9834 посетителя онлайн
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Реакція на заяву військової омбудсменки

Скеля

По посту Ольга Решетилова з Офісом військового омбудсмана

З Олею ми знайомі давно, років 10 точно. Це було в той час, коли вона була правозахисницею, а я – журналістом. І ми спілкувались про порушення прав військовослужбовців. І не тільки.

Під час широкомасштабки ми знову перетнулися. Я в Скелі. Вона – найбільший критик Скелі. Але головне в цій зустрічі та подальшому спілкуванні – ми не по різні боки. У нас все ще спільні цінності та спільні цілі. Глобальна – вистояти у цій війні як державі, як нації, як суспільству. Наша локальна – зробити Скелю кращою.

У дописі Олі багато складних і неприємних для нас речей. І ми точно не будемо робити вигляд, що їх немає. Але є й те, що, на мою думку, не можна залишити поза увагою.

Оля, мабуть, сьогодні є людиною, яка найбільше занурена у проблеми Скелі. Вона системно працює зі зверненнями наших військовослужбовців, регулярно приїжджає до підрозділу, спілкується з командуванням, офіцерами, сержантами і солдатами.

Командування полку не закрилося від критики, а обрало шлях співпраці з Офісом Військового омбудсмана. Завдяки цій співпраці частину проблем уже вдалося вирішити, а над іншими триває робота.

І саме тому особливо важливо почути кілька речей, які вона прямо написала.

Перше. Оля прямо пише, що порушення були пов'язані не з усім полком, а з конкретною групою людей. І що у "Скелі" служить багато достойних солдатів, сержантів та офіцерів, які не мають до цього жодного стосунку.

Друге. Вона зазначає, що уявлення про те, ніби критична ситуація охоплює весь підрозділ, є неправильним. Це важливе твердження. Особливо зараз, коли будь-яке узагальнення б'є по тисячах людей, які чесно виконують свою роботу.

Третє. Вона підтверджує, що командування полку взаємодіє з Офісом Військового омбудсмана, оперативно реагує на звернення і вже впровадило низку змін. Один із результатів цієї роботи вона наводить сама: кількість скарг на відсутність зв'язку військовослужбовців із рідними зменшилася на 73%.

Четверте. Оля звертає увагу, що частина проблем, які сьогодні обговорюються навколо "Скелі", є системними для всієї армії. Це, зокрема, і мобілізація людей із залежностями.

Не існує підрозділів, які стають сильнішими, якщо приховують свої проблеми. Сильнішими стають ті, хто готовий їх визнавати, співпрацювати з тими, хто вказує на недоліки, і змінюватися. Саме таку співпрацю командир полку вибудував з Олею Решетиловою та її командою.

Згадана Олею група осіб були зняти зі своїх посад. Це сталось не сьогодні і не вчора, з того моменту минули місяці. Зафіксовані правопорушення розслідуються відповідними органами. Полк не впливає на слідство. Є чітка позиція командира полку, яка неодноразово озвучувалася і на нарадах і публічно: порушив – будеш відповідати.

Наостанок.

Я особисто вдячний Олі за те, що вона не обмежується критикою. У своїх інтерв’ю вона багато чого пояснює, говорить те, що нам зі свого місця "не положено". І реально допомагає полку ставати краще і, відповідно, сильнішим. Іншого шляху в нас нема

Топ комментарии
+8
" ...і нашим, і вашим..."
Ма-ла-дєц!
Справжня журнашлюха
показать весь комментарий
25.06.2026 19:13 Ответить
+8
Ваші стосунки з Олею мало кого цікавлять. Якщо цікавлять взагалі. І мова не про проблеми і якісь мети, а про загибель людей. Це не проблема - це ЗЛОЧИН. Тому менше слів, більше фактів.
показать весь комментарий
25.06.2026 20:52 Ответить
+5
Молодец, отмазался, 5 баллов.
показать весь комментарий
25.06.2026 18:56 Ответить

Загрузка...