"Транснєфть" заявила про припинення транзиту російської нафти до Угорщини через Україну, Орбан скликає Радбез

Про це повідомив офіційний представник компанії Ігор Дьомін, передає "Комерсант".
"Ми отримали інформацію від української сторони, що призупинено прокачування через падіння напруги", – заявив він у коментарі пропагандистському агентству ТАСС.
Нафтопровід "Дружба" забезпечує постачання нафти на білоруські НПЗ та її транзит до Європи.
Водночас прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан скликав засідання Ради оборони у зв'язку із зупинкою нафтопроводу "Дружба" та падінням ракет у Польщі, повідомив він у Facebook.
Згідно з інформацією, наданою українською стороною, на яку посилається угорське видання Infostart, "російська артилерія завдала удару по трансформаторній підстанції в Україні неподалік кордону з Білоруссю". Підстанція постачає електроенергію для роботи однієї з насосних станцій нафтопроводу "Дружба".
"В результаті аварії тимчасово припинено постачання сирої нафти трубопроводом до Угорщини, Чехії та Словаччини", – повідомляє Infostart.
Як повідомлялося, обстріл України 15 листопада – наймасованіший обстріл енергосистеми країни з початку війни. Ця атака може мати вплив не тільки на енергосистему України, а й на енергосистеми деяких наших сусідів, заявив міністр енергетики України Герман Галущенко.
Внаслідок влучання ракет у об'єкти енергетичної інфраструктури НЕК "Укренерго" застосувало аварійні відключення всіх категорій споживачів у північних і центральних областях.
У низці населених пунктів Молдови також спостерігаються проблеми з енергопостачанням після того, як країна раптово припинила отримувати електроенергію з Румунії.