Ціни на нафту продовжують падати на тлі поновлення судноплавства через Ормузьку протоку

24 червня ціни на нафту знизилися більш ніж на 1%, продовживши спад, який триває цього тижня. Котирування залишаються поблизу найнижчих рівнів за останні чотири місяці на тлі сигналів про те, що дедалі більше нафтових танкерів готуються пройти через Ормузьку протоку.
Про це повідомляє Reuters.
Станом на 03:50 за Гринвічем ф'ючерси на нафту Brent подешевшали на 78 центів, або 1,0%, до $76,30 за барель. Американська нафта West Texas Intermediate втратила 78 центів, або 1,1%, опустившись до $72,43 за барель.
Напередодні обидва еталонні сорти нафти подешевшали приблизно на 1%, досягнувши найнижчих показників із початку березня.
"Позитивні сигнали з Перської затоки підтримують оптимізм щодо транспортування нафти через Ормузьку протоку. За останні дні кількість проходів суден зросла, хоча вона все ще суттєво поступається довоєнним показникам", ‒ зазначили в огляді сировинного ринку аналітики ING.
Додатковий тиск на нафтовий ринок цього тижня спричинило рішення Вашингтона надати Тегерану 60-денне звільнення від санкцій після початку мирних переговорів, що дозволило Ірану продовжити продаж нафти.
Інвестори також уважно стежать за темпами відновлення експорту нафти виробниками Близького Сходу та оцінюють можливість збільшення кількості суден, які зможуть заходити до регіону.
Нагадаємо, 23 червня ціни на нафту продовжили падіння після зниження на попередніх торгах, оскільки увага ринку змістилася на відновлення проходження танкерів через Ормузьку протоку на тлі мирних переговорів між США та Іраном.
Раніше повідомлялося, що у Швейцарії завершився черговий етап перемовин між США та Іраном щодо можливого підписання остаточної угоди. За словами учасників переговорного процесу та посередників, зустріч відбулася в "позитивній та конструктивній атмосфері", а сторони заявили про "обнадійливий прогрес".