За місяць боржники банків-банкрутів повернули понад 28 мільйонів, ‒ Фонду гарантування

У травні 2026 року позичальники банків, які перебувають під управлінням Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, у межах програм реструктуризації кредитів погасили 28,4 млн грн заборгованості.
Це найбільший обсяг погашень із початку поточного року, повідомляє пресслужба ФГВФО.
Від 2022 року загальна сума надходжень від позичальників до банків, що ліквідуються Фондом, перевищила 1 540,8 млн грн.
У фонді нагадали, що для позичальників-фізичних осіб на період воєнного стану продовжують діяти спрощені умови погашення кредитів. Термін їхньої дії продовжено до 31 серпня 2026 року.
Для таких клієнтів передбачено ставку 0,001% річних і комісію в розмірі 1 копійки за умови щомісячного погашення:
- іпотечних кредитів – від 10 тис. грн;
- інших кредитів – від 1 тис. грн;
- карткових кредитів із заборгованістю понад 100 тис. грн – від 5 тис. грн.
Позичальники також можуть повністю закрити кредит на пільгових умовах упродовж періоду ліквідації банку.
Для участі у програмі реструктуризації фізична особа-позичальник має подати до банку заяву про приєднання до умов погашення заборгованості та здійснити платіж відповідно до встановленого порядку.
Для юридичних осіб і ФОП із серпня 2023 року діють рекомендовані умови реструктуризації, які передбачають:
- перший внесок у розмірі 5%;
- щомісячну амортизацію платежів;
- повне погашення основного боргу, процентів і комісій до завершення процедури ліквідації банку.
На період реструктуризації застосовуються такі процентні ставки залежно від строку погашення:
- до 18 місяців – 0,1% річних;
- від 19 до 24 місяців – 3% річних;
- понад два роки – 5% річних.
Строк реструктуризації визначається відповідно до звернення клієнта, однак повне погашення заборгованості має відбутися не пізніше завершення процедури ліквідації банку.
Нагадаємо, у січні-травні 2026 року Фонд гарантування вкладів виплатив вкладникам банків, що перебувають у ліквідації, 16,7 млн грн гарантованого відшкодування.
Як повідомлялося, у квітні 2026 року на рахунки неплатоспроможних банків, які перебувають в управлінні Фонду гарантування вкладів, надійшло 131,9 млн грн.