10703 посетителя онлайн

Оккупанты с полуночи осуществили 4 прицельных обстрела, - Минобороны

Об этом говорится в ежедневной сводке пресс-службы Минобороны Украины относительно обстановки в районе проведения операции Объединенных сил, сообщает Цензор.НЕТ.

"С начала текущих суток сегодня, 4 августа, зафиксировано уже 4 прицельных обстрела российско-оккупационными войсками наших позиций на линии боевого соприкосновения", - сообщил полковник Дмитрий Гуцуляк.

Он добавил, что сразу после полуночи по направлению от пгт Пантелеймоновка оккупанты провели минометный обстрел наших защитников Верхнеторецкого. Всего враг выпустил 10 мин калибра 82 мм.

Смотрите на Цензор.НЕТ: Пиротехники показали, чем заминированы территории в зоне ООС. ФОТОрепортаж

Также ночью оккупанты вели провокационные обстрелы из стрелкового оружия в районе Широкино и дважды - вблизи населенного пункта Пески.

"Потерь от начала текущих суток в результате вражеских обстрелов среди наших героев нет. Защитники Украины придерживаются "режима тишины" и находятся наготове в отношении любых коварных и провокационных действий со стороны российско-оккупационных войск", - заверил Гуцуляк.

Топ комментарии
+6
Що відбувається в армії при Зеленському: скандальні подробиці про ситуацію на передовій.

Заборона відкритого вогню і відсутність у https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fapostrophe.ua%2Fnews%2Fsociety%2Faccidents%2F2019-07-29%2Fpulya-proshla-po-kasatelnoy-v-seti-pokazali-plodyi-atak-boevikov-na-donbasse%2F170254&h=AT3rjTvSF4HGBkuyFVnYnZ92u4CNK3XcxoW-CVVFa5b1M5eiAQArObr8CiVgnXfJTS0d8Kg0R2aetjjNU9nRI31NPewE9QsoDuuxapYO_2Q7X2USJIbV40RX9MkGIzLbF3dxg9pBfzCU8DqLmjtfkJi0xcM бійців ВСУ елементарного оснащення змушують задуматися про існування не афішуються домовленостей нової влади, якщо не з маріонетками, так з Кремлем безпосередньо.
Таку думку висловив військовий експерт Михайло Жирохов в своєму мікроблозі на "https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.dsnews.ua%2Fpolitics%2Fbez-edy-bronezhiletov-i-btr-gotovitsya-li-novaya-vlast-sdat-02082019080000&h=AT3A0FaY7yB0pKW7aHtAzmpBw2Gzz9qq9jB5UqM-ttRMgCS8KtapyDmE0qKcDaS7fP348QSXUkE3qu6il1u_Oo19J2wtPG3Zk-w7KHqqGHB5n4Wz2ifTkYJcgFRnkQDVos38MxYDUPKHbrBojjJ6GYDzOB4 Деловой столице ".
За словами експерта, останні події в армії і навколо неї не можуть не викликати тривогу. Перш за все, ситуація на лінії зіткнення в останні дні демонструє різке посилення позицій бойовиків на тлі повної заборони на ведення вогню у відповідь з боку ВСУ.

Рішення ТКГ в Мінську про початок розмінування в районі моста біля Станиці Луганській і "дзеркальний" початок демонтажу оборонних споруд означає тільки ослаблення наших позицій на цьому вкрай важливому стратегічно напрямку.

"Уже очевидно, що окупаційна влада не збираються виконувати свої зобов'язання, зате усі бойовики в районі Станиці Луганської отримали пов'язки неіснуючого Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування (СЦКК). І все. Це типовий російський підхід, коли в рамках Мінських угод і інтеграції окупованих територій Донецької і Луганської областей нам пропонують просто оголосити амністію і взяти бойовиків з "Корпусов Народної міліції" на утримання Києва. Фейкові "миротворці" на російсько-українському кордоні - з тієї ж серії.
Мало того, останні події у прифронтовій зоні змушують задуматися про існування не афішованих домовленостей нової влади, якщо не з маріонетками, то з Кремлем безпосередньо.
А як по-іншому можна розглядати факт відключення від електропостачання ГО "Луганське енергетичне об'єднання" відразу дев'яти (!) Військових об'єктів в ключовому районі нашої оборони - м. Щастя. У найближчі дні енергетики відключать у м. Сватове, Біловодськ, Білокуракине і Попасна. В умовах триваючої війни це або диверсія, або свідомий підрив боєздатності нашого угруповання на Луганському напрямку. На цьому тлі інакше оцінюєш чутки про те, що у військовому середовищі до кінця року всі військові частини відведуть за межі адміністративних кордонів Донецької і Луганської областей", - вважає експерт.
Жирохов наголосив на тому, що побічно наказ про персональну відповідальність за відкриття вогню у відповідь вкрай негативно позначився на моральному дусі всього угруповання. Адже мало кому хочеться виступати мішенню в тирі, не маючи можливості хоча б відповісти. І це на тлі того, що армія відчуває реальні проблеми з укомплектованістю.
"Причому не тільки на рівні контрактників, а й на рівні офіцерського та сержантського складів. Так, не дарма, наприклад, Міністерство оборони України оголосило про додатковий набір на навчання у військові заклади вищої освіти та військових коледжів сержантського складу? Цілком ймовірно, що в підсумку курсантів наберуть, але чи варто говорити про їхню якість?
І ще: для того, щоб повністю виконати вимоги росіян і убезпечити себе від гніву нового президента, генерали вирішили питання з частково контрольованими збройними формуваннями. Дуже швидко з фронту був виведений полк НГУ "Азов", командування і особовий склад якого мали свої уявлення про виконання того чи іншого наказу.
Серйозні проблеми намічаються і на рівні стратегічного планування та оперативного командування. Новопризначений начальник Генерального Штабу очікувано влаштував не тільки "перетрушування" особового складу, а й вирішив повністю реорганізувати підлеглий йому Генштаб. У якому вигляді це буде проведено, стане відомо тільки після 1 вересня, реальні кроки будуть зроблені не раніше 1 січня 2020-го, але вже зараз багато офіцерів, які мають реальний бойовий досвід, вважають за краще або йти в запас (якщо "календар" дозволяє) або переводитися у бойові частини. А це дуже погане явище - фактично втрачається бойовий досвід, напрацьований кров'ю і потом. Немає ніякого сумніву, що в разі великомасштабного загострення їх покличуть назад, але, скільки квадратних кілометрів нашої території ми втратимо на той час - невідомо", - додав військовий експерт.
Він переконаний, що серйозні проблеми виникли з іще одним важливим компонентом боєготовності.
"Спершу під вигаданим приводом практично зупинили закупівлі бронежилетів і предметів речового постачання для армії. А, як то кажуть, "зима близько" і в чому будуть ходити наші військовослужбовці на фронті - незрозуміло. Розраховувати на волонтерів, як це було в 2014-му, вже годі й говорити.
Друге важливе рішення - припинення через суд впровадження нової системи харчування в армії. Судячи з усього, ми повертаємося у важкі 1990-ті роки, коли основною їжею солдата-строковика була вода і капуста в різних комбінаціях. Як це вплине на набір нових рекрутів - питання риторичне.
На тлі розмов про реорганізацію "Укроборонпрому" фактично зупинені закупівлі критично важливих для армії позицій. Бронетранспортери БТР-4 не купують, бо "сталь не тієї системи", а БТР-3ДА - "дуже дорогі"", - уточнив Жірохов.
Він також повідомив, що різко впали державні асигнування на оборону.
"Про це не прийнято говорити вголос, але деякі факти, які потрапляють у відкриту пресу, говорять самі за себе. Так, військовим довелося відмовитися від закупівлі комплексів мультимедійних тренажерів розрахунків ЗРК" Бук-М1 "для 96-го Київського зенітної ракетної бригади і п'яти мультимедійних комплексів для підготовки операторів зенітного ракетного комплексу С-300П для 38-го об'єднаного навчального центру Повітряних сил Збройних сил України.
Зрозуміло, що це окремий випадок, проте якщо в закупівлях відмовили бригаді, яка безпосередньо відповідає за протиповітряне прикриття столиці і єдиному в країні навчального центру ППО, то можна уявити, що відбувається в інших частинах. За неофіційними даними фактично закупівлі товарів, робіт і послуг для Міноборони зупинилися по всій країні.
Так що в цілому тенденція вкрай негативна. І хотілося б помилитися в своїх прогнозах в тій частині, що Росія обов'язково скористається такою абсурдною для воюючої країни ситуацією і завдасть свій удар по українських позиціях", - підсумував військовий експерт.
показать весь комментарий
04.08.2019 14:13 Ответить
+5
Залиште Пороха в спокої, гниди!!! При ньму такої їхерні не було!!!Головне зараз те, що Зєлєбєня зраджує і військових і Україну! І вірогідність того, що кримінальне кодло з окупованих територій буде і в твоєму місті або селищі паскудити і тобі, і твоїм рідним і близьким спокійне життя,-100%!! чмо ти кончене!!! І навряд чи впорається поліція з тими, для кого вбити людину, як чхнути! Убезпечити ні людей , ні якісь свої збереження чи власність взагалі,- не вийде! Відіжмуть все, що захочуть, урод ти зачморений!
показать весь комментарий
04.08.2019 15:06 Ответить
+4
А что по этому поводу нас скажет хомячок иловайский...???
показать весь комментарий
04.08.2019 13:38 Ответить

Загрузка...