11281 відвідувач онлайн
Редакція Цензор.НЕТ може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за матеріали в розділі "Блоги" несуть автори текстів.

"Армію превращають в безправну ігрушку"

Сайгон висловився про нове меню в ЗСУ

Армію і дальше превращають в безправну ігрушку для тих, хто про армію чув тільки по радіо.

Військова їжа - це не список рєцептів з буряка, щариці, макарон і конского навоза, які придумує не виїхавший з подросткового возраста псєвдоповар.

Це не мєню для офісів, коворкінгів, "суспільних просторів" або свінг-клубів.

Нада розуміть військову фізіологію і нутріцилогію. Нада понімать в енергозатратах при разних тіпах нагрузки. Необхідності білка при відновленнях, балансі солі, розбираться в дєфіциті вітамінів та його впливу на бійця.

За бюджет ще нада шарить, цінообразованіє, собістоїмость готового блюда.

Треба соображать в логістікі і снабженії. Понімать габаріти продуктів, їх запах, рєакцию на жару/холод, сроки зберігання.

Досвід, сука, треба! Треба знать от чого хуяре ізжога, а шо хавається "на ура". Знать шо їдять внатурі, а шо викидують. Нада шоб людина понімала рєальность прийома піщі в умовах дефіциту часу, простору, санітарні умови.

Такими речами займаються комісії з дієтологів, логістів, врачів, військових з досвідом...

Ну, українська армія так і не получила командующого, який би не давав лохам лізти туда, де вони не шарять. Поетому, клопотенки і прочі будуть рішать за армію.

Топ коментарі
+17
ЗЕлена падаль однією з перших згорнуло саме реформу харчування ЗСУ, яку проводили попередники з 2015. Вже наприкинці 2019-початку 2020 зелена 5 колона через суди почала повертати старі схеми які працювали за януковича. Міноборони офіційно підтвердило відкат реформи харчування https://texty.org.ua/fragments/100537/minoborony-oficijno-pidtverdylo-vidkat-reformy-harchuvannya/
показати весь коментар
05.03.2026 12:20 Відповісти
+15
"Нада розуміть військову фізізіологію".

Нє нада.
Не існує ніякої окремої військової фізіологія.
Та й нутріціології також.

Тебе або годують смачно і якісно, або дають совкове хрючево а все більш-менш смачне і цінне насипають по 1-2 ложки (як мені колись в 199 НЦ один мудило на роздачі салат насипав).

Тому справа не а рецептах і не в Клопотенку, а в системі ставлення до солдат і забезпечення, яке в переважній більшості їдалень і МТЗ як до скота.

А то Клопотенко автора збудив, в те що наш досить притомний і смачний сухпай розроблений при Пороху поміняли на якесь гуано де в тебе в пакеті скляні банки з тушняком - згадати забув.
показати весь коментар
05.03.2026 11:40 Відповісти
+12
Скопіювати раціон американської армії в Європі. А Клопотенка мобілізувати щоб з'ясував що треба їсти на фронті в потім вже і в хлєборєзи
показати весь коментар
05.03.2026 12:47 Відповісти

Завантаження...