Танкери продовжують рух через Ормузьку протоку попри заяви Ірану про блокування, – Bloomberg

Три повністю завантажені супертанкери, пов’язані з Індією, знову були помічені в Оманській затоці після спроби пройти через Ормузьку протоку наприкінці минулого тижня.
Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на дані відстеження суден.
Танкери Desh Vibhor, Desh Vaibhav та Sanmar Herald у неділю зафіксували в Оманській затоці та Аравійському морі. Востаннє їхні сигнали надходили ввечері 20 червня під час спроби перетину Ормузької протоки.
Судна, які належать індійським компаніям або перевозять вантажі для Індії, загалом транспортують близько 6 млн барелів нафти з Іраку та Кувейту. Яким маршрутом вони пройшли протоку, наразі невідомо. Аналітики зазначають, що рух танкерів у напрямку острова Кешм може свідчити про використання маршруту, погодженого Тегераном.
Переміщення індійських суден відбувається на тлі зростання кількості танкерів, які продовжують проходити через Ормузьку протоку в обох напрямках. Це відбувається попри заяву Ірану від 21 червня про закриття протоки у відповідь на нібито порушення Ізраїлем режиму припинення вогню в Лівані.
Водночас Центральне командування США повідомило, що судноплавство через Ормузьку протоку триває. За даними військових, протягом доби через неї пройшли 55 торговельних суден, які доставили на світові ринки майже 17 млн барелів нафти.
Крім нафтових танкерів, у напрямку Перської затоки продовжили рух і газовози зі скрапленим природним газом.
Нагадаємо, сукупні втрати світового нафтового ринку внаслідок війни між США та Іраном оцінювалися приблизно у 1,15 млрд барелів нафти. Стратегічні резерви держав, зокрема країн-членів Міжнародного енергетичного агентства, скоротилися до найнижчого рівня з 1990 року.
Як повідомлялося, обсяг сирої нафти у Стратегічному нафтовому резерві США зменшився до 340,3 млн барелів. За даними Міністерства енергетики, це найнижчий показник із 1983 року.