Оподаткування посилок: Южаніна пояснила, як з українців збиратимуть новий податок

Южаніна пояснила, як з українців збиратимуть новий податок на посилки

Законопроєкт про оподаткування міжнародних поштових відправлень передбачає, що українці, що замовляють товари із-за кордону, муситимуть сплатити податок до їх отримання.

Про це членкиня Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна повідомила на своїй сторінці у Facebook.

Вона нагадала, що законопроєкт передбачає, що всі товари, придбані українцями через електронні маркетплейси (Temu, AliExpress тощо), оподатковуватимуть ПДВ з першої гривні. Наразі діє норма, що товари у посилках вартістю до 150 євро не оподатковуються.

"Податок буде сплачуватися громадянином під час купівлі товарів. І тут уже важливий нюанс – якщо такий маркетплейс буде зареєстрований у нашій митниці, тоді ПДВ буде перерахований в бюджет самим маркетплейсом. Але якщо маркетплейс не буде зареєстрований у нашій митниці (а цього сам покупець може і не знати), тоді ПДВ буде стягнутий з громадянина до отримання посилки", – написала Южаніна.

Вона припустила, що у такому випадку багато покупців не знатимуть, що мають доплатити податок окремо.

"І не факт, що така особа взагалі не відмовиться від отримання посилки. І це можуть бути масові випадки, оскільки запропонована система обліку та звітності для іноземних маркетплейсів не створює сприятливих передумов для їх реєстрації в Україні", – зазначила депутатка.

За її словами, попри низку недоліків цього законопроєкту, Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики планує розглянути його на засіданні вже 6 травня.

Як повідомлялося, Комітет Верховної Ради з питань податкової та митної політики вже розглядав законопроєкт про оподаткування посилок. Парламент мав розглянути його у першому читанні на початку квітня, проте цього не сталося через брак голосів.

Наразі в Україну без мита (10%) та ПДВ (20%) можна ввозити посилки, сумарна вартість товарів у яких не перевищує 150 євро для одного одержувача.

Однак уряд взяв зобов'язання перед МВФ з 1 січня 2027 року запровадити ПДВ (20%) на всі міжнародні посилки, скасувавши чинний безмитний ліміт.

На думку низки експертів та народних депутатів, скасування пільги на дешеві посилки може вдарити по гаманцях багатьох українців, для яких зарубіжні маркетплейси нерідко стають найдоступнішим варіантом придбати необхідне обладнання на випадок відключень світла, а також одяг чи взуття. На це зокрема вказують дані соціологічного дослідження Rating Group.

Читайте детальніше: Влада – "за", 82% українців – "проти": Як податок на посилки вплине на громадян, фронт і держбюджет?

Наразі із 75 млн міжнародних посилок розмитнюють лише 0,8%, хоча саме ці 0,8% становлять половину вартості від усіх посилок. Коли скасують пільгове завезення посилок, то навантаження на митницю зросте в 122 рази.

Топ коментарі
+11
Тобто, ще треба буде найняти тисячі митників з величезною державною зарплатою, які ту лишню пачку чаю будуть перераховувати. Це окрім додаткових податкових інспекторів. Чи достатньо буде нових надходжень щоб перекрити утримання цієї армії дармоїдів?
показати весь коментар
04.05.2026 10:27 Відповісти
+9
Ну не з Міндіча ж бабки трусити, краще відібрати останню копійк у пересічних.
показати весь коментар
04.05.2026 10:28 Відповісти
+8
Шось мені підказує, що адміністрування вийде дорожче ніж зберуть податку )))
показати весь коментар
04.05.2026 10:54 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Тобто, ще треба буде найняти тисячі митників з величезною державною зарплатою, які ту лишню пачку чаю будуть перераховувати. Це окрім додаткових податкових інспекторів. Чи достатньо буде нових надходжень щоб перекрити утримання цієї армії дармоїдів?
показати весь коментар
04.05.2026 10:27 Відповісти
Южаніна розповідає казки- страшилки, як і завжди. Не треба куча митників, зараз не 19 століття, усе йде автоматизовано, що до введення ПдВ на посилки, вони як проходили досмотр на митниці так і далі будуть проходити і кількість їм мабуть не виросте. Сплата ПДВ це в автоматизованому режимі від заявленої мит.цінності. і зараз ця процедура роботає, все що більше 150€. Більшість хочуть жити добре, а як це робити(не буду описувати що ЗЕлене треба на нари і чим скоріш), але як жити краще коли усі платежі йдуть у комуняцкий Китай(оплата праці, податки), а тут куй. Друге тут ніколи не зробити виробництво, бо не зможемо конкурувати з товарами з Китаю, та ще які без мит продаються. Так що рахуйте. Ще ніхто не зміг подоїти теля, поки воно не стало коровою
показати весь коментар
04.05.2026 10:47 Відповісти
Може, хоч попробували б спочатку виробляти ті товари на які зараз мито накладуть? Ну, щоб конкуренцію створити. Ви десь бачили, скажімо, змішувач сантехничний українського виробництва чи ноутбук? Можна перерахувати безліч позицій. І ще, мова ж не виключно про товари із КНР, а про всі з закордону. Як на мене це просто намагання десь взяти гроші. Найшли в поштових відправленнях. Ні про яке підняття української економіки мова не йде.
показати весь коментар
04.05.2026 11:02 Відповісти
Мій замовлений в Китаї гібридний інвертор митниця "В автоматичному режимі" три тижні мурижила.
Це при тому, що інвертори взагалі не підпадають під митні збори!
А тепер рахуємо, у скільки разів цей час збільшиться.
показати весь коментар
04.05.2026 11:11 Відповісти
Все Миша,прийдется тебе кандоны на швейной машинке Зингер вручную шить,а не с АлиЭкспресс заказывать Добро пожаловать в СССР,откуда ты и вышел...Зебилы-должны быть наказаны...Но подозреваю,теперь они будут плодиться еще интенсивнее,потому что.....читай первое предложение
показати весь коментар
04.05.2026 10:55 Відповісти
Чесно кажучи, якщо порівняти тебе, умовно українського походження і мене дійсно совкового народження, то мені страшно за майбутнє України. Береш 10-15 твоїх дописів на цьому ресурсі і можна прийти до висновку що ти маєш відхилення. Я не знаю звідки воно в тебе. Це спадкове чи набуте?
показати весь коментар
04.05.2026 11:11 Відповісти
Та не бухти...Зебил.Майбутнє такі як ти,просрали в 2019р і своє і усіх навкруги у заручники узяли.Спроси у бабці Тамари,у неї є швейна машинка Зингер??
показати весь коментар
04.05.2026 11:29 Відповісти
Давай ще віршика про мене нашкрябай, як зазвичай ти робиш, і доктору навіть непотрібно буде шукати твої дописи по сайту. Достатньо буде написаного тільки під цією новиною щоб запропонувати тобі, як мінімум, пігулки.
показати весь коментар
04.05.2026 11:37 Відповісти
Щас....10 минут...не готов оказался...Сейчас сочиним...По заказу
показати весь коментар
04.05.2026 11:38 Відповісти
На вірша,раз просиш...Не дякуй.Я твой пиар-менеджер Миша...будешь популярным,як поп-зірка

Миша на выборы как то ходил

А он же кацап...не читал он Шевченко

Но люто ненавидел Порошенко

И из дбла,стал Зебил
показати весь коментар
04.05.2026 11:59 Відповісти
Ну не з Міндіча ж бабки трусити, краще відібрати останню копійк у пересічних.
показати весь коментар
04.05.2026 10:28 Відповісти
Як вже заїбали ці члени та членкині....
показати весь коментар
04.05.2026 10:32 Відповісти
А най би ви вдавили..!
показати весь коментар
04.05.2026 10:36 Відповісти
Шось мені підказує, що адміністрування вийде дорожче ніж зберуть податку )))
показати весь коментар
04.05.2026 10:54 Відповісти
Все згідно партійного гасла КІНЕЦЬ ЕПОХИ БІДНОСТІ.
Якщо настав кінець епохи бідності,то як можна не оподатковувати дешеві міжнародні посилки?
А не оподатковувати ,означає признати,що цей КІНЕЦЬ ЕПОХИ БІДНОСТІ-блеф партійки,яка на популярних гаслах взібралась до вершин влади.
показати весь коментар
04.05.2026 10:58 Відповісти
підорасы
показати весь коментар
04.05.2026 12:05 Відповісти
Але ж Вовка обіцяв покінчити з епохою бідності! Тепер заможні українці на знак подяки мають платити податок з посилок до 150 євро! Порох не зміг, а у Вовки, як бачимо, все вийшло! А далі ще буде краще! Міндіча, Шефіра, Цукермана та інших славетних синів України із команди ЗЕ це не зачепить, тому що їх такий дріб'язок не цікавить.
показати весь коментар
04.05.2026 12:06 Відповісти
Гарно придумали. Заплати податок наперед. Як посилка не прийшла (чи не прийняв), тобі хрін що повернуть.
Наступний крок - новий постійний податок на посилки. Не треба нових митників, просто плати наперед і будь щасливим.
показати весь коментар
04.05.2026 12:59 Відповісти