Технологічні гіганти Ericsson і Nokia остаточно йдуть з Росії (оновлено)

Про це повідомляє "Комерсант" із посиланням на джерела на телекомунікаційному ринку.
За їх словами, 22 серпня головна компанія Ericsson повідомила російський підрозділ, що закриє його до кінця року, а всіх співробітників, у тому числі тих, що здійснюють підтримку обладнання на мережах операторів зв'язку, буде звільнено.
У Ericsson підтвердили, що "по мірі виконання зобов'язань перед замовниками" в найближчі місяці компанія поступово згортатиме діяльність у Росії, обіцяючи "фінансову та соціальну" підтримку співробітникам.
АТ "Ерікссон Корпорація" було засноване у 1994 році. За підсумками 2021 року виручка компанії склала 4,9 млрд рублів. У компанії налічується 565 співробітників. За даними видання, частка Ericsson на російському ринку телеком-обладнання становить близько 20%.
Своєю чергою фінський конкурент Ericsson на ринку телекомобладнання – компанія Nokia також заявила, що планує вийти з російського бізнесу до кінця року, повідомляє Reuters.
"До кінця року переважна більшість наших співробітників у Росії буде звільнено з Nokia, і ми закриємо всі наші офіси", – заявив агентству представник Nokia, уточнивши, що компанія збереже формальну присутність в Росії, доки закриття бізнесу не буде оформлено юридично.
В компанії Nokia, яка мала близько 2000 співробітників у Росії, додали, що наразі її діяльність в РФ пов'язана з обмеженим обслуговуванням критично важливих мереж для дотримання договірних і гуманітарних зобов'язань.
Reuters зауважує, що після виходу Ericsson і Nokia з Росії, місцеві мобільні оператори країни стануть більш залежними від китайських компаній, таких як Huawei і ZTE.
Як повідомлялося, найбільші західні виробники телекомунікаційного обладнання Nokia та Ericsson після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну офіційно оголосили про припинення постачання до Росії. При цьому Nokia пообіцяла продовжити підтримку вже встановленого обладнання.
Єдиним великим вендором, який не заявив про вихід з Росії та закриття представництва, залишається китайська Huawei. Однак російські ЗМІ повідомляли, що китайська компанія припинила постачати обладнання російським клієнтам.