7263 посетителя онлайн
6 239 24
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Коли почнеться третя світова?

Війна Росії з Україною почалась задовго до того, як на нашу територію полетіли бомби. І задовго до того, як Росія тимчасово окупувала Крим. Імперія зла розпочинала війну з пропаганди, яка мала на меті розколоти наше суспільство, підірвати довіру до української влади, знищити віру в базові європейські цінності.

Тому на питання "Коли почнеться третя світова війна?" відповідь однозначна: вона вже розпочалася. Питання часу, коли інформаційний етап перейде у військовий конфлікт світового рівня. А для цього вже є передумови — безпілотник долетів до Загреба, біля кордону Польщі вже були бомбардування.

Коли у 80 країнах світу тривають акції на підтримку #NoFlyZone, а влада цих держав не закриває небо над Україною — це втрата легітимності рішень влади у цих країнах. І Росії вигідно показувати цю втрату легітимності на весь світ, підкреслюючи бездіяльність заходу черговими бомбардуваннями.

Коли Захід, який десятками років доводив, що він стоїть на засадах демократії і захищає свободу, дивиться, як бомбардують новонароджених дітей і породіль в центрі Європи, і при цьому з’ясовує по кілька днів, з якого ж аеропорту мають вилетіти до України літаки — це ставить на терези логістику і життя немовлят. А значить під ударом європейські цінності, бо життя немовлят і породіль мали б переважити. Ці два поняття ніколи не мали б стати паралельно на шальки терезів.

Путін це добре відчуває і знає, як далі все більше цим маніпулювати.

Коли хитаються європейські цінності, то немає єдності. Але єдності у світі не було ще на старті.

З того часу, коли одні країни слали Україні "Джавеліни", а Німеччина дала 5 000 касок і забороняла давати зброю чи літати через її повітряний простір, аби доставити допомогу.

Польща, до прикладу, долучилася максимально на старті і до того, як розпочалася нова фаза у визвольній війні України. А Туреччина, мусульманська країна, яка чудово знає, як влада Росії причетна до нищення мусульманського світу, до останнього намагалася балансувати і грати в нейтралітет.

Так, тепер Німеччина змінила позицію, і Туреччина теж. Але це сталося не через еволюцію в цінностях, а через бажання зберегти обличчя. А базовий мотив — це свої кишеня й економіка.

У голівудських фільмах захід завжди демонстрував, як за свободу і демократію готовий боротися зі спецслужбами Росії, там головний герой завжди був готовий перемогти владу Кремля. Але історія доводить, що цінності демократії і свободи захищати по-голівудськи у реальності можуть лише ті люди, чиї цінності якісно кристалізувалися і чия єдність базується саме на цінностях, а не на бажанні не втратити обличчя. І коли через кілька років Голівуд зніме про це фільм, якщо він буде документальним, то багатьом державам буде соромно. І це ті цінності й ідентичність, які будуть переноситися і на дітей, і на онуків століттями.

Світовий порядок і його інституції та меморандуми виявилися неспроможними забезпечити мир у третьому тисячолітті. І це відбувається не тому, що Росія сильна, ні. Росія має слабку армію, і Збройні Сили України це доводять не один тиждень поспіль. Неспроможність забезпечити мир відбувається через слабкість цінностей і єдності Європи.

Допоки так буде, імперська псевдоцінність, яку вибудовує Росія, намагатиметься відвоювати свої позиції й наступати на демократію.

З огляду на це світ зараз потребує нового безпекового формату. Ті країни Європи, які відчувають себе єдиними у своїх цінностях, мають гуртуватися для того, щоб закрити небо над Україною своїми силами. Польща і країни Балтії мають зрозуміти: не час сподіватися на те, що інші країни будуть готові стати на захист, коли інформаційна війна перейде для Європи в іншу стадію.

Україна, яка засвідчила, що має єдність довкола основоположних демократичних цінностей, готова розбити ворога на землі. Ми потребуємо нових дієвих інструментів, аби захистити не лише себе, а й всю Європу. Захистіть небо над головами наших дітей і цивільного населення, і армія держави-агресора буде знищена у найкоротші строки.

Наша армія і наш народ повернуть Європі мир.

Топ комментарии
+7
Неприємна, але істина. Я про слабкість західних цінностей.
Саме тому я вірю у нашу перемогу над ерефією, однак маю доволі песимістичні погляди на наше майбутнє після війни. Гляба й сподіватися на якийсь там "західний план Маршала", всесвітню допомогу і відновлення України за три роки (про що оптимістично співають зелені).
Безпрецедентна руїна, анархія, бандитизм, всебічна деградація і децивілізація країни та суспільства до майже первісного постапокаліптичного рівня - і це на сторіччя.
Захід, судячи з його вчинків, прокидає не моргнувши оком. Для них ми щось приблизно рівня афганського антиталібського фронту чи ще якихось там тигрів визволення. Одна частина совьєт раші ******* іншу частину. Сумно, але факт. Наразі нам допомагають, поки ми потрібні - а потім зверхньо плескають по плечу, похвалять за героїзм і вкажуть на двері. Для очистки рудиментів сумління іноді даватимуть якусь гуманітарку, ото й усе.
Утім сьогодні про це краще не замислюватись. Пріоритет - перемогти. А життя без інфраструктури, електрики, водопостачання, медицини, гігієни, освіти, інтернету, телефонії та інших благ цивілізації... Та якось будемо виживати. Не вперше.
показать весь комментарий
30.03.2022 17:19 Ответить
+4
Не тільки європейські ціннощі хитаються але й американські також. І ліві - популісти, і праві - популісти, але праві мають якийсь кодекс вільного ринку і конституційних свобод. А ліві весь час намагаються розширити склад Конституційного Суду, бо там недостатьно лівих. А розширивши , будуть переписувать Конституцію. Мінять правила гри - це візитна карточка лівих у всьому світі. Нестійкість думок, хитання вчинків аж до відсутністі бінарності в фізіології - це сіра зона. Гібридна політика, гібридна економіка, гібридна мораль, гібридний голівуд, гібридні санкції, гібридна допомога біженцям (а не армії). Нагору вилізли сірі людішки. Історія свідчить - тільки війна їх звідтіля гонить, бо вони не здатні воювати, бо коли воюєш - хитання думок чи принципів смертельне. Але ж війна не вибирає, вбиваючи ...
показать весь комментарий
30.03.2022 17:45 Ответить
+4
P.S.: про всяк випадок, це не всепропальництво і не зрадофілія. Щиро хочу помилитися і побачити найкращий сценарій - максимальне збереження у нас цивілізації, інфраструктури і максимально швидке відновлення.
Утім суворі факти вказують на те, що перспективи не надто веселі. Якщо відкотимось на рівень 90-х - вважайте, легко відбулися. Але тоді не було воєнної руїни, настільки озлобленого екзистенційною травмою народу і мільйонів покинутих напризволяще безхатченків. До того ж потрапити із уже доволі цивілізованого й кібернетизованого світу в реальність постапокаліпсису із примітивним та суворим життям - це навіть не травма, це критичного рівня злам.
...ок, досить. Подивимось. Наразі пріоритет один - MOSCOVIA DELENDA EST.
показать весь комментарий
30.03.2022 18:09 Ответить

Загрузка...