Скільки можна зекономити, замінивши побутову техніку на енергоефективну. ПЕРЕЛІК

Яка економія із заміною побутової техніки на енергоефективну

Заміна побутової техніки на енергоефективну дозволяє зменшити витрати на електроенергію, однак розмір економії залежить не лише від класу приладу, а й від того, як саме ним користуються. 

Як свідчить дослідження компанії YASNO, різниця в споживанні між технікою старих класів (C-E) та сучасними моделями (A-A++) може становити від 20% до 70%.

Під час аналізу враховувалися ключові побутові прилади та оцінка потенційної економії за тарифом 4,32 грн/кВт-год без урахування нічного тарифу, оскільки його ефект індивідуальний і залежить від звичок споживання.

На чому найбільша економія

Як зазначається, найбільший ефект економії дають прилади з високим і регулярним споживанням:

  • бойлер (A-A++) дозволяє зекономити від 65-454 грн на місяць до 778-5443 грн на рік,
  • холодильник – 35-104 грн/міс. (415-1244 грн/рік),
  • електроплита (зокрема індукційна) – 22-281 грн/міс. (259-3370 грн/рік),
  • обігрівач – до 648 грн/міс. (до 7776 грн/рік).

Середня економія

Помірну економію дає техніка середньої інтенсивності використання:

  • посудомийна машина – 17-95 грн/міс. (207-1140 грн/рік),
  • пральна машина – 9-78 грн/міс. (104-933 грн/рік),
  • телевізор – 13-82 грн/міс. (156-985 грн/рік).

Найнижча економія

Найменший ефект мають прилади з короткими циклами роботи:

  • мікрохвильова піч, чайник, праска – як правило, до 40 грн/міс.

Від чого залежить економія

Пр цьому в дослідження наголошується, що один і той самий прилад може показувати різні результати залежно від:

  • кількості користувачів;
  • частоти використання;
  • об'єму (наприклад, бойлер 50 л проти 100 л);
  • налаштувань температури та режимів.

"Саме тому наведені суми – це діапазони для середніх і інтенсивних сценаріїв, а не гарантована економія для кожної сім'ї", – зазначили в YASNO.

Часткова економія

Водночас навіть часткове оновлення техніки дозволяє зменшити споживання на 15-30%. 

Підтримка енергетики

Як повідомлялося, імпорт електроенергії в Україну за тиждень 15-21 червня зменшився на 23% порівняно з попереднім тижнем і становив 77,4 тис. МВт-год.

Водночас експорт зріс у 2,5 раза – до 43,9 тис. МВт-год, що є максимальним тижневим показником з жовтня 2025 року.

До того повідомлялося, в Україну з початку року надійшло 4007 одиниць енергетичного обладнання, зокрема, це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні (БМК), когенераційні установки (КГУ), котли та інше.

Раніше перший заступник міністра енергетики Артем Некрасов заявив, що Україна збирається до початку опалювального сезону 2026-2027 років відновити 6,2 ГВт пошкодженої Росією генерації, 4 ГВт – вже знаходиться в ремонтах.

У травні Кабінет Міністрів України ухвалив порядок формування та використання національного резерву автономної генерації на випадок блекаутів та нових атак на енергетику.

Також повідомлялося, що уряд ухвалив зміни до умов проведення другого етапу конкурсу на будівництво нової генерації в Україні. Зокрема, загальну потужність, яка виставляється на конкурс, збільшено з 1322 МВт до 1505 МВт.

Завантаження...