Ціни на нафту продовжують падати на тлі відновлення поставок через Ормузького протоку

Ціни на нафту продовжують падати на тлі відновлення поставок через Ормузького протоку

26 червня ціни на нафту знизилися приблизно на 2% на тлі збільшення кількості нафтових танкерів, що проходять через Ормузьку протоку.

Про це повідомляє Reuters.

Станом на 04:21 за Гринвічем ф’ючерси на нафту марки Brent подешевшали на $1,47, або 1,95%, до $73,79 за барель. Водночас американська нафта West Texas Intermediate втратила в ціні $1,44, або 2%, опустившись до $70,48 за барель.

За даними LSEG, у п’ятницю нафтовий гігант Saudi Aramco відновив завантаження сирої нафти на терміналі Рас-Танура в Перській затоці після майже чотиримісячної перерви.

Згідно з даними, два надвеликі нафтові танкери вже здійснювали завантаження, ще один перебував поблизу в очікуванні. Кожен із таких танкерів може перевозити до 2 млн барелів сирої нафти.

"Спостерігається загальний розпродаж, оскільки ринок реагує на збільшення поставок через Ормузьку протоку, і на те, що Китай ще не відчував попиту на сиру нафту", ‒ зазначив старший аналітик нафтового ринку Sparta Commodities Джун Го.

Опубліковані в четвер дані засвідчили, що цього тижня обсяги транспортування сирої нафти через Ормузьку протоку досягли найвищого рівня з початку конфлікту з Іраном у лютому.

Після досягнення домовленості про припинення вогню судноплавство через водний шлях активізувалося, хоча невизначеність щодо того, як довго протока залишатиметься відкритою, і надалі впливає на настрої учасників ринку.

Нагадаємо, 25 червня ціни на нафту продовжили падіння, майже повернувшись до рівнів, які спостерігалися до початку війни з Іраном. Додатковий тиск на ринок спричинило збільшення обсягів постачання нафти з Близького Сходу.

Раніше повідомлялося, що у Швейцарії відбувся черговий раунд переговорів між США та Іраном щодо можливого укладення остаточної угоди. За словами учасників переговорного процесу та посередників, зустріч пройшла в "позитивній та конструктивній атмосфері", а сторони заявили про "обнадійливий прогрес".

Топ коментарі
+7
Ціни на нафту продовжують падати на тлі відновлення поставок через Ормузького протоку

Однак в Україні ціни на пальне вже не повернуться...? А заодно і всякі інші ціни...
показати весь коментар
26.06.2026 09:19 Відповісти
+5
Тут така *****. Коли почалася війна в Ірані, ціни на АЗС зросли за три дні. Зараз ціна на нафту у світі впала до передвоєнного рівня. Ціни на українських АЗС повільно знижуються аж на 1 гривню. Це все, що потрібно знати про паливних мародерів.
У цей час через територію України повним ходом відбувається експорт нафти рашистів. Це ще не торгівля на крові?
Що там, розблокував черговий угорський підор вступ до Євросоюзу?
показати весь коментар
26.06.2026 09:50 Відповісти
+3
в Україні нічого про це не чули)))
показати весь коментар
26.06.2026 10:16 Відповісти

Завантаження...