"Армію превращають в безправну ігрушку"

Армію і дальше превращають в безправну ігрушку для тих, хто про армію чув тільки по радіо.
Військова їжа - це не список рєцептів з буряка, щариці, макарон і конского навоза, які придумує не виїхавший з подросткового возраста псєвдоповар.
Це не мєню для офісів, коворкінгів, "суспільних просторів" або свінг-клубів.
Нада розуміть військову фізіологію і нутріцилогію. Нада понімать в енергозатратах при разних тіпах нагрузки. Необхідності білка при відновленнях, балансі солі, розбираться в дєфіциті вітамінів та його впливу на бійця.
За бюджет ще нада шарить, цінообразованіє, собістоїмость готового блюда.
Треба соображать в логістікі і снабженії. Понімать габаріти продуктів, їх запах, рєакцию на жару/холод, сроки зберігання.
Досвід, сука, треба! Треба знать от чого хуяре ізжога, а шо хавається "на ура". Знать шо їдять внатурі, а шо викидують. Нада шоб людина понімала рєальность прийома піщі в умовах дефіциту часу, простору, санітарні умови.
Такими речами займаються комісії з дієтологів, логістів, врачів, військових з досвідом...
Ну, українська армія так і не получила командующого, який би не давав лохам лізти туда, де вони не шарять. Поетому, клопотенки і прочі будуть рішать за армію.
Нє нада.
Не існує ніякої окремої військової фізіологія.
Та й нутріціології також.
Тебе або годують смачно і якісно, або дають совкове хрючево а все більш-менш смачне і цінне насипають по 1-2 ложки (як мені колись в 199 НЦ один мудило на роздачі салат насипав).
Тому справа не а рецептах і не в Клопотенку, а в системі ставлення до солдат і забезпечення, яке в переважній більшості їдалень і МТЗ як до скота.
А то Клопотенко автора збудив, в те що наш досить притомний і смачний сухпай розроблений при Пороху поміняли на якесь гуано де в тебе в пакеті скляні банки з тушняком - згадати забув.