Ціни на нафту продовжують падати на тлі відновлення поставок через Ормузького протоку

26 червня ціни на нафту знизилися приблизно на 2% на тлі збільшення кількості нафтових танкерів, що проходять через Ормузьку протоку.
Про це повідомляє Reuters.
Станом на 04:21 за Гринвічем ф’ючерси на нафту марки Brent подешевшали на $1,47, або 1,95%, до $73,79 за барель. Водночас американська нафта West Texas Intermediate втратила в ціні $1,44, або 2%, опустившись до $70,48 за барель.
За даними LSEG, у п’ятницю нафтовий гігант Saudi Aramco відновив завантаження сирої нафти на терміналі Рас-Танура в Перській затоці після майже чотиримісячної перерви.
Згідно з даними, два надвеликі нафтові танкери вже здійснювали завантаження, ще один перебував поблизу в очікуванні. Кожен із таких танкерів може перевозити до 2 млн барелів сирої нафти.
"Спостерігається загальний розпродаж, оскільки ринок реагує на збільшення поставок через Ормузьку протоку, і на те, що Китай ще не відчував попиту на сиру нафту", ‒ зазначив старший аналітик нафтового ринку Sparta Commodities Джун Го.
Опубліковані в четвер дані засвідчили, що цього тижня обсяги транспортування сирої нафти через Ормузьку протоку досягли найвищого рівня з початку конфлікту з Іраном у лютому.
Після досягнення домовленості про припинення вогню судноплавство через водний шлях активізувалося, хоча невизначеність щодо того, як довго протока залишатиметься відкритою, і надалі впливає на настрої учасників ринку.
Нагадаємо, 25 червня ціни на нафту продовжили падіння, майже повернувшись до рівнів, які спостерігалися до початку війни з Іраном. Додатковий тиск на ринок спричинило збільшення обсягів постачання нафти з Близького Сходу.
Раніше повідомлялося, що у Швейцарії відбувся черговий раунд переговорів між США та Іраном щодо можливого укладення остаточної угоди. За словами учасників переговорного процесу та посередників, зустріч пройшла в "позитивній та конструктивній атмосфері", а сторони заявили про "обнадійливий прогрес".
Однак в Україні ціни на пальне вже не повернуться...? А заодно і всякі інші ціни...
У цей час через територію України повним ходом відбувається експорт нафти рашистів. Це ще не торгівля на крові?
Що там, розблокував черговий угорський підор вступ до Євросоюзу?