8554 посетителя онлайн

49% украинцев считают вступление в НАТО лучшей гарантией нацбезопасности, - опрос "Деминициатив" и Центра Разумкова. ИНФОГРАФИКА

нато

Вступление Украины в НАТО большинство граждан Украины считают лучшим вариантом обеспечения национальной безопасности после российской агрессии.

Об этом свидетельствуют данные опроса, проведенного Фондом Демократические инициативы и социологической службой Центра Разумкова, передает Цензор.НЕТ.

"49% украинцев считают вступление в НАТО лучшим вариантом обеспечения безопасности для Украины. 9% респондентов считают, что надежнее будет заключить соглашение о стратегической обороне с несколькими странами, за исключением США.

В то же время 7% опрошенных считают, что соглашение о стратегической обороне следует заключать исключительно с США.

17% украинцев убеждены, что лучшим гарантом безопасности для Украины может стать только сама Украина путем развития собственных вооруженных сил.

9% продолжают поддерживать внеблоковый статус для Украины с международными гарантиями безопасности.

49% украинцев считают вступление в НАТО лучшей гарантией нацбезопасности, - опрос Деминициатив и Центра Разумкова 01

Оценивая шансы вступления Украины в НАТО, мнения украинцев разделились. Четверть считает, что Украина сможет стать полноправным членом НАТО сразу после победы в войне. Столько же опрошенных считает, что кроме победы Украине еще придется реализовать все необходимые для вступления реформы. 19% респондентов верят, что Украину примут в НАТО еще до окончания войны, а 16% украинцев вообще не очень верят в то, что Украина когда-нибудь войдет в НАТО.

Наиболее распространенный скепсис относительно вступления Украины в НАТО среди южан: 30% считают, что вступление Украины в НАТО маловероятно, лишь 5% верит, что это может произойти еще до окончания войны", - говорится в данных социологов.

Опрос в макрорегионах Украины, проведенного Фондом "Демократические инициативы" имени Илька Кучерива совместно с социологической службой Центра Разумкова при поддержке программы MATRA с 13 по 21 декабря 2022 года. Опрос методом face-to-face проводился в Винницкой, Волынской, Днепропетровской, Житомирской, Закарпатской, Запорожской, Ивано-Франковской, Киевской, Кировоградской, Львовской, Николаевской, Одесской, Полтавской, Ровенской, Сумской, Тернопольской, Харьковской, Херсонской, Хмельницкой, Черкасской , Черниговской, Черновицкой областях и Киеве (в Запорожской, Николаевской, Харьковской и Херсонской областях – только на тех территориях, которые контролируются правительством Украины и на которых не ведутся боевые действия). Опрос проводился по стратифицированной многоступенчатой выборке с применением случайного отбора на первых этапах формирования выборки и квотного метода отбора респондентов на заключительном этапе (когда производился отбор респондентов по половозрастным квотам). Структура выборочной совокупности воспроизводит демографическую структуру взрослого населения территорий, на которых проводился опрос, по состоянию на начало 2022 года (по возрасту, полу, типу поселения). Опрошены 2018 респондентов в возрасте от 18 лет. Теоретическая погрешность выборки не превышает 2,3%. Вместе с тем дополнительные систематические отклонения выборки могут быть обусловлены последствиями российской агрессии, в частности, вынужденной эвакуацией миллионов граждан.

Топ комментарии
+35
Есть альтернатива НАТО: "мудрый нарiд" выбирает очередную парашную шестёрку.
Она разваливает Армию, разминирует границы, отводит войска, заключает всякие "сАглашения пАсредине" с Куйлом и через 3 года параша в очередной раз нападает.
Это произошло дважды за последние 12 лет, но дегенератов ничему не научило.
показать весь комментарий
29.12.2022 17:34 Ответить
+28
Заказчик этого "опроса" сидит там же, где и тот, кто уже более трех лет трындит про "в НАТО нас не ждут".
показать весь комментарий
29.12.2022 17:32 Ответить
+21
Колаборанти проводять опитування по замовленню ворога.
«Навіщо нам це НАТО», «Нас там не чекають», «Нас туди все одно не приймуть», «НАТО показало свою нездатність».
показать весь комментарий
29.12.2022 17:41 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Звездежь!!!

Не 49, 89% !
показать весь комментарий
29.12.2022 17:28 Ответить
Не 49 %, а 89%!!!
показать весь комментарий
29.12.2022 17:29 Ответить
Это «модулирование нужно результата» ( меньше половины), а не реальные данные после 10 месяцев войны
показать весь комментарий
29.12.2022 17:31 Ответить
Це сигнал що НАТО не на часі.
Найкращу безпеку нам оформлять мирний план президента Зеленського і домовленості Ермака...
показать весь комментарий
29.12.2022 17:47 Ответить
будь-яке соцопитування буде зроблено з урахуванням інтересів замовника соцопитування. Навіть якщо соцопитування відносно молочних продуктів для дітей - там дуже все серйозно, підбдір опитуємих, тести, а тут політика - ставки врази більші.
показать весь комментарий
29.12.2022 18:52 Ответить
О, лупоокий виліз, давно не чули...
показать весь комментарий
29.12.2022 17:31 Ответить
показать весь комментарий
29.12.2022 17:34 Ответить
БРАВО
показать весь комментарий
29.12.2022 18:25 Ответить
для початку треба усвідомити що результати соцопитувань не Істина, ці результати завжди будуть в інтересах того, хто замовляє це соцопитування. соцтехнології, медіа, тільки бізнес - нічого особистого.
показать весь комментарий
29.12.2022 18:54 Ответить
В смысле дважды? Каждый наш президент полностью подходит под это описание!
показать весь комментарий
29.12.2022 21:14 Ответить
Ваш, но не Наш.
показать весь комментарий
29.12.2022 21:52 Ответить
Каждый украинский президент лажал похлеще прошлого, если вам наш/ваш не понятен.
показать весь комментарий
30.12.2022 03:06 Ответить
Молодец, за 6 часов из Штатов добрался. Маск помог?
показать весь комментарий
30.12.2022 08:19 Ответить
От воно що! .. почалось… (
показать весь комментарий
29.12.2022 17:35 Ответить
бидломарафон працює?що за 49%?а ті 17% що хтять самостійно захищатись-що за недоумки?
показать весь комментарий
29.12.2022 17:36 Ответить
Шо?
показать весь комментарий
29.12.2022 18:29 Ответить
намалювали, у даному випадку, як раз на замовлення зеленої влади, на підтримку клованового тезісу про "настамнєждут".
показать весь комментарий
29.12.2022 20:35 Ответить
НАТО разрослось до неповоротливой бюрократической машины и больше не эффективно.
Достаточно 5-6-и стран с опытной современной мобильной армией, чтобы держать шарик в рамках
показать весь комментарий
29.12.2022 17:37 Ответить
Що ти мелеш...
показать весь комментарий
29.12.2022 17:40 Ответить
Ти не похмелився чи просто дурень?
показать весь комментарий
29.12.2022 17:43 Ответить
а 51% что плять в Португалии живут?
показать весь комментарий
29.12.2022 17:39 Ответить
Колаборанти проводять опитування по замовленню ворога.
«Навіщо нам це НАТО», «Нас там не чекають», «Нас туди все одно не приймуть», «НАТО показало свою нездатність».
показать весь комментарий
29.12.2022 17:41 Ответить
в отих 17% хотілося б запитати: ВИ ДИБІЛИ?
9% просто йдуть на ЙУХ!!!
показать весь комментарий
29.12.2022 17:44 Ответить
Запитайте краще у ініціаторів цього фейкового опитування: хто вони і яка їх мета.
Я не вірю в достовірність опитування, але замовник та організатор, це однозначно ворог.
показать весь комментарий
29.12.2022 17:46 Ответить
Ого, 49% це більшість? А те опитування проводилося антиукраїнською командою то результатам довіри немає!
показать весь комментарий
29.12.2022 17:47 Ответить
Оце марно, найкращі гарантії нацбезпеки - належне фінансування армії, Залужний, наші вояки і звісно нормальний президент.

Ні, я не проти НАТО, тільки "за", але не варто переоцінювати потенціал НАТО, їх єдність і дієспроможність можна оцінити і зараз, і навряд чи вона зросте.

І щодо "якби напали на країну НАТО", думаю було б приблизно те саме.
показать весь комментарий
29.12.2022 17:49 Ответить
Ви наче за НАТО, але й воно не дуже "дієспроможне" і "нам туди не треба". Погана спроба, у вас з Кущем не один куратор часом?
показать весь комментарий
29.12.2022 17:57 Ответить
це спроба пояснити що чарівника у блакитному гелікоптері з паличкою НЕМАЄ, ніхто не буде жити заради того щоб зробити пану краще, доки він сам цього не зробить

всі мрії що прийде НАТО і все зробить схожі на віру у могутність Санта Клауса, дитині абсолютно природно вірити що прийде мама і татусь і вирішать проблеми, але якщо таке чуєш від дорослої людини то це, вибачте, затримка в розвитку
показать весь комментарий
29.12.2022 18:06 Ответить
Давайте без "води" з запахом помиїв. Треба вступати в Альянс чи ні?
показать весь комментарий
29.12.2022 18:12 Ответить
Вони, подоляцькі та кацапські, без помиїв не можуть. А це чудо точно одне з них, просто мімікрує тут під українця.
показать весь комментарий
29.12.2022 18:20 Ответить
Ні. Альянс, який то "відкриває двері, але не зараз", то взагалі "не хоче ескалації", не потрібен. Треба створювати свій альянс, з країнами незалежними і рішучими. А НАТО можна буде потім і приєднати до нього. Якщо добре попросяться і проведуть у себе відповідні до стандартів ВСУ реформи...
показать весь комментарий
29.12.2022 19:32 Ответить
Відсутність єдності це лише одна з проблем.

Наприклад Україна за один день війни вікористовує снарядів стільки, скількі НАТО використовувало в Афганістані за місяць, і виробляють країни НАТО в Європі (за вийнятоком Туреччини, та не допомогає) ямнзп за два місяці. Ще раз, ЗА ОДИН ДЕНЬ. Щоб відновити те що вони вже витратили на Україну знадобиться здається 15 років (без збільшення потужностей ВПК). Вони теж були "за мир" і скорочували витрати на армію (не без допомоги "лівих" кацапських кротів).

І так, якщо атакують країну НАТО то ще питання яка буде реакція. Найпотужніша країна НАТО в Європі (за ВПК) - Туреччина поки що займає позицію "вигідно торгуєм". Найпотужніша країна НАТО в світі - США. Їх реакція сильно залежить від того яка партія при владі, якщо будуть "яструби війни", республіканці, то можна очікувати дієвої реакції, а от якщо "миротворці" демократи, що більш імовірно, буде "не треба провокувати".

Я взагалі за союз https://www.slovoidilo.ua/2022/05/27/novyna/polityka/dzhonson-zaproponuvav-********-stvoryty-alternatyvnyj-yes-alyans-corriere-della-sera Британія-Україна-Прибалтика-Польща , який пропонував Джонсон
показать весь комментарий
29.12.2022 21:49 Ответить
давайте вгадаю, голосували за Зеленського або не ходили взагалі)

"я не проти НАТО, тільки "за"" як написати більш зрозуміло не знаю, дуже хочеться запитати "чувак, ти шо тупий?" але не буду, лишимо надію

я хочу якось донести що вступивши в НАТО ви не опинитесь "в доміку" в повній безпеці і добробуті

так само як обравши Зеленського не опинилися в цифровому охвісі із слугами
показать весь комментарий
29.12.2022 21:58 Ответить
Якщо дійсно "за", то не треба більше ніяких "але" і примітивного словоблуддя, бо підіграєте тим, хто гальмує питання реформ, необхідних для вступу і вкидує результати ось таких "опитувань" в інфопростір.
А "чуваками" називайте своїх знайомих, якщо вони вам за таке по голові не дадуть.
показать весь комментарий
29.12.2022 23:12 Ответить
домовились, "за" однозначно

а от від "але" боюся відмовитися не вийде, бо розумію чим закінчуються "прості рішення", вам зараз вступ до НАТО видають за кінцеву мету всієї боротьбіи, а має бути відновлення СВОГО впк, а з цім ситуація набагто гірша

ви розумієте що ми вже зараз дуже швидко вичерпуємо ресурси натівського ВПК? а потім, коли вони вичерпаються нас просто пошлють будемо ми "члєном" чи ні
показать весь комментарий
29.12.2022 23:38 Ответить
не тільки, ще реформи, серйозна боротьба з корупцією, бо армію не буде чим забезпечувати, якщо все корупція з"їдає, ще ж не забули? "дамо на армію не зможемо краст.....будувати дороги". А армія багато вимогає, але нічого не виробляє. Нічого крім умов, необхідних для будь-якого виробництва, розвитку і для життя. Адже якщо не годуєш свою армію - годуєш армію чужих, при чому своїми дітлахами, яке вже виробнитцво, розвиток і так далі.
показать весь комментарий
29.12.2022 18:59 Ответить
Немає нічого дивного в результатах опитування. Очільники Альянсу запевнили, що двері "нати" відкриті для України, проте в найближчі 30 років нас туди не візьмуть. Тому надіятись лише на себе, та лобіювати створенння новогр, дієвішого блоку - Балто-Чорноморського. З нашими природними союзниками - Польщею, країнами Балтії та Великобританією.
показать весь комментарий
29.12.2022 18:00 Ответить
А я зовсім нездивований цією виборкою.. Між 2014 і 2019 роками 15% -це був народ, який любив і хотів Україну. 30%- це москальня, вата , яка ненавиділа усе українське, і не тільки мову. І решта -біомаса " а какая разніцца" становила- 55%. І ось тепер після повернення Херсона місцева вата далі ..здить " а вот кахда бьіла руская армия-то па нас не стреляли"????. Ну і що ти подієш із цією нечистю?
показать весь комментарий
29.12.2022 18:08 Ответить
Якщо так, то цей народ невиліковний. Хлопці марно гинуть.
показать весь комментарий
29.12.2022 18:11 Ответить
Не реагуйте так, це примітивний вкид від ОПи.
показать весь комментарий
29.12.2022 18:15 Ответить
Я за поговорку
На других надейся, но сам не плошай
показать весь комментарий
29.12.2022 18:17 Ответить
колаборанти навіюють нам думку-за таки вкиди пора сбеу зайннятись
показать весь комментарий
29.12.2022 18:21 Ответить
Так ось для чого дерьмак- ВАЗеленький протягнули ватний закон про КС
показать весь комментарий
29.12.2022 18:32 Ответить
"Заказчик! як повелося раніше, сам малював відомості опитування. Про це свідчить графа- на власні сили. Дерьмак у своему репертуарі.
показать весь комментарий
29.12.2022 18:35 Ответить
Щось не чув про таке опитування. Тільки в колективній безпековій організації на кшталт NATO майбутнє. Де ми були зараз без підтримки "Заходу".
показать весь комментарий
29.12.2022 18:40 Ответить
Допомагають окремі країни. Від НАТО як організації наразі толку не дуже багато. Навпаки, основні країни НАТО всіляко стримують допомогу, виділяють вкрай дозовано, бо "бояться ескалації". То тільки дурнуваті кацапи вищать, що в Україні вони "воюют со всей Натой"...
показать весь комментарий
29.12.2022 19:40 Ответить
Що за ідіотична постановка питань, адже майже всі вони взаємнопов'язані і не виключають одне одного? Членство в NATO (до речі слід вже навчитися писати цю абревіатуру, кирилецею це не має сенсу) не виключає, а навпаки стимулює розвиток власних збройних сил, навіть примушує певну частку бюджету використовувати на армію. Знову ж таки США є членом NATO, і якась окрема додаткова угода зовсім не протирічить членству в NATO. А оця примітка "за прикладом Ізраілю та Швейцарії" - не повний ідіотизм? Що було б з Ізраїлем, якби кацапам стрільнуло в голову напасти на цю країну і ті ж США не заступилися за неї? Чи вистачило б власного озброєння країні з такою кількістю населення і територією? Дивують мене ці соціолухи.
показать весь комментарий
29.12.2022 20:02 Ответить
Там на стільки все куплено до 5 коліна, що нам давно пора забути про НАТО. Це не альянс, це - клуб старих імпотентів!
показать весь комментарий
29.12.2022 20:50 Ответить
Проплачена зелена брехня дешевої прокацапської конторки.
Як таке сміття можна публікувати?
показать весь комментарий
29.12.2022 21:10 Ответить
и чем скорее тем лучше!
показать весь комментарий
29.12.2022 21:15 Ответить