8120 посетителей онлайн
26 515 348

ПЦУ переходит на новый календарь: Рождество будут отмечать 25 декабря

різдво

С этого года Православная церковь Украины будет отмечать Рождество 25 декабря по григорианскому календарю.

Как сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на Суспильне , за решение проголосовали епископы на архиерейском соборе.

На собор приехали со всей Украины более 40 епископов. Сначала состоялась всеобщая молитва и заупокойная молитва за воинов. Дальше началось обсуждение и согласование нового календаря. Накануне священнослужители в своих общинах проводили обсуждение, готовы ли отмечать прихожане ПЦУ в другие дни.

Рождество будет 25 декабря, а не 7 января. Так же сместятся и другие праздники: Покров на 1 октября, Крещение на 6 января и Николая на 6 декабря. Но это не касается Пасхи и Троицы.

Ранее стало известно, что решением Архиерейского Синода УГКЦ с 1 сентября переходит на Григорианский календарь и церковь будет праздновать Рождество 25 декабря, объявил в феврале Блаженнейший Святослав.

Топ комментарии
+45
От ты брехло. Вот результат голосования по всей Украине:
За празднование Рождества 25 декабря высказались 60% проголосовавших. За празднование Рождества 7 января - 25%. За празднование Рождества в обе даты - 12%. 3% сообщили, что не празднуют Рождество.
показать весь комментарий
24.05.2023 13:44 Ответить
+36
Чуєш, всі радилися в своїх єпархіях з народом...
показать весь комментарий
24.05.2023 13:29 Ответить
+34
ти шо плачеш? ) лєніна свалілі?
показать весь комментарий
24.05.2023 13:55 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Страница 4 из 4
Я в религии не разбираюсь, совковое ХАМсомольское наследие, но меня сильно удивляло, как так может быть, что после сурового поста в нарушение всех правил наступают новогодние пьянки, и потом - Рождество 6 января. В общем, как все в стране идиотов - совковой расее.
Так что Епифаний правильно все сделал, я его поддерживаю. И время выбрал правильное, что-бы толпы беснующихси старух из РПЦ не бузили, в военном положении у власти будут серьезные аргументы для запрета шабашей этих долбанутых старух.
показать весь комментарий
24.05.2023 16:24 Ответить
Можу, тобі, комсомольцю відкрити одну таємницю - 1 січня , за епіфанієвським календарем, буде велике свято! Сходиш у храм?
показать весь комментарий
24.05.2023 19:37 Ответить
Убогий, ты-то чего истеришь, дрыщ? Скажи своему обосранному куратору из Лахта 2 обновить методичку, а то Кот Бегемот послал тебя в анус. Да, и еще, ты сидишь на своем обосцанном диване, а твоего попа кыРыла я, Кот Бегемот послат вслед за кацапским крейсером. Сказать куда, лапоть козломордый?
показать весь комментарий
24.05.2023 20:39 Ответить
підтримую ! весь світ так святкує !
показать весь комментарий
24.05.2023 16:39 Ответить
Ау, вы этого брехливого идиота собираетесь в баню отправлять?
показать весь комментарий
24.05.2023 17:18 Ответить
Знизу під постом пише керування спамом. Натискаєте і відправляєте.
показать весь комментарий
24.05.2023 17:36 Ответить
То козаки і воїни УПА були рагулями для цих ідіотів! На чолі з думенком і шевчуком???? Новоявленні патріоти і " цивілізовані " ідіоти так постять, що переймаються " нелогічністю" Різдва після новорічної п'янки?)))) Вітаю вас убогі! Тепер після новорічної п,янки , ви маєте обовязково бути присутнім у храмі, бо 1січня у вас велике свято - Обоізання Господнього!
показать весь комментарий
24.05.2023 19:06 Ответить
Так, для новоспечених патріотів козаки і воїни УПА були агєнтамі крємля, бо святкували Покрова 14ЖОВТНЯ і ніяк інакше!
показать весь комментарий
24.05.2023 19:23 Ответить
так, 90% тих, які тут пісяються від цієї новини , в церкву і так не підуть... але, дурню писати будуть
показать весь комментарий
24.05.2023 20:32 Ответить
та й х.р з ними! і з думенком , і з шевчуком... церква остаточно деградувала... (рпц - ніколи церквою не була)
показать весь комментарий
24.05.2023 20:34 Ответить
25 грудня відмічають православні греки, болгари, румуни
показать весь комментарий
24.05.2023 20:57 Ответить
Давно пора.
показать весь комментарий
24.05.2023 16:49 Ответить
В світі цівілізований який свобрда релігіі та віросповідання. Хто як хоче так і віре. Так у нас 25 грудня тут святкують. Але я чомусь вважала (по незнанню, можливо), що це просто с католіцизмом повьязано.
показать весь комментарий
24.05.2023 17:17 Ответить
Бо у нас тут католіки. Православних німців не знаю. Може й є
показать весь комментарий
24.05.2023 17:19 Ответить
Печальбеда, раньше начинали бухать 1-го января и заканчивали 14-го, а теперь придётся начинать с 25 декабря ))))

Новое Рождество, Новый год, Старое рождество, старый Новый Год, прощай печень ))))
показать весь комментарий
24.05.2023 17:30 Ответить
Благословляю вас не пити спиртне
показать весь комментарий
24.05.2023 17:37 Ответить
Дякую пані ))))
показать весь комментарий
24.05.2023 17:59 Ответить
довно так бухаем, как только переехали.
показать весь комментарий
24.05.2023 19:30 Ответить
А з іншого боку, вся християнська Європа , ну майже вся, - це ж католіки. А де ще на Заході православні? Може й є. Напевнр є. Але це не більшість Європи. Більшість - католіцизм. А шоб іменно вся краіна православна? Європа - це католіцизм у більгісті своєй.
показать весь комментарий
24.05.2023 17:31 Ответить
Більшість православних теж 25 грудня зустрічають.
показать весь комментарий
24.05.2023 17:39 Ответить
Можливо. Я не сильно в релігіях. А де ще православні краіни? Не знаю просто таких
показать весь комментарий
24.05.2023 17:46 Ответить
Болгарія, Сербія, в Африці є, здається Румуни і Молдавани. Греція, В Стамбулі усе керівництво. Грузини і вірмени теж щось близьке. В Польщі є і Американська церква. Одним словом 16 церков.
показать весь комментарий
24.05.2023 17:54 Ответить
Цікавий взаємозв"язок релігії та добробуту країн, які сповідують християнство (маються на увазі єаропейські країни) - православні країни живуть найбедніше, далі за ними йдуть католицькі країни, які живуть в більшому достатку, а найліпше живуть протестантські країни. Релігія формувала менталитет та світосприйняття різних народів століттями, іноді тисячоліттями і зараз ми бачимо результати вибору, який колись зробили предки українців, англічан, німців, греків, болгар, поляків, італійців, данців, шведів тощо...
показать весь комментарий
24.05.2023 18:12 Ответить
Західна Європа - не православна в більшості своєї. Це так. Чи є звьязок з менталітетом? Цікаве питання. Але ви знаєте, кожна країна все рівно індивідуальна.
показать весь комментарий
24.05.2023 18:16 Ответить
Дякую. Я мала на увазі Західну Європу більш. В Німеччині теж різні віри. Католики і протестанти - більшість. Але це все - твоя віра - нікого не стосується! Це вільний вибір людини в цивілізованому світі.
показать весь комментарий
24.05.2023 18:13 Ответить
Грузини - православні, вірмени - вірменська апостольська церква ( https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%96%D1%80%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D1%86%D0%B5%D1%80%D0%BA%D0%B2%D0%B0 ). Якась частина вірмен є католиками - https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%96%D1%80%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%86%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D1%86%D0%B5%D1%80%D0%BA%D0%B2%D0%B0 Між обома грамадами були конфлікти аж до різанини.
показать весь комментарий
24.05.2023 18:56 Ответить
Якщо Ви "не сильно" то навіщо було коментувати?
показать весь комментарий
24.05.2023 18:03 Ответить
Нарешті!
показать весь комментарий
24.05.2023 17:38 Ответить
Сторіччю початку святкування Різдва 7 січня комуняками присвячується.
З юбілеєм гебня!
УПЦ
показать весь комментарий
24.05.2023 18:20 Ответить
наконец то!
показать весь комментарий
24.05.2023 18:40 Ответить
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%8E%D0%BB%D1%96%D0%B0%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D1%80
показать весь комментарий
24.05.2023 18:46 Ответить
tZE inform

@tZEinform

https://twitter.com/tZEinform/status/1661386259913224201 н

1 вересня 2023 року ПЦУ перейде на новоюліанський календар для нерухомих свят. Різдво 25 грудня, а не 7 січня. Покрова - 1 жовтня, Водохреща - 6 січня, День Святого Миколая - 6 грудня. Ми уявляємо, як сміється Бог ...
показать весь комментарий
24.05.2023 18:57 Ответить
Цікаво хто такий новий Юлій із календарем.
показать весь комментарий
24.05.2023 20:15 Ответить
В Румынии так. Половина народу отмечает 25-го, половина 7-го. Будем как румыны, значит.
показать весь комментарий
24.05.2023 19:10 Ответить
Геть від х*йлостана! Наст. крок - ЛАТИНИЦЯ!!!
показать весь комментарий
24.05.2023 19:19 Ответить
и римские цыфры!
показать весь комментарий
24.05.2023 19:27 Ответить
арабские цифры придумали на Московии?
показать весь комментарий
25.05.2023 03:46 Ответить
Это очень хорошая новость...даже для немолодого атеиста.
показать весь комментарий
24.05.2023 20:41 Ответить
Якщо подивитись на історію - уже незалежної україни,то це трохи на мою думку зарано,можливо і завтра буде норм ,але зараз це зарано...спішка нічим хорошим не зскінчиттся...сильно заполітизовано це все,а це не добре...так же само як порошенко через коліно ,призначив єпіфанія,так і далі все поспіхом....на все свій час.Ось би влада занялась тим щоб хануку я куйран бпрам обєднати,і перенести га інший час....За різдво в дії робили опитуванн,я.А от цікаво якщо зробити опитування на рахунок куйрану і хануки...а то за різдво голосують усі,навіть ті які не розрізняють різдва від тріці....хіба по порі року...не питання в числі,але дату мають погодити в україні,і не католики з мусульманами і іудеями і бабтистами мають це зробити - а віруючі прихожани...
показать весь комментарий
24.05.2023 22:19 Ответить
війна з Московією,
Буча, Ірпінь, Харків, Бахмут, АзовСталь, Маріуполь, Херсон, Ізюм........

Ні? Не чули?

Або, "какая-разница"?

Таке.
показать весь комментарий
25.05.2023 03:53 Ответить
Причім одне до іншого? Поперше зеленський війну не признав - він сказав що це агресія..а ви не чули коли різдво святкують на грецькому афоні? Чи єрусалимі? Не чули? Історично дати різдва не має....так щт для вас зеленський може об'єднати різдво куйианом байианом....історію вчи...якщо ти хочеш щоб на цій території було процвітання і спокій- то потрібно голову мати...в одного голова щоб думати ,а в іншого щоб груди на полі в зимовий період бити....я кажу ,що поки це рішення як завжди передчасне і принести може ільше проблем...от і все...а ти поносиш...випий лоперамід і щось від температури....
показать весь комментарий
26.05.2023 00:29 Ответить
Schöne deutsche https://glueckwuensche.moonzori.com/******-geburtstagswunsche-kurze-gluckwunsche-mit-emojis-und-bilder-zum-verschicken/#:~:text=Herzlichen%20Gl%C3%BCckwunsch%20zum%20Geburtstag%2C%20Gesundheit%2C%20Erfolg%2****%20das%20all%20deine%20kleinen%2****%20gro%C3%9Fen%20W%C3%BCnsche%2***%20Erf%C3%BCllung%20gehen Geburtstagswünsche für Alle.
показать весь комментарий
29.05.2023 18:09 Ответить
https://glueckwuensche.moonzori.com/frohe-weihnachten-weihnachtsgruesse-wuensche-und-bilder-fuer-whatsapp-kostenlos/ Frohe Weihnachten 2023