Директора філії "Укрзалізниці" підозрюють у завданні збитків на 48 мільйонів

Директора філії "Укрзалізниці" підозрюють у завданні збитків на 48 мільйонів

Правоохоронці оголосили про підозру директору однієї з філій "Укрзалізниці". 

Про це повідомили в Національній поліції України.

Посадовця звинувачують у зловживанні службовим становищем, через яке державна компанія зазнала матеріальних збитків на суму понад 48 млн грн.

Деталі справи

За даними слідства, у травні-серпні 2025 року посадовець провів через електронну торгову систему "Prozorro.Продажі" 184 аукціони з продажу послуг на використання напіввагонів. Торги проходили за "голландською" процедурою, яка передбачає поступове зниження ціни.

Як з'ясували поліцейські та співробітники Служби безпеки України, попит на напіввагони в цей період насправді не зменшувався, а навпаки зростав.

Попри це, керівник філії продовжував знижувати ціну, що дозволило окремим приватним компаніям користуватися майном "Укрзалізниці" на економічно невигідних для держави умовах.

Загалом правоохоронці задокументували 184 епізоди такої діяльності.

Передбачена відповідальність

Слідчі поліції Київщини за процесуального керівництва Київської обласної прокуратури повідомили посадовцю про підозру в заволодінні майном шляхом зловживання службовим становищем в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідування наразі триває, фігуранту загрожує до 12 років позбавлення волі.

Попередні корупційні скандали в "Укрзалізниці"

Як повідомлялося, у березні минулого року Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупцйна прокуратура завершили масштабне розслідування щодо діяльності так званого "бек-офісу" в "Укрзалізниці".

Організаторами схеми слідство вважає колишнього радника Офісу президента Артема Шила та народного депутата Віктора Бондаря, які неформально контролювали діяльність держпідприємства.

У квітні 2024 року НАБУ повідомило про підозру колишньому позаштатному раднику Офісу президента, працівнику Служби безпеки України Артему Шилу та ще шістьом особам у заволодінні майже 95 млн грн АТ "Укрзалізниця" при закупівлі трансформаторів.

Вищий антикорупційний суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 30 млн грн застави, кошти одразу ж внесли і він вийшов на свободу.

У січні 2025 року НАБУ повідомило про підозру чинному народному депутату Віктору Бондарю (позафракційний, до липня 2022 року входив до групи "За майбутнє"), якого слідство вважає одним із керівників організованої групи, причетної заволодіння понад 140 млн грн на закупівлі кабелів для "Укрзалізниці" у 2021-2022 роках.

Суд узяв його під варту, оскільки нардеп не вніс заставу у розмірі 100 млн грн.

Зауважимо, що з квітня 2021 року по кінець лютого 2023 року "Укрзалізницю" очолював Олександр Камишін. Після цього його призначили очільником Мінстратегпрому, а у вересні 2024 року президент Володимир Зеленський призначив Олександра Камишіна своїм радником зі стратегічних питань.

Завантаження...