Жодна війна не безкінечна

Зневіра -- ще гірше лихо, ніж марні сподівання.
Багатьом не подобається, коли я пишу про російські воєнні невдачі, про економічну кризу в росії, про поступовий занепад всіх імперських "скрєп".
Вони вбачають в цьому створення марних очікувань швидкого замирення чи навіть швидкої перемоги чи навіть швидкого розпаду росії. Щось на кшталт два-три тижні.
Але я ніде такого не говорю. Я постійно підкреслюю, що швидко не буде. Що Трамп не прийде -- порядок не наведе. Що розмови про швидкий мир і вибори вже за кілька місяців -- марні й шкідливі.
Але і в протилежний бік не треба хилитися. Розмови про столітню війну, про наступні війни, в яких знову й знову воюватимуть наступні покоління українців, -- не менш шкідливі. Вони створюють хибне відчуття безнадії, а саме цього прагне ворог. Битися в умовах безнадії можуть лише дуже сильні особистості, а таких за визначенням небагато. Більшості людей потрібна надія.
І надія справді є. Жодна війна не безкінечна. Жодна імперія не вічна.
Розмови про російсько-шведську війну, що тривала 21 рік, чи про Столітню війну не враховують принципової відмінності: давні війни -- це кілька коротких рішучих битв невеликих професійних армій, між якими роки маневрів і підготовки. Індустріальні війни нашого часу -- це щоденні бойові зіткнення сотень тисяч чи навіть мільйонів людей. Зовсім різні речі.
Війна як лісова пожежа -- сама випалює матеріал для свого продовження. Це не означає, що лісова пожежа є несерйозною, що вона швидко закінчиться, що не потребує протидії. Це означає, що вона не вічна й не безкінечна.
Зневіра -- ще гірше лихо, ніж марні сподівання. Бо не впадати в марні сподівання можна навчитися. А зі зневіри виходу нема.
"Першими ламались ті, хто вірив, що скоро все закінчиться. Після них — ті, хто не вірив, що це колись закінчиться. Вижили ті, хто фокусувався на своїх діях, без очікувань про те, що може чи не може статися", -- казав Віктор Франкл, в'язень концтабору, вчений, психіатр.
Щоб війна закінчилася, нам всім треба перемкнутися на режим війни. Поставити перемогу першим пріоритетом свого життя. Тому що все решта -- особисті здобутки, розвиток бізнесу, політичні перемоги, відновлення громад тощо -- є наслідком завершення війни та сталого миру. Не буде сталого миру -- не буде нічого.
Війна не завершується від мирних заклинань. Війна завершується тоді, коли накопичується критична маса зусиль. Ми ще далекі від цієї точки. Давайте наближати.
Простий народ вже давно живе в режимі війни . 24 години на добу. 7 днів на тиждень . Не живе ,а скоріше виживає . Це простий народ - платить податки ,донатить і відправляє своїх братів ,чоловіків та дітей на фронт.
А от чиновники та тиловики-силовики живуть на курорті - підвищені зарплати, можливість безкарно красти та гнобити просте населення - і їх такий "режим війни " цілком влаштовує....
Тому питання до Пекаря до кого заклики ? Чи не мільйонер з Балі закликає мисливця з далекої Півночі вийти з зони комфорту ?
Тому що все решта -- особисті здобутки, розвиток бізнесу, політичні перемоги, відновлення громад тощо -- є наслідком завершення війни та сталого миру. Не буде сталого миру -- не буде нічого. Джерело: https://censor.net/ua/b3553203
Чому не буде ? Особистому розвитку війна не заважає - навіть допомагає .. Бізнес буде шукати нові можливості - якщо не тут , то за кордоном . Так само і люди ... А ,хто не хоче розвиватися ,той і в мирний час не буде ...
Війна не завершується від мирних заклинань. Війна завершується тоді, коли накопичується критична маса зусиль Джерело: https://censor.net/ua/b3553203
Процеси завершуються не від маси зусиль - а від зусиль направлених у правильну сторону . А для людей,які не знають куди пливти жоден вітер не буде вдалий... Якщо ж люди не знають як правильно робити , то згідно 2 закону термодинаміки - буде наростати ентропія - війна закінчиться тому ,що буде знищено весь людський ресурс і земля буде випаленим полем ..
А в цілому стаття - за все хороше , і проти всього поганого - кожній бабі по мужику , мужику по бабі ....Конкретного плану дій не має ... Поговорили і розійшлися ....
Я ж так розумію, що наведенням цього прикладу Пекар нарешті визнав, що більшість українців зараз змушені жити у концтаборі? Файно.
Так це, треба вже бігти бусифікуватись? Тільки з вами разом, і з Єрмаком, роняючі капці. Режим війни у цивільних вже давно, просто він свій у кожного. Хтось от на Золотих Воротах жебракував з собакою. Потім прибігли екоактивісти, собаку відібрали, самі на ній будуть заробляти. Поп приходить фальшивий, десь купив різу і жебракує, мусора його ганяють. Дівки продаються на онліфанс, за ними полюють різного роду грошопроси і мусорва. Короче ми вже всі давно мобілізовані і в повній мірі відчуваємо наслідки війни, просто по-своєму.