Чому повстав багатий Казахстан

В Україні є помітний прошарок "антимайданерів" – умовна ОПЗЖ. Вони, не без підтримки пропаганди Кремля, будь-які протести називають "бунт" і "мятєж".
Вони іронізують, що "чесні вибори з двох і більше кандидатів" – це не панацея, "ліберальна ідея вичерпала себе". Вони люблять всіх диктаторів світу. Але тільки-но українська влада починає їх чіпати, апелюють до західних цінностей і бідкаються про свободу слова і утиск демократії.
Так от, у випадку з Казахстаном вони тиснуть на те, що це порівняно багата країна. І це правда. Завдяки сировинній економіці там ВВП на душу населення в два з лишком рази вище, ніж в Україні.
Типу, які ще можуть бути протести? Про причини – в тексті.
Виявляється, багата країна – це не запорука політичної стабільності. 30 років правління диктатора Назарбаєва, коли вся його родина качає фінанси з країни і виводить їх за кордон, не заглушити цифрами ВВП.
Перші 4 позиції в місцевому Forbes займає оточення Назарбаєва, включаючи доньку і зятя.
Сировинна економіка не передбачає багато робочих місць. А за відсутності демократії іншу побудувати важко.
Молодь в країні не має високооплачуваних робочих місць, не має "соціальних ліфтів", не отримує справедливої ренти від експорту сировини. Тому і вибухнуло.
Іншими словами, реальному світу все одно, як ви відноситесь до революцій. Влада може купити всіх блогерів поголівно і розповідати про те, що майдани ні до чого гарного не призведуть.
Але якщо немає працюючих інститутів демократії, майдани все одно будуть відбуватись. Не тому, що "мерзенний захід", "майдануті скакуни" і "зговір жидомасонів". А тому що коли відчутний прошарок населення відчуває несправедливість розподілу ресурсів, рано чи пізно буде протест.
І в якості цікавої паралелі: за версією Bloomberg, найбагатший казахстанець Володимир Кім (гаманець Назарбаєва) має активів на $5,8 млрд. Він в два рази бідніший, ніж найбагатший українець – Рінат Ахметов, що має статків на $11,6 млрд.
Что толку, что страна занимает 1е место по добыче урана, если все в твоей жизни решает смотрящий-феодал?