7303 посетителя онлайн
626 68

В Донецке лишь четверть школьников учится на украинском языке

Чуть больше четверти школьников 27,9% города Донецк учится на украинском языке.

Такие цифры озвучил мэр города Александр Лукьянченко, выступая с отчетом перед территориальной громадой в Центре славянской культуры, передает Цензор.НЕТ со ссылкой на ZN.ua.

"В настоящий момент в городе функционируют 158 общеобразовательных учреждений всех форм собственности, в которых обучаются 68 700 учащихся. 34 школы и 750 классов с украинским языком обучения. Всего обучаются на украинском языке 27,9% школьников и 47,8% дошколят", - сообщил он.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НА Цензор.НЕТ: Украинский язык на грани уничтожения, - эксперт. ВИДЕО

Как отметил Лукьянченко, в последние годы в Донецке наблюдается изменение в демографической ситуации в лучшую сторону. "Так по итогам 2012 года рождаемость в Донецке в сравнении с 2011 годом увеличилась на 8%. Поэтому особое внимание было уделено дошкольному образованию. В городе открываются новый детские сады и группы", - сказал мэр.

Топ комментарии
+4
А на Цензоре примерно около 3% пишут на мове.

Ганьба Цензору и всем комментаторам !!!!
показать весь комментарий
23.02.2013 09:43 Ответить
+3
А как насчет слова "членкіня"
показать весь комментарий
23.02.2013 09:51 Ответить
+1
В КОНСТИТУЦІІ ЗАПИСАНО-ЩО МОВА УКРАІНСЬКА ,ТОБТО ДЕРЖАВНА В УСІХ ДЕРЖАВНИХ ЗАКЛАДАХ І УСТАНОВАХ,НА НІЙ ПОВИННІ РОЗМОВЛЯТИ ВСІ ДЕРЖСЛУЖБОВЦІ.
НІЧОМУ ВЖЕ НЕ ДИВУЮСЬ ПІСЛЯ ТОГО КОЛИ ПОДИВИВСЯ ФІЛЬМ=ШАХТА НУМЕР ВІСІМ=.
НІБИ ШКОДА В ДУШІ ДОНБАСІВЦІВ,АЛЕ ЗОВСІМ НЕ ШКОДА БО ВОНИ Є БИДЛЯТИНА ЯКА ДАЄ СЕБЕ В ЯРМО ЗАПРЯГАТИ.
ТАК ВАМ І ПОТРІБНО СКОТАМ.
ВИБАЧАЮСЬ ЗА СКОТ.
ДЕБІЛИ ВИ ВІД НАРОДЖЕННЯ-ПЕРЕСЕЛЕНЦІ УРКАГАНИ КАЦАПСЬКІ-БІЛЬМО НА ОЦІ УКРАІНИ.
показать весь комментарий
23.02.2013 13:15 Ответить
Комментировать
Сортировать:
да перестаньте вы акцентировать на этом внимание. Учатся и Слава Богу.. А на каком языке их родители сами решат...
показать весь комментарий
23.02.2013 09:30 Ответить
пророк
Рыгыаналы шапкокрады воруют миллиарды , а ляпают о языках .
показать весь комментарий
23.02.2013 09:31 Ответить
КИРОВОГРАД
ОТ ХРЯК! ОТ КАБЕЛЬ! А Я ДУМАЮ ГДЕ ОНО ПРОПАДАЛО?А ОНО ДЕМОГРАФИЧЕСКУЮ СИТУАЦЫЮ В ДОНЕЦКЕ УЛУЧШАЛО!
показать весь комментарий
23.02.2013 09:34 Ответить
Иван
Жалко деток-нет у них будущего в Даунбасе!
показать весь комментарий
23.02.2013 09:38 Ответить
гость
Если будущее в украинском языке,то ты глубоко ошибаешься.
показать весь комментарий
23.02.2013 12:12 Ответить
гостю
Но если ты думаешь, что будущее в русском языке, то ты тоже глубоко ошибаешся, а может и гораздо глубже.
показать весь комментарий
23.02.2013 16:32 Ответить
Зачем нужна мова?Учитесь лучше на английском языке,это язык будущего.А всякие мовы в ближайшем будущем исчезнут.
показать весь комментарий
23.02.2013 09:41 Ответить
Согласен
так же как и языки.
показать весь комментарий
23.02.2013 16:33 Ответить
Гайдамака
25 лютого лєнін дав статтю в "Правді" "Горькіє урокі".Суть статті була в тому,що геройствувати треба героїчніше,воювати -войовничіше.За муусором слів ховалася суть гіркоти і уроку.Червоні війська під командуванням Дибенко,в більшому чисельному складі,ніж ворог,дав строкача з фронту в районі Нарви,та ломанулися аж за Урал.Все це відбулося 23 лютого.
показать весь комментарий
23.02.2013 09:42 Ответить
А на Цензоре примерно около 3% пишут на мове.

Ганьба Цензору и всем комментаторам !!!!
показать весь комментарий
23.02.2013 09:43 Ответить
Смешно
особенно физика ,химия , биология, математика на дупомови??
показать весь комментарий
23.02.2013 09:45 Ответить
А как насчет слова "членкіня"
показать весь комментарий
23.02.2013 09:51 Ответить
Vertiger
А рассєйською буде "********", так тобі більше подобається? Слово "гінеколог" є запозиченим і не перекладається.
показать весь комментарий
23.02.2013 10:22 Ответить
12345м
девушка , застрахерьре мое имущество- нахал!хам!- а застра***те по вашему лучше?
показать весь комментарий
23.02.2013 12:02 Ответить
Гайдамака
Це ж нада!!?? Як же вони користуються в українській мові такими істіннарасєянскімі славамі,як: теорема,косінус,фізика,медіана,гіпотенуза та ін.????
показать весь комментарий
23.02.2013 09:53 Ответить
а чито разве бывает математика
на говноязе?
показать весь комментарий
23.02.2013 16:45 Ответить
это должен быть выбор родителей куда отдавать ребенка учится. мои учатся на украинском языке.
показать весь комментарий
23.02.2013 09:47 Ответить
ПОПЕ КАРЛЫ
Попа,а чего не на итальянском?
показать весь комментарий
23.02.2013 09:58 Ответить
Гайдамака
Щоб приховати це,комуздяки зайнялися звичною справою-напусканням туману,складенням міфів і оголошення дня Сорому,днем "великого" свята.Тут є ще одна єзуїться мета такого відношення:народ(стадо),яке святкує свою поразку,є темний і вважається бидлом.Тому,в Хремлі з задоволенням спостерігають,як стадо з веселим блеянням святкує свій сором,та засинають в повній впевненності,що це бидло можна грабувати до скону.
показать весь комментарий
23.02.2013 09:48 Ответить
Там даже учится ????А зачем рабам учеба?????
показать весь комментарий
23.02.2013 09:50 Ответить
Член
А зачем учиться чтоб сортиры польские мыть?
показать весь комментарий
23.02.2013 10:01 Ответить
а
им непривыкать дерьмо панско-ляховское выгр***
показать весь комментарий
23.02.2013 10:18 Ответить
М-да
Щоб вивчити українську мову у них не вистачає однієї хромосоми в ДНК, не гнівайтесь, вони не зовсім люди.
показать весь комментарий
23.02.2013 10:20 Ответить
А чи знає нове покоління Донбасу, що саме в Донбасі, в місті
Слов'янську, жив український поет Михайло Миколайович Петренко і в
далекому 1835 році склав відомі широкому колу українців і росіян пісні
"Дивлюсь я на небо" і "Де Крим за горами...". Навіть тоді українська
мова процвітала...

"Любіть Україну!". Так заповідав уродженець Донбасу, незабутній
український поет Володимир Сосюра. Та, на жаль, деякі ніколи не читали ані Петренка, ані Сосюри. Та й
зараз навряд чи тримали в руках хоч одну українську книжку...
показать весь комментарий
23.02.2013 10:28 Ответить
Киянин
А нащо їм державна мова? вони претендують максимум на те, аби в перервах між запоями (або й під час них) залазити у копанки і волати "Шахтьор - чемпіон". Для цього йм, як і всякому бидлу, достатньо язика як анатомічної частини тіла, а мова - це засіб спілкування
показать весь комментарий
23.02.2013 10:31 Ответить
вуйке куевскому
а нащо твоим детям неконкурентноспособная мува? чтобы унитазы мыть, надо с младых ногтей учить итальянский. Десяти слов хватит- "пошёл туда", "принёс", "плохой раб", "плохо работаешь", "кретин украинский".
показать весь комментарий
23.02.2013 12:45 Ответить
Смешно
жаба квакает понятней ,чем эта дупомова!!!
показать весь комментарий
23.02.2013 10:39 Ответить
нет для примитивного моцка
кацапердельника более подходящего матерного койне, нежели дерьмояз даже не сыщешь.
показать весь комментарий
23.02.2013 16:51 Ответить
жаба
и должна - квакать ........а собака - гавкать
показать весь комментарий
23.02.2013 10:42 Ответить
А
галицай -мычать
показать весь комментарий
23.02.2013 10:50 Ответить
-
му
показать весь комментарий
23.02.2013 10:50 Ответить
Тому то в донецьку такий великй відсоток дебілів здатних посадити в крісло президента відвертого недоумка.
показать весь комментарий
23.02.2013 11:15 Ответить
свидомый татаро-монгол
И шо ты молоди предложишь ?
Жить с голой жопой в кошаре, и мовкать с козами и свынями о "шанувании героїв" ?
показать весь комментарий
23.02.2013 11:48 Ответить
Якщо бути об'єктивними, то навіть чверть україномовних учнів для Донецька - то забагато. Якщо тут хтось і розмовляє українською, то не більше одного з сотні. І то половина з них просто викаблучується, аби нормальною мовою не розмовляти.
показать весь комментарий
23.02.2013 11:53 Ответить
Другими словами
Хай розмовляють російською. Щоб відразу бачити, хто є хто!
показать весь комментарий
23.02.2013 11:55 Ответить
Вчіть мову, шановний. Не "другими словами", а "іншими словами",
показать весь комментарий
23.02.2013 12:06 Ответить
Feliks
А зачем детям мозги засерать Украинским языком. Кто хочет пусть калякает, а зайдите в Донецкой обл. в любую из школ и спросите у школьников, если бы была возможность, какой предмет из школьной программы вы бы хотели убрать , из 32 человек в классе 24 ответили Украинский язык.
показать весь комментарий
23.02.2013 11:56 Ответить
В Донецке лишь четверть школьников учится на украинском языке - Цензор.НЕТ 5942
показать весь комментарий
23.02.2013 12:08 Ответить
В Донецке лишь четверть школьников учится на украинском языке - Цензор.НЕТ 7327
показать весь комментарий
23.02.2013 12:19 Ответить
Звісно заздрять, брудні свині...щоб їм повилазило
показать весь комментарий
23.02.2013 14:09 Ответить
Пепец всем Антошкам
Зачем рабам - дуракам вообще языки?
показать весь комментарий
23.02.2013 12:17 Ответить
Щоб рабам довбати вугілля ахметці ні школи ні знання мови не потрібне. Там досить знати з десяток матюків.
показать весь комментарий
23.02.2013 13:44 Ответить
еще разок
зачем твоим детям неконкурентноспособная мува? чтобы унитазы мыть, надо с младых ногтей учить итальянский. Десяти слов хватит- "пошёл туда", "принёс", "плохой раб", "плохо работаешь", "кретин украинский".
показать весь комментарий
23.02.2013 12:46 Ответить
смэриковый гибон
Образование для хлопцев с говерлы не главное, зато они титульные укропцы и носят вышиванки, умеют врезать гопака и считают до ста
показать весь комментарий
23.02.2013 13:05 Ответить
ОТ ДЕБІЛИ В ДАУНЕЦЬКУ
показать весь комментарий
23.02.2013 13:15 Ответить
Данецкий
-Укріїнською - копанка , парускі - дырка . куди хочеш туди й лізь , ти вільний у виборі , лізь **** !!!
показать весь комментарий
23.02.2013 13:30 Ответить
Эксперт
Чушка рагульская, Донбасс, как и все Причерноморье- исконно русский регион, включенный иудео-большевиками в состав УССР в 20-е гг.Понаехавшему рогулью нужно помалкивать. Впрочем, они и помалкивают.
показать весь комментарий
23.02.2013 15:42 Ответить
вот таким образом
постоянно шипя изподтишка срань жидокацапская выживала украинскую мову из восточноукраинских городов. Точно также эта презренная хазарва, исповедующая содомистскую религию, почти полность выжила белорусский язык в угоду холмогорскому покручу староболгарского.
показать весь комментарий
23.02.2013 17:21 Ответить
Даунбасівські школи потрібно на 100 відсотків перевести на говнояз. Не ма чого даунбасівському бидлу займати державні посади в Україні. Досить, маємо одного проффесора, найрозумнішого представника регіону. Про розумовий рівень його шанувальників з середньою освітою - страшно й подумати.
показать весь комментарий
23.02.2013 13:29 Ответить
Учитель со стажем
27% укрошкол для русского Донецка- чудовищная, бредовая цифра. Фантасмагория. Так нормальных детей превращают в хуторянских дегенератов, свинорылое хохло- быдло.
показать весь комментарий
23.02.2013 15:39 Ответить
Просто
Слышь, Дебил со стажем, ну и ГДЕ же "разрекламированная" вами, идиотами, насильственная ПОГОЛОВНАЯ "украинизация"?
показать весь комментарий
23.02.2013 16:50 Ответить
Ну
.....що расшумелись-то.....????


....на языке,..... чы мове ....учиться диточкам нэхай выришують батькы. .....Ога.



показать весь комментарий
23.02.2013 15:52 Ответить
думка
Якщо батьки не вороги своїм дітям і онукам і їхнє життя вони
повязують з Україною то потрібно добре дуже добре знати і володіти українською
мовою- мовою державною, мовою народу на землі якого ти живеш і збираєшся жити.
Потрібно знати англійську-мову міжнародного спілкування, міжнародної
інформації,науки, мову інженерів.Хто хоче і в змозі нехай вчить російську, але
сфера її
розповсюдження і вживання постійно звужується.
показать весь комментарий
23.02.2013 16:58 Ответить
думка
. Вже ж всім зрозуміло,що мова
головна ознака нації,її ген. Вилучи цей
ген - нема українця. Мова-це душа
народу. Вбити мову - вбити душу. Мова-це
народ. Народи слабішають,коли слабішають їхні мови. Гине мова, гине і народ.
Тому імперія століттями знищувала
українську мову, підміняла і привласнювала нашу історію. Наші пророки і
національні Герої, по - московські,
це зрадники українського народу. Щоб
перемолоти нас українців як націю, розсіяти, змінити генетичний код; національна еліта фізично знищувалась,духовно
оскоплялась,асимілювалась, денаціоналізувалась, зросійщувалась. Виховувались
манкурти, «раби, підніжки, грязь Москви» І імперія досягла успіху, вже онук із Донецька чи Луганська не
може поговорити з бабусею із Львівщини чи
Тернопільщини по- українськи. Я впевнений, що мова наша - це жертва. Не
може так раптом статись,щоб так легко українець відступився від прарідної мови. Наша мова - це жертва
голодомору, жертва «исторической общности - советский
народ», жертва депортаций до Казахстану і Сибіру, жертва Емського указу і Валуєвського циркуляру,
жертва 400-сот заборон і гонінь української мови, жертва багатьох постанов ЦК КПРС. Не
було добровільного відказу від рідної мови. Це ж як треба бити народ по
голові,щоб він заговорив чужою мовою.

Україножерам треба сказати так як сказав президент
однієї із прибалтійських держав. «Якщо людина хоче жити тут,то вона
повинна прийняти низку умов,зокрема і про володіння мовою. Мова не побутове
поняття, через неї вона пізнає країну, культуру, психологію народу. Без знання
державної мови людина прирікає себе на самоізоляцію,культурну і духовну
бідність, а це н шлях для людини, яка обирає цю країну своєю батьківщиною».
показать весь комментарий
23.02.2013 17:00 Ответить
воин
Двуязычие не "исторически сложилось", а стало
«наследием московской оккупации, репрессий, геноцида, смешанных браков, запрета
украинского языка, спланированную и естественную миграцию. Русский язык в
Украине не может быть ни региональным, ни вторым государственным, а лишь
оккупантским.
показать весь комментарий
23.02.2013 17:02 Ответить
---
Відносно російськомовних українців, то я думаю, із відчуття
меншовартості
, в умовах
шаленної русіфікації і асіміляціїї
,
в якомусь поколінні відбувся генетичний злам і
щоб пристосуватись,відказався від прарідної
материнської мови і перейшов на **язык
,**ставши хохлом,
малоросом, манкуртом, яничаром.
Це трагедія
української нації, що декілька поколінь недостатньо володіють прарідною мовою. Але
зараз відбувається одуження нації. Молодь вивчає і користується мовою дідів і
прадідів. І це незворотньо.
Я
надіюсь на молодь вона повинна нести енергію незалежності.

**Ти зрікся мови рідної. Тобі

Твоя земля родити
перестане,


Зелена гілка в лузі
на вербі


Від доторку твого
зів'яне!




Ти зрікся мови
рідної. Ганьба


Тебе зустріне на
шляху вузькому…


Впаде на тебе, наче
сніг, журба -


Її не понесеш нікому!



Ти зрікся мови
рідної. Нема


Тепер у тебе роду, ні
народу.


Чужинця шани ждатимеш
дарма -


В твій слід він кине
сміх - погорду!




Ти зрікся мови
рідної…
**
показать весь комментарий
23.02.2013 17:04 Ответить