10583 посетителя онлайн
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Нема такої національності "русскій"

русский

Це не традиційна етнічна ідентичність і не модерна національна ідентичність. Це архаїчна імперська ідентичність. (В термінах еволюції мислення -- "червона", а не "синя" чи "помаранчева".)

Війна не завершиться, поки ця ідентичність панує.

Сталий мир настане тоді, коли на базі традиційних ідентичностей корінних народів та регіональних ідентичностей на кшталт сибіряків почнуть формуватися модерні політичні нації.

Серед них, безумовно, буде й національна ідентичність московитів. Не маю гадки, як вона буде називатися. Можливо, "русскій". А можливо, це стане образливим словом, як серед турків епохи становлення турецької національної держави вважалося образливим слово "осман", що позначало імперську ідентичність минулої епохи -- епохи, що завершилася імперською катастрофою й розпадом.

Топ комментарии
+4
Тут все сумнівно і висмоктано з одного міста. Нікуди русские не дінуться, будуть нашими сусідами завжди. Дивні фантазії про націю сибіряків не мають під собою ніякого підґрунтя. Реальні шанси на вихід зі складу Росії мають лише народи Північного Кавказу.
показать весь комментарий
29.09.2024 14:12 Ответить
+4
Сьогоднішній "руський" це вчорашній "руськомовний", що вже не пам'ятає, ким він був позавчора. І інших "руських" у природі не існуе. "Руський" - штучний, узагальнюючий або вірніше - стираючий національність, термін, а ступінь "руськості" конкретного індивідуума визначається виключно інтервалом часу між ним та його забутими предками. При цьому так звана "руська мова" активно та агресивно використовується як зброя колоніального поневолення сусідніх територій. До речі, до 1721 року цих імперських вертухаїв - "руських" як і "в'язниці народів" - росії, навіть у "проекті" не було.
Зникне "в'язниця народів" - зникнуть і "руськіє" ...
показать весь комментарий
29.09.2024 14:40 Ответить
+4
Є така національність, чи її немає - дискусія для парочки маргінальних професорів.
Але наступна думка таки страшенно хибна:
"...Сталий мир настане тоді, коли на базі традиційних ідентичностей корінних народів та регіональних ідентичностей на кшталт сибіряків почнуть формуватися модерні політичні нації..."
Сталий мир настане тільки тоді, коли усі кацапоморді, косоморді і кривоморді рашисти, "рускіе" вони чи ні, отримають місце під землею, а залишки заберуться на свої болота і затихнуть там надовго. Тільки так.
показать весь комментарий
29.09.2024 15:22 Ответить

Загрузка...