4 589 45

Рекорд з 2022 року: Ціни на нафту різко зросли після атаки Ізраїлю по Ірану

Рекорд з 2022 року: Ціни на нафту різко зросли після атаки Ізраїлю на Іран

Ціни на нафту 13 червня зросли на понад 9%, досягнувши найвищого рівня за майже п’ять місяців після того, як Ізраїль завдав удару по Ірану, що загострило напруженість на Близькому Сході й викликало занепокоєння щодо перебоїв у постачанні нафти.

Як пише Reuters, ф’ючерси на Brent підскочили на $6,29 (9,07%) – до $75,65 за барель, досягнувши внутрішньоденного максимуму в $78,5, найвищого рівня з 27 січня, передає галузеве видання enkorr.

Водночас ф’ючерси на West Texas Intermediate (WTI) зросли на $6,43 (9,45%) – до $74,47 за барель, досягнувши максимуму в $77,62, найвищого рівня з 21 січня.

Зазначається, що п’ятничні прибутки стали найбільшими внутрішньоденними коливаннями для обох контрактів з 2022 року – після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, що спричинило різке зростання цін на енергоносії.

Ізраїль заявив, що вразив іранські ядерні об’єкти, заводи з виробництва балістичних ракет і військового командира, розпочавши довготривалу операцію, спрямовану на недопущення створення Іраном атомної зброї.

Читайте також: Ціни на нафту падають на тлі напруженості між США й Іраном

Аналітики ING зазначили, що різке зростання геополітичної невизначеності вимагає врахування більшої премії за ризик через потенційні перебої у постачанні нафти.

Водночас нафтотрейдери у Сингапурі заявили, що ще зарано говорити, чи вплине атака на постачання нафти з Близького Сходу, оскільки все залежить від реакції Ірану й можливого втручання США.

Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї пообіцяв суворе покарання Ізраїлю після атаки, внаслідок якої, з його слів, загинули кілька військових командирів.

Як повідомлялося, світові банки знизили свій прогноз цін на нафту цього року до $58,3 за барель з $61,89 за барель восени 2024 року. Банки прогнозують, що до 2035 року ціни на нафту коливатимуться в діапазоні $56,24-57,24 за барель.

Топ коментарі
+12
Кацапи танцюють калинку - малинку . Це й очікувалось
показати весь коментар
13.06.2025 09:55 Відповісти
+7
100% рашисти зараз в екстазі що Ізраїль і сша бомбардують Іран який називають своїм союзником. Тому що у рашистів насправді немає союзників і братських народів а є ті кого вони використовують в своїх цілях і кого при нагоді кинуть в м'ясорубку для досягнення цілі. Для цього московський режим і почав війну на блихньому сході організувавши атаку ХАМАСу на Ізраїль
показати весь коментар
13.06.2025 10:06 Відповісти
+5
Та це все всраті спекулянти. Скільки тієї нафти той сраний підсанкційний Іран продає в світі? Зараз істерика вщухне і все повернеться назад.
показати весь коментар
13.06.2025 09:58 Відповісти

Завантаження...