Нафта продовжує дешевшати на тлі поновлення руху танкерів через Ормузьку протоку

Нафта продовжує дешевшати на тлі поновлення руху танкерів через Ормузьку протоку

23 червня нафтові котирування продовжили зниження після падіння на попередній сесії, оскільки учасники ринку зосередилися на відновленні руху танкерів через Ормузьку протоку після мирних переговорів між США та Іраном.

Про це повідомляє Reuters.

Ф'ючерси на нафту Brent подешевшали на 20 центів, або на 0,3%, до $77,70 за барель. Водночас американська нафта West Texas Intermediate втратила 12 центів, або 0,2%, опустившись до $73,74 за барель станом на 03:23 за Гринвічем.

"Поступове збільшення потоків нафти через Ормузьку протоку продовжує тиснути на ринок", – йдеться у записці аналітиків ING.

Згідно з даними відстеження суден, у понеділок Ормузьку протоку перетнули два нафтові танкери, які перевозили майже 2 млн барелів нафти. Це свідчить про пожвавлення судноплавства після його сповільнення в неділю на тлі занепокоєння щодо безпечного проходження через цей водний шлях.

"На ринку все ще панує певна доза скептицизму, що корениться в глибокій недовірі між Вашингтоном і Тегераном. Це свідчить про те, що повернення до довоєнних цін на нафту відбудеться не досить швидко", – зазначив Тім Вотерер, головний ринковий аналітик KCM Trade.

Нагадаємо, 22 червня котирування нафти Brent пішли вниз після завершення переговорів між США та Іраном у Швейцарії, під час яких Тегеран повідомив про досягнення домовленостей щодо винятків для експорту нафти та нафтохімічної продукції.

Раніше повідомлялося, що у Швейцарії завершився черговий раунд переговорів між США та Іраном стосовно можливого укладення остаточної угоди. За інформацією учасників процесу та посередників, зустріч пройшла в "позитивній та конструктивній атмосфері", а сторони відзначили "обнадійливий прогрес".

Завантаження...