Нафта продовжує дешевшати на тлі зростання поставок з Близького Сходу

25 червня ціни на нафту продовжили зниження, наблизившись до рівнів, які востаннє фіксувалися ще до початку війни з Іраном. Тиск на ринок посилився через збільшення поставок з Близького Сходу.
Про це повідомляє Reuters.
Станом на 03:37 за Гринвічем ф’ючерси на нафту Brent із поставкою у серпні подешевшали на $1,22, або на 1,65%, до $72,52 за барель. Водночас американська нафта West Texas Intermediate втратила $1,02, або 1,45%, і коштувала $69,32 за барель.
Серпневі контракти Brent торгувалися дешевше за вересневі, які становили $73,59 за барель, що вказує на посилення короткострокової пропозиції.
"Швидкість цього зниження застала багатьох зненацька, оскільки ринки надіються на набагато швидше повернення близькосхідних барелів, ніж більшість очікувала ще два тижні тому", – зазначив аналітик IG Тоні Сікамор.
Додатковий тиск на ціни чинить зростання видобутку на Близькому Сході та очікування збільшення експорту з Ірану після часткового послаблення санкцій США. Це спричинило зниження вартості фізичних партій сирої нафти по всьому світу.
Аналітики Macquarie прогнозують поступове повернення цін до довоєнних рівнів у міру адаптації логістичних ланцюгів і відновлення роботи Ормузької протоки. За їхніми оцінками, середня ціна Brent і WTI у третьому кварталі становитиме $67 і $62 за барель відповідно.
Нагадаємо, 24 червня ціни на нафту впали більш ніж на 1%, продовживши тенденцію зниження, яка триває протягом цього тижня. Котирування залишаються поблизу мінімальних значень за останні чотири місяці на тлі сигналів про зростання кількості нафтових танкерів, що готуються проходити через Ормузьку протоку.
Раніше повідомлялося, що у Швейцарії завершився черговий раунд переговорів між США та Іраном щодо можливого укладення остаточної угоди. За словами учасників процесу та посередників, зустріч пройшла в "позитивній та конструктивній атмосфері", а сторони відзначили "обнадійливий прогрес".