8391 посетитель онлайн
2 160 73

Обращение ВР о переименовании Днепропетровской области в Сичеславскую поступило в Конституционный суд

Обращение ВР о переименовании Днепропетровской области в Сичеславскую поступило в Конституционный суд

В Конституционный суд (КС) Украины в четверг поступило обращение Верховной Рады относительно переименования Днепропетровской области в Сичеславскую.

Об этом Цензор.НЕТ сообщили в пресс-службе КС.

"14 февраля в Конституционный Суд Украины поступило конституционное обращение Верховной Рады Украины о предоставлении заключения о соответствии законопроекта о внесении изменения в ст.133 Конституции Украины (относительно переименования Днепропетровской области) (рег.№ 9310-1) требованиям статей 157 и 158 Конституции Украины", - отмечается в сообщении.

Как сообщалось, 7 февраля Верховная Рада Украины направила в Конституционный суд для получения выводов депутатский законопроект о внесении изменений в ст.133 Конституции относительно переименования Днепропетровской области в Сичеславскую.

Такой документ может быть рассмотрен Верховной Радой только при наличии вывода Конституционного суда относительно соответствия инициативы требованиям ст.157 и ст.158 Основного закона.

После получения выводов КС парламент может предварительно одобрить (принять в первом чтении) такой законопроект не менее 226 голосами. После этого, на следующей очередной сессии, Рада может рассматривать его для принятия в целом. Для этого потребуется не менее 300 голосов парламентариев. Такая процедура установлена Конституцией Украины.

Топ комментарии
+12
Красивое название - СИЧЕСЛАВСКАЯ ОБЛАСТЬ. А коммуняки значит рогом упираются?
показать весь комментарий
14.02.2019 19:05 Ответить
+9
Місто Луцьк, а область Волинська. Місто Ужгород, а область Закарпатська, вуйку з Ольгіно.
показать весь комментарий
14.02.2019 19:15 Ответить
+8
Ну неужели это так важно для воюющей 5 лет страны? Ах, да, и Рада, и суды типа при деле.
показать весь комментарий
14.02.2019 19:09 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Переименовать, думаю, не проблема (Сичеславскую, Днепровскую или ещё какую-либо), главное поменять ситуацию на местах, а это проблема, которую нужно решить.
показать весь комментарий
14.02.2019 19:02 Ответить
Звернення ВР про перейменування Дніпропетровської області в Січеславську надійшло до Конституційного суду - Цензор.НЕТ 2931
показать весь комментарий
14.02.2019 21:07 Ответить
Красивое название - СИЧЕСЛАВСКАЯ ОБЛАСТЬ. А коммуняки значит рогом упираются?
показать весь комментарий
14.02.2019 19:05 Ответить
Мало того, що впираються, то й ще брешуть - типу па рускі ето будєт Сєчеславская, область правславляющая сєчу. Дебілам ж не вдомйок, що власні назви не перекладаються і українською це буде Січеславська, а російською Сичеславска.
показать весь комментарий
14.02.2019 19:18 Ответить
Это упираются из последних сил сторонники руцкого мира. Т к Украина быстро уходит в европейскую ментальность
показать весь комментарий
14.02.2019 19:38 Ответить
Это последнее что у них осталось, и то скоро сломаются
показать весь комментарий
14.02.2019 21:28 Ответить
Ну неужели это так важно для воюющей 5 лет страны? Ах, да, и Рада, и суды типа при деле.
показать весь комментарий
14.02.2019 19:09 Ответить
Очень важно. Чтобы имени комуняцкой гниды петровского не было в названии Украинского города.
И да, опережу таких, как ты. От этого ни в холодильниках, ни в кошельках больше не станет. Но для Украины это имеет очень большое значение.
показать весь комментарий
14.02.2019 20:31 Ответить
При чем тут холодильник? Деньги, потраченые на это все лучше потратить на ПЗРК. А того Петровского - кто сейчас помнит?
показать весь комментарий
14.02.2019 20:40 Ответить
Если непомнишь ты, это не значит, что не помнит никто. Кто знает историю Украины - тот знает, кто такой Петровский.
показать весь комментарий
14.02.2019 21:09 Ответить
Я тебе одно скажу - чем больше сейчас подымать такие вопросы, тем больше пиара любителям всяких Петровских. Забвение - вот сегодня для них достаточно вполне. А потом люди сами скажут "кто таков"? Нафиг с пляжа. И вопрос решится в 5 минут. Жаль, что вы этого не понимаете. Без обид, просто подумай.
показать весь комментарий
14.02.2019 21:16 Ответить
Не свисти, переименовали Кировоград в Крапивницкий, и уже почти забыли комуняцкое название. Также забудут и название областей.
показать весь комментарий
14.02.2019 21:31 Ответить
Забвение? Историю нужно помнить и знать во всех подробностях - чтобы не наступать второй раз на те же грабли.
показать весь комментарий
14.02.2019 21:57 Ответить
********** крепчает, чем плохое название Днепропетровская???
показать весь комментарий
14.02.2019 19:11 Ответить
Вуйку не задавай дурні питання. У крайньому випадку область може бути Дніпровська.
показать весь комментарий
14.02.2019 19:14 Ответить
кто вуйко???
показать весь комментарий
14.02.2019 19:17 Ответить
Пояснювати треба?
показать весь комментарий
14.02.2019 19:19 Ответить
обьясни,камень в мой огород??
показать весь комментарий
14.02.2019 19:20 Ответить
Так. Ти ще досі не розумієш чому погано Дніпропетровська? Бо прославляє комуняку-рашіста Пєтровского.
показать весь комментарий
14.02.2019 19:21 Ответить
ну пусть будет Днепровская, но не сичеславская ,*** знает что получается,не заходит
показать весь комментарий
14.02.2019 19:23 Ответить
Тебе зараз забанять за мати. Могла би бути Дніпровська, але Січеславська тому, що там Січ була.
показать весь комментарий
14.02.2019 19:25 Ответить
"деды ваевале" на украинский манер... Днепровская помелодичнее звучит, удобнее в написании + лидер "зрительских симпатий"
показать весь комментарий
14.02.2019 19:40 Ответить
а ты что вообще такое за существо, что тебе "не заходит"?
Типа тебя забыли спросить
Ты хоть сам-то из этой области?
показать весь комментарий
14.02.2019 19:58 Ответить
Твойо хвамілійо Петров чи Петровський? Якби обласний центр за часів совка називався би Днепродзержинськ, його перейменували би 27 років тому. А якби Дніпробрежньовськ - то перейменували би 37 років тому. Згадай Набережні Челни в кацапстані і сиди на дупі рівно.
показать весь комментарий
14.02.2019 20:26 Ответить
Тем, что в нем упоминается фимилия палача украинского народа, усек огрызок?
показать весь комментарий
14.02.2019 21:33 Ответить
Головне корупцію перемогли, порядки навели можна і переминовувати.
показать весь комментарий
14.02.2019 19:13 Ответить
Як корабель назовеш - так він попливе. Спробуй з комуно-рашістом Пєтровскім корупцію перемагати.
показать весь комментарий
14.02.2019 19:22 Ответить
До речі, бюсту петровського на вул. Грушевського пощастило: його демонтували активісти задовго до початку бойових сутичок у тих місцях. Інакше летіли би уламки петровського у бошки беркутні. А в Дніпрі скинули боввана набагато пізніше.
показать весь комментарий
14.02.2019 22:22 Ответить
город Днепр,а обл Сичеславская??? ну че вы там курите в той РАДЕ??? Далбаёбы *****
показать весь комментарий
14.02.2019 19:14 Ответить
Місто Луцьк, а область Волинська. Місто Ужгород, а область Закарпатська, вуйку з Ольгіно.
показать весь комментарий
14.02.2019 19:15 Ответить
Он просто забыл, что город Санкт-Петербург, а область- Ленинградская.
показать весь комментарий
14.02.2019 19:22 Ответить
Є така практика в Україні.Назви областей-за назвою обласного центру,або-історичною назвою регіону.Січеславом місто Дніпро називалось в 1918-19р(і то-неофіційно)-слабка історична традиція.Ініціатива справді дурна ,і мені незрозуміла позиція В"ятровича.
показать весь комментарий
14.02.2019 19:32 Ответить
Гарна назва. Річ у тім, що Катеринослав, нині Дніпро, ніколи не був культурним осередком для украінців, що проживали на тій територіі. Так само як і Луганськ, чи Донецьк, на відміну від Київа чи Чернігова. Там не було взагалі великих міст, а були не великі хутори-поселення козаків. І створений Катеринослав був абсолютно штучно, за наказом Катерини другої, так само як і інші міста в тих краях. Тому навіть роки їх створення майже співпадають. Більш того, саме через Катеринослав поширювалася антиукраінська політика царизму та комуністів. І от тоді виникае питання, чому область називати просто за назвою найбільшого міста, якщо воно для мешканців тіні областіимайже чуже. А от назва Січеславська відтворює справжній дух колишніх мешканців тих країв, тим паче що більшість з січей були саме на іі території.
показать весь комментарий
14.02.2019 20:14 Ответить
Ты даже Киев писать правильно не способен, зато берешься других учить
показать весь комментарий
14.02.2019 20:29 Ответить
Тобто назву взяли "зі стелі"-не хочемо жити в Дніпровській,краще-в Січеславській.Цікавий прецедент вийде.Не хочу жити в Запорізькій-буду в Махновській(історичні ж традиції),а Донецьку(негативний образ)-в Юзівську(і до Європи ближче).
Якщо проведуть опитування в області-по назвам Дніпровська-Січеславська-ну не секрет,яку назву підтримають більшість місцевих ?
показать весь комментарий
14.02.2019 20:34 Ответить
Я сам місцевий.І в чому прицедент? В тому щоб називатися як хочеш? Так всі народи і держави мають самоназви.
показать весь комментарий
14.02.2019 21:25 Ответить
Так і я про це.Провели місцевий референдум(якщо приспічило)-є результат-маєте назву.
показать весь комментарий
14.02.2019 21:32 Ответить
Як його проводити? Хто буде мати право приймати в ньому участь? Тобто євреї, руські, татари, та представники інших національностей, які оселилися на території області в період індустріалізації будуть визначатися як повинна раз вестися земля, на якій жили мої прадіди?
показать весь комментарий
14.02.2019 21:38 Ответить
Тобто Верховна Рада(відсоток в якій євреїв,москалів і татар вищий,ніж в області)-має більше право ? Де логіка ?
показать весь комментарий
14.02.2019 21:57 Ответить
Так ВР має більше права, бо вона не приймає рішення стрімголов, а спершу фахівцями пишеться законопроект, а потім він вже обговорюється і лише після цього приймається виважене рішення, чого не відбувається при референдумі
показать весь комментарий
14.02.2019 22:08 Ответить
Чому Україні потрібна Січеславська область
Підтримую обома руками проект перейменування Дніпропетровської області на Січеславську область в Конституції України.
Аргументація голови Українського інституту національної пам'яті В. В'ятровича щодо цього проекту солідна, патріотична і абсолютно переконлива. Саме наведений історичний ФАКТ, що на території цієї області було 5 з 8 козацьких січей в історії нашого народу є найголовнішим і самодостатнім аргументом.
Немає в Україні жодної іншої області біля Дніпра, яка мала би такий переможний історико-географічний аргумент. Можливо, один українець з 10 тисяч і знає такий факт, але, точно, не більше. Абсолютна більшість наших людей свято переконана, що найбільше тих січей козацьких було саме в Запорізькій області. Але, виявляється, що ні. Це якраз той випадок, коли історія краю, області йде в парі з її географією. Нічого зайвого, надуманого тут нема. Ми просто зобов'язані відродити історичну славу, козацьку славу, українську славу цієї могутньої української області.
І назва Січеслав зовсім не штучна, вже понад 100 років тому назад наші предки думали, що обов'язково необхідно увічнити в назві головного міста і краю славну історію багатьох козацьких січей - захисників української землі.
Ця назва славить землю українських козаків, де вони жили та за яку воювали і вмирали. Ця назва виникла значно раніше і не має нічого спільного із значно пізнішими ідеологічними штампами «Слава КПСС!» , «Слава Ленину - Сталину!», «Слава советскому народу!» тощо радянського комуністичного режиму. Пора про них забувати і не проводити якихось недолугих і бридких паралелей з Січеславом.
Назви Січеславська область, Січеславщина, січеславці тощо без сумніву потраплять на благодатний грунт в українському середовищі, будуть сприяти поширенню знань молоді і суспільства загалом про рідний край, його складну і багату історію та її патріотизму, сприятимуть розвитку рідної української мови.
Цей край нині, підчас російсько-української війни за незалежність України, як і в козацькі часи, знову показав себе справжнім форпостом боротьби із загарбниками - московськими колонізаторами, зірвав путінські плани з розчленування і знищення України як держави. Ця область - справжня Січеславщина.
Така нова назва області - неординарна і дуже почесна, вона підкреслює, яку насправді велику роль цей козацький край відігравав у минулому і яке велике, ключове значення він має нині, коли відбувається становлення і зміцнення Української Держави.
Назва обласного центру Дніпро органічно і якнайкраще підходить до назви Січеславська область (Дніпро - місто, і могутня ріка в області, і слава козацьких січей на Дніпрі), і я переконаний, що й міський голова Дніпра та абсолютна більшість мешканців міста і області будуть задоволені, що житимуть в області з такою славною українською назвою.
І це ще один цвях в труну путінської Новоросії.
Звичайно, вже зараз є, і не тільки в Інтернеті, незадоволені назвою Січеславська область, але коли знайомишся з їхньою аргументацією, то відразу видно, що це за люди і звідки там вуха ростуть. Це ті самі «історики», «експерти», «блогери», «журналісти», які зі своєю недолугою антиукраїнською псевдоаргументацією, з піною на губах активно виступали свого часу проти перейменування Дніпропетровська на Дніпро, Кіровограду - на Кропивницький (але за Єлізавєтград, навіть за Інгульск - за російською калькою - Омск-Томск-Челябинск, тільки б не була питомо українська назва), Комсомольська - на Горішні Плавні тощо. Тоді знову у них не вийшло, але срібняки активно відпрацювали і нерви українцям потріпали.
Багато ще цієї промосковської наволочі в Україні. Почитаєш їхні підступні інсинуації, то виходить - назва українського, козацького міста і краю (на десятки і сотні років) на честь російської імператриці-німкені Катерини (Єкатєрінослав) чи на честь сталінського душогуба Петровського(Дніпропетровськ) - це нормально, такіє билі врємєна, а назвати в незалежній Україні регіон притаманним тільки йому іменем - Січеславська область - ето как дама постбальзаковского возраста, ето шароварщіна.
Понаписують всіляку явну і приховану антиукраїнську маячню на сайтах, в друкованих ЗМІ, у Фейсбуці. Заодно ще й потопчуться по патріоту і мужній людині В. В'ятровичу. Ну, як же без цього «історикам» та «експертам» в таких справах.
Вони, ці промосковські непотреби, дуже добре знають матеріальну та ідейну силу слова, знають про його емоційний вплив на людей. Знають, що назва Дніпровська область звучить для всіх - нейтрально, не емоційно, але сама назва Січеславська область, Січеславщина буде голосно і однозначно говорити, нагадувати нам, всім (і москалям - в першу чергу) про Січ, про козаків, про нашу незнищенну історію, про нас з вами - про цю знамениту ратними справами (колись і тепер) та економічною потугою українську область, про нашу Україну. Не про частину Малоросії, не про Новоросію, не про частину путінської Росії.
У них своє завдання - будь-якими засобами гальмувати й гальмувати зміцнення української нації, яка має своє власне історичне завдання - повноцінно оволодіти своїм українським середовищем і буттям та рідною українською мовою. А для такої ганебної справи у них все згодиться (пайдьот всякоє лико в строку) - навіть такі, будь-які гнилі колоди під наші ноги.
П'ята колона у нас є і ще не скоро зникне, і вона працює. Повільно йде становлення і зміцнення української нації. Але йде, і його не зупинити ворогам в Україні і в путінській Росії.
Січеславській області в Україні бути.
показать весь комментарий
14.02.2019 20:48 Ответить
Цікава аргументація.Ти проти назви Січеславська?-непатріот і московська гнида.А назва якраз штучна .Неясно тільки-цю назву придумало(згідно тодішньої преси)українське учительське товариство,чи й сам Яворницький.
показать весь комментарий
14.02.2019 21:06 Ответить
Штучна назва саме Дніпровська. Оскільки місто Дніпро за віком таке саме як більшість міст області. Ніколи з міста Дніпро не поширювалася українська культура на прилеглі території. В місті Дніпро навіть немае шанованих церков і храмів.
показать весь комментарий
14.02.2019 21:31 Ответить
Я вам більше скажу,українська культура не поширювалась на прилеглі території ні з Харкова,ні з Вінниці,і навіть!-не зі Львова,а навіть-навпаки.
І звичайно,назва-штучна,але нічим не гірша за Січеславську.
показать весь комментарий
14.02.2019 21:51 Ответить
Про Лівів зовсім не так, він завжди був культурним осередком.
показать весь комментарий
14.02.2019 22:04 Ответить
Польсько-єврейським,в-основному(1931.Українців-16%,Євреїв-32%,Поляків-50%)
показать весь комментарий
14.02.2019 22:36 Ответить
Цитата: "Підтримую обома руками проект перейменування Дніпропетровської області на Січеславську область в Конституції України."

Бідною буде наша конституція якщо кожен буде нею крутити як циган сонцем.
показать весь комментарий
14.02.2019 22:31 Ответить
хай кс делегирует в раду представныка...нах такие заморочки?то фамилии рабиновичам надо разрешать менять токо с разрешения суда и референдума громады.
показать весь комментарий
14.02.2019 19:14 Ответить
А Харьковскую в Слобожанскую?
показать весь комментарий
14.02.2019 19:15 Ответить
Це пан хоче щоб Допу-з Гепою кондратій хватив?
показать весь комментарий
14.02.2019 19:21 Ответить
Что шайка КС должна давать разрешение?...
показать весь комментарий
14.02.2019 19:19 Ответить
Не люблю когда порты названия меняют, бо это страшенный геморрой, для навигационного офицера. Корректуры- в огромном количестве. А область... не знаю. Можэ всё значительно проще.
показать весь комментарий
14.02.2019 19:19 Ответить
Залізничні станції і порти не перейменовують
показать весь комментарий
14.02.2019 19:28 Ответить
Ещё как переименовывают! Сам попал под такуб раздачу, с переименованием порта Мариуполь. Это ведь не только карты откорректировать, это десятки морских пособий, в которых этот порт упоминается десятки и десятки раз. Сейчас такая же бодяга с Черноморск/Ильичевск. И, вроде как- Южный/Пивденный.
показать весь комментарий
14.02.2019 19:32 Ответить
Надо быть помоложе и помобильнее . 😀😀😀
показать весь комментарий
14.02.2019 19:39 Ответить
Помоложе? Это можно. Надо снова жениться, на той, которая тебя на 18 лет моложе. Имею такой опыт. Не хочу повторять.
показать весь комментарий
14.02.2019 19:43 Ответить
Я у 1998 році був у відрядженні на Радіотелевізійному передавальному центрі. На шафах з обладнанням і на комутаційному пульті були помпезні латунні шильдики з назвами "Жданов", "Ворошиловград", "Донецк". Я по приколу спитав - а чому не "Сталіно?" Жіночки обернули це на жарт і я зрозумів що стібатися буде не дуже чемно.
показать весь комментарий
14.02.2019 20:37 Ответить
Удачі!!!
показать весь комментарий
14.02.2019 19:26 Ответить
Сичеславская звучит некрасиво. Я - за Днепровскую!
показать весь комментарий
14.02.2019 19:56 Ответить
Да хай хоть Днепровская, чи Приднепровская, чи Яворницкая.
Мое предложение - назовите Покровская, раз нужны козаки.
Там и сечь была такая и покрова украинского казачества и воинства и православненько.
показать весь комментарий
14.02.2019 20:35 Ответить
В мене на прапорі на Майдані було написано "Дніпро-Січеслав". Від початку до кінця. Хто б не питав - відповідав, що це сьогоднішня назва Дніпропетровська. І це знають вже не тільки українці, що були на Майдані з усіх українських країв, міст і містечок, а навіть іноземці, які теж прибували на Майдан подивитись на такий суспільний феномен єднання людей(I speak English). Тож Січеславська область - це вже вирішена справа. Залишилось її узаконити. Тим більш, що на Першому Національному вже багато років прогноз погоди називає нашу область "Січеславщина"
показать весь комментарий
14.02.2019 19:58 Ответить
Не ну если Днепр, то и область как бы должнa быть днепровская....
показать весь комментарий
14.02.2019 20:45 Ответить
А як у Волинської області центром - Рівне? А в Закорпатській - Ужгород? У Кримській - Семфирополь?
показать весь комментарий
14.02.2019 21:01 Ответить
Грамотей, ***. Волинська область - обласний центр ЛУЦЬК.
показать весь комментарий
14.02.2019 21:38 Ответить
Не Волиньск? Хто б міг подумати...
показать весь комментарий
14.02.2019 22:06 Ответить
В истории страны было много достойных Петров. Не следовало переименовывать ни город, ни область. Сечеславская звучит некрасиво, не эстетично. Название города не соответствует области. Безвкусица и дурь.
показать весь комментарий
14.02.2019 20:59 Ответить
Це для кацапів такі асоціації. А для казаків - це назва природня.
Спробуйте відмовитись від природи раба, думаю у вас вийде.
______________
Народжений в Дніпрі, Іван Суліма.
показать весь комментарий
14.02.2019 21:05 Ответить
Всё наоборот. Для украинцев нормально Днепропетровск. сечеславская хорошо только для кацапов. Я не рабыня. А вот вы, гражданин, выдавливайте из себя раба ежедневно.
показать весь комментарий
14.02.2019 21:21 Ответить
Щось я вас не розумію, шановна. Нема вже такого слова "Дніпропетровськ". Це вже історія))
показать весь комментарий
14.02.2019 22:08 Ответить
Потому, что кретины переименовали. Ничего, умные переименуют назад.
показать весь комментарий
15.02.2019 01:49 Ответить
Может Украину переименовать в Рошен, а что звучит.
показать весь комментарий
14.02.2019 21:01 Ответить
"Roshen", - це теж ознака холуйства. Прогиб під французьку промову. А слава Січі не загине НІКОЛИ. Бо ця слава греміла по всьому Світові. І казаки дивували Європу своїми подвигами. Зрештою казаки врятували Європу від турецької навали під Хотином у 1621му, коли їхнє 40 тисячне військо розбило вщент 300тис. османів, що йшли руйнувати Європу. І це лише один єпізод з славної історії України. Тоді був укладений мирний договір.
_____________________
Вчіть українську, Ренате! Це я вам кажу з російськомовного Дніпра!
показать весь комментарий
14.02.2019 21:15 Ответить
ага, слава грИміла