8384 відвідувача онлайн
11 781 28
Редакція Цензор.НЕТ може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за матеріали в розділі "Блоги" несуть автори текстів.

Чому повстав багатий Казахстан

назарбаєв

В Україні є помітний прошарок "антимайданерів" – умовна ОПЗЖ. Вони, не без підтримки пропаганди Кремля, будь-які протести називають "бунт" і "мятєж".

Вони іронізують, що "чесні вибори з двох і більше кандидатів" – це не панацея, "ліберальна ідея вичерпала себе". Вони люблять всіх диктаторів світу. Але тільки-но українська влада починає їх чіпати, апелюють до західних цінностей і бідкаються про свободу слова і утиск демократії.

Так от, у випадку з Казахстаном вони тиснуть на те, що це порівняно багата країна. І це правда. Завдяки сировинній економіці там ВВП на душу населення в два з лишком рази вище, ніж в Україні.

Типу, які ще можуть бути протести? Про причини – в тексті.

Виявляється, багата країна – це не запорука політичної стабільності. 30 років правління диктатора Назарбаєва, коли вся його родина качає фінанси з країни і виводить їх за кордон, не заглушити цифрами ВВП.

Перші 4 позиції в місцевому Forbes займає оточення Назарбаєва, включаючи доньку і зятя.

Сировинна економіка не передбачає багато робочих місць. А за відсутності демократії іншу побудувати важко.

Молодь в країні не має високооплачуваних робочих місць, не має "соціальних ліфтів", не отримує справедливої ренти від експорту сировини. Тому і вибухнуло.

Іншими словами, реальному світу все одно, як ви відноситесь до революцій. Влада може купити всіх блогерів поголівно і розповідати про те, що майдани ні до чого гарного не призведуть.

Але якщо немає працюючих інститутів демократії, майдани все одно будуть відбуватись. Не тому, що "мерзенний захід", "майдануті скакуни" і "зговір жидомасонів". А тому що коли відчутний прошарок населення відчуває несправедливість розподілу ресурсів, рано чи пізно буде протест.

І в якості цікавої паралелі: за версією Bloomberg, найбагатший казахстанець Володимир Кім (гаманець Назарбаєва) має активів на $5,8 млрд. Він в два рази бідніший, ніж найбагатший українець – Рінат Ахметов, що має статків на $11,6 млрд.

Топ коментарі
+10
Она не богата на самом деле. Да, ресурсы есть и немалые, но засилье местных религий, архаизмов, байства, ханства и феодализма нивелируют это т.н. "ресурсное богатство"!
Что толку, что страна занимает 1е место по добыче урана, если все в твоей жизни решает смотрящий-феодал?
показати весь коментар
10.01.2022 13:39 Відповісти
+4
Казахстан. 60% экспорта это нефть (плюс газ, уран), в этой отрасли работает 2% населения. Неравенство. Плюс еще раздел на географию (Запад с нефтью, и Восток голый). Но даже на богатом Западе Казахстана начальство умудряется давить людей: волнения в 2011 и 2022 начались на Западе.
показати весь коментар
10.01.2022 14:05 Відповісти
+4
Там минималка 100 баксов а средняя около 600. Это богатая страна. Толку с ВВП на душу населения, если зарплата не выше чем у нас?
показати весь коментар
10.01.2022 15:01 Відповісти

Завантаження...