
показати весь коментар
14.04.2026 18:43 Відповісти
З одних знімають відповідальність....
А іншим посилюють за слово Ж.Д аж до восьми років можна отримати....
"Правильною" дорогою ідемо ....
показати весь коментар
14.04.2026 13:21 Відповісти
З одних знімають відповідальність...
Другим посилюється,за слово ж.д
до восьми років отримати можна.
"Правильною" дорогою ідемо...
показати весь коментар
14.04.2026 13:24 Відповісти
во 🤡 чувак за владу тримається ,всіма кінцівками ... ...
показати весь коментар
14.04.2026 13:30 Відповісти
Це як крадіть хлопці, я прикрою. Такі слуги мне задарма не потрібні. Дома він би таких слуг не тримав
показати весь коментар
14.04.2026 13:31 Відповісти
Це зелене чмо прострочене нас грабує депутатів помпує.
показати весь коментар
14.04.2026 14:00 Відповісти
Боярє мають права жити, як хочуть! Не холопи ж.
показати весь коментар
14.04.2026 14:09 Відповісти
При чому - не залежно від фракцій !
показати весь коментар
14.04.2026 14:18 Відповісти
Меньше ля- ля а більше правди
показати весь коментар
14.04.2026 14:20 Відповісти
258 - ЗА , при чому - Фракція політичної партії "Єс" Кількість депутатів: 26
За:19 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:1 Відсутні:6
показати весь коментар
14.04.2026 14:36 Відповісти
60-65 це 1,2-1,3 тисячі євро. У Франції, наприклад, мінімальна зарплата 2,8 тисячі.
А ціни в Україні вищі за французські.
показати весь коментар
14.04.2026 15:24 Відповісти
Яка аморальна, цинічна влада
показати весь коментар
14.04.2026 14:16 Відповісти
Яка аморальна і цинічна влада.
показати весь коментар
14.04.2026 14:19 Відповісти
"Лохам" Закон а "янєлохам" зняття відповідальності.
показати весь коментар
14.04.2026 14:25 Відповісти
Терпіть терпіли і не скигліть,самі обирали, ржіть.
показати весь коментар
14.04.2026 14:56 Відповісти
Але, на превеликий жаль, ніхто не виходить на вулиці з картинками. Коли намагалися знищити антикорупційні органи люди згуртувалися і вийшли на протести. А коли влада фактично захищає інтереси крадіїв та корупціонерів від корупційних органів, ніхто й слова не скаже.
показати весь коментар
14.04.2026 15:23 Відповісти
В обмін на закон про антисемітизм. Оплатив послугу.
показати весь коментар
14.04.2026 16:05 Відповісти
Та просто то євреї, то московити керують Україною, поки українці стрімко знищуються.
Чому вони не знижують мобілізаційний вік, немає сенсу - не лишилося людей молодше 25, крім дітей, і тих скоро батьки вивезуть у закордонні ВНЗ
показати весь коментар
14.04.2026 19:00 Відповісти
повертаємося, браття, блд
показати весь коментар
14.04.2026 16:47 Відповісти
Цей ухилянт і є ворог українського народу №1!
показати весь коментар
14.04.2026 17:09 Відповісти
Зелена клептократія
показати весь коментар
14.04.2026 18:46 Відповісти
Соціальна нерівність та розшарування за цієї війни і влади вражають. Причому наживаються вони на європейських кредитах які комусь треба буде віддавати.
200тис це не так і багато як для керівництва країни, після того як за війну ціни зросли рази в два. Але тут зразу видно що вони усі живуть своє найкраще життя та давно відірвані від звичайних громадян
показати весь коментар
14.04.2026 18:50 Відповісти
А як це так, не звітувати за кошти платників податків виділених на депутатську діяльність?- що це складно якщо вона ведецця?, а якщо вони не звітують за витрачені народні кошти то це означає що ні якої депутацької діяльності депутати не ведуть, а тільки крадуть народні кошти - тим паче ніхто незнає яку корисну роботу вони надають крім того що протерають штани в тилу теплих кабінетах і ухиляються від мобілізації- тому що в цивільзованих країнах не можуть обиратися у владу люди які не захищали свою країну на фронті, а в кабінеті захищати та щей за 260 тис. народних коштів кожен може- тоді як захисник на передовій ризикуючі кожну хвилину в нелюдських умовах під дронами і кабами за місяць 24х7 в нелюдських умовах отримує в рази меньше. Може щоб отримувати такі кошти депутати повинні хоч по однлму місяцю провести на нулі і тоді з захистом країни все буде добре.
показати весь коментар
14.04.2026 20:17 Відповісти
Здобули!
показати весь коментар
14.04.2026 21:38 Відповісти
"Я звільняю вас від такої химери як совість!" Десь ми вже чули таке. Часом не від Гітлера?
показати весь коментар
14.04.2026 22:57 Відповісти
показати весь коментар
14.04.2026 23:18 Відповісти
чергова спроба приховати офіційно корупцію.... зелене падло, чому б тобі не піти слідом за твоїм дружбаном орбаном зі всім своїм тим кодлом зеленим?
показати весь коментар
15.04.2026 00:27 Відповісти