Нацбанк третій тиждень поспіль продає на міжбанку понад $1 мільярд

Нацбанк третій тиждень поспіль продає на міжбанку понад $1 мільярд

Протягом тижня з 22 по 26 червня Національний банк України не здійснював купівлі валюти на міжбанківському ринку, натомість продав $1 319,42 млн.

Це на $76,80 млн менше, ніж тижнем раніше, коли обсяг продажу становив $1 396,22 млн, повідомляє "Мінфін".

Це вже третій тиждень поспіль, коли регулятор продає на міжбанку понад $1 млрд. Від початку 2026 року Нацбанк жодного разу не виходив на ринок як покупець валюти, натомість загальний обсяг продажів перевищив $22,7 млрд.

Стабільна відсутність НБУ серед покупців валюти свідчить про структурний дефіцит іноземної валюти на ринку. Наразі цей дисбаланс між попитом і пропозицією компенсується за рахунок міжнародних резервів.

З початку року НБУ на міжбанківському ринку:

  • не здійснював купівлю валюти;
  • продав $22 704,54 млн.

графік

Як повідомлялося, станом на 1 червня 2026 року загальний обсяг вкладів фізичних осіб, включно з фізичними особами-підприємцями, у банках України перевищив 1,7 трлн грн.

У травні 2026 року обсяг купівлі іноземної валюти населенням України перевищив обсяг її продажу на $0,29 млрд. Для порівняння, у квітні цей показник становив $0,37 млрд, а у травні 2025 року ‒ $0,28 млрд.

Завантаження...