Електромобілі знизять попит на нафту до кінця 2027 року, ‒ дослідження

Зростання популярності електромобілів після дефіциту на нафтовому ринку, пов’язаному з війною на Близькому Сході, може призвести до скорочення світового попиту на нафту до 0,32 млн барелів на добу до кінця 2027 року.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на дослідження Goldman Sachs.
Як зазначають в аналітики, частка електромобілів у світових продажах зросла на 3,4% та минулого місяця досягла 26,1% ‒ другого найвищого показника за всю історію спостережень.
За умови збереження регіональних темпів поширення електромобілів на рівні травня 2026 року, Goldman Sachs прогнозує зниження світового попиту на нафту приблизно на 0,13 млн барелів на добу до грудня 2027 року.
Водночас за сценарієм "Постійне прискорення", що передбачає лінійне зростання темпів поширення електромобілів відповідно до тенденцій лютого-травня 2026 року, скорочення попиту на нафту може досягти близько 0,32 млн барелів на добу за той самий період.
"Найбільш помітно, що дво-/триколісні електротранспортні засоби складають більшість від загального обсягу продажів електромобілів в Індії, В'єтнамі та Китаї та можуть витіснити значну третину-половину палива, яке може витрачати електромобіль для легкових автомобілів", – зазначили у Goldman Sachs.
Нагадаємо, постачання нафти з Близького Сходу не здійснювалися майже чотири місяці. Сукупні втрати світового ринку під час війни між США та Іраном оцінюються приблизно в 1,15 млрд барелів нафти.
Як повідомлялося, запаси сирої нафти у Стратегічному нафтовому резерві США скоротилися до 340,3 млн барелів, що є найнижчим рівнем із 1983 року, свідчать дані Міністерства енергетики.