Ціна на нафту падає після завершення переговорів між США та Іраном у Швейцарії

22 червня ціни на нафту марки Brent знизилися після завершення переговорів між США та Іраном у Швейцарії, на яких Тегеран заявив про отримання винятків щодо експорту нафти та нафтохімічної продукції.
Це послабило побоювання щодо дефіциту постачання на світових ринках, повідомляє Reuters.
Станом на 04:16 за Гринвічем ціна на Brent знизилася на $1,19, або на 1,48%, до $79,38 за барель. На початку торгів котирування зростали до $82,30 за барель на тлі невдалого старту переговорів, погроз президента США Дональда Трампа відновити війну проти Ірану та заяв Тегерана про можливе повторне закриття Ормузької протоки.
Ф’ючерси на американську нафту West Texas Intermediate зросли на 13 центів до $76,73 за барель перед завершенням терміну дії контракту. Більш активний серпневий контракт знизився на 21 цент і становив $75,64 за барель.
"Зниження було зумовлене головним чином покращенням перспектив дипломатичного прориву між США та Іраном та відновленням очікувань, що санкції проти Ірану можуть бути пом’якшені", – зазначила засновниця дослідницької компанії SS WealthStreet у Нью-Делі Сугандха Сачдева.
За її словами, такий розвиток подій може повернути на ринки близько 1,5 млн барелів іранської сирої нафти на добу, що суттєво покращить глобальну пропозицію в умовах помірного зростання попиту.
Як повідомлялося, у Швейцарії завершився раунд переговорів між США та Іраном щодо можливого укладення остаточної угоди. За даними сторін і посередників, зустріч відбулася в "позитивній та конструктивній атмосфері", а учасники заявили про "обнадійливий прогрес".
Нагадаємо, три повністю завантажені супертанкери, пов’язані з Індією, знову зафіксували в Оманській затоці після спроби проходження Ормузької протоки наприкінці минулого тижня.
треба бути дурнем щоб віддати можливу вигоду,та й хто ці ,,бізнесмени,,, ???якщо вони деруть три шкіри в мирний час,не дратимуть у військовий????українським іноземцям пофіг,їм потрібне лише бабло,,їх дім далеко звідси,потрібний відкат держави до 1991 і повернення країни до конституційного ладу,енергобезпека повинна повернутися в лоно держави,як і надра,земля,поняття олігарх повинно=пожитєво камера,монополії знищено,як і вся деградуюча кримінальноолігархічна система влади...