11274 посетителя онлайн

Подрыв Каховской ГЭС может повлечь за собой дисбаланс в Энергосистеме, - Минэнерго

галущенко

Подрыв Каховской ГЭС отразится на уровне воды на других украинских гидроэлектростанциях, это может повлечь за собой дисбаланс в энергосистеме.

Об этом сообщил министр энергетики Герман Галущенко во время заседания Международного консультативного совета высокого уровня, передает Цензор.НЕТ.

Несмотря на то, что станция после оккупации не выдавала электроэнергии в систему, прорыв нарушил целостность всего гидроузла. Поэтому есть риск, что гидроэнергетика, которая балансировала украинскую энергосистему, не сможет работать на необходимую мощность.

Галущенко добавил, что Украина рассчитывает на поддержку партнеров и увеличение пропускных способностей для наращивания импорта электроэнергии до 2 ГВт.

Кроме того, подрыв вывел из строя не только саму ГЭС, но и затопленные объекты энергоинфраструктуры. Речь идет о сетях, генерирующих мощностях, линиях электропередачи. Это потребует колоссальных ресурсов, и Украина будет рассчитывать на поддержку партнеров в этом вопросе.

"Еврокомиссар Кадри Симсон отметила, что европейская сторона готова поддержать Украину в вопросе увеличения импорта электроэнергии, а также усилить давление на Россию", - говорится в сообщении.

Также министр энергетики США Дженнифер Гренгольм в свою очередь подчеркнула, что Соединенные Штаты будут продолжать поддержку Украины на всех уровнях и готовы предоставить дополнительную помощь в связи с катастрофой на Каховской ГЭС.

Как сообщал Цензор.НЕТ, утром 6 июня стало известно, что российские оккупанты взорвали Каховскую ГЭС. В результате взрыва полностью разрушен машинный зал, станция не подлежит восстановлению.

В регионе начата эвакуация. Затопить может 80 населенных пунктов. В общей сложности в критической зоне на правом берегу Днепра находятся 16 тыс. человек. ГСЧС опубликовала список безопасных мест для эвакуации жителей Херсонщины и вывозит людей из подтопленных территорий. Особенно сильно пострадал левый берег Днепра.

Подрыв Каховской ГЭС угрожает временно оккупированной Запорожской атомной станции, однако ситуация сейчас под контролем. В реку Днепр из-за подрыва попало 150 тонн машинного масла.

Президент Владимир Зеленский провел экстренное заседание СНБО, на котором было поручено провести эвакуацию из районов риска. Также подрыв ГЭС обсудили на заседании Ставки.

Кремль утверждает, что россияне якобы не причастны к подрыву Каховской ГЭС и возлагает всю ответственность на украинцев.

Топ комментарии
+35
Каховська Гес рік не працювала, а тепер у цих *** зелених фахівців дисбаланс. **** одні професіонали, вони хоч на електриків колись училися, чи енергетиків, зброд жуликів-аферистів, паразитів на шиї в українського народу.
показать весь комментарий
06.06.2023 20:38 Ответить
+27
ви якось протверезійте і визначиться-- зранку-ні-зараз да.. мабуть мало тарфі підняли... сцуки підарастичні
показать весь комментарий
06.06.2023 20:37 Ответить
+15
Думали цілий день,ті знайшли причину як збагатити чергового ахметова ще на пару мільярдів ?
показать весь комментарий
06.06.2023 20:41 Ответить
Комментировать
Сортировать:
ви якось протверезійте і визначиться-- зранку-ні-зараз да.. мабуть мало тарфі підняли... сцуки підарастичні
показать весь комментарий
06.06.2023 20:37 Ответить
Власне, саме так і буде - зараз почнеться чергове ниття про необхідність ще більше підняти тарифи на електроенергію та воду. Вони вже і повірку лічильників відновили (хоча її було відмінено до припинення військового стану і трьох місяців після нього). Коли рашисти були під столицею трохи запанікували, а тепер зрозуміли, що лоханулися і можна продовжувати грабунок населення і під час війни.
показать весь комментарий
06.06.2023 20:49 Ответить
А який взагалі привід не проводити повірку лічильників та інших приладів, як було цілий рік? Щоб знищити Держстандарт? Ви в темі, щоб сусолити?
показать весь комментарий
06.06.2023 23:50 Ответить
По-перше, багатьох людей просто фізично не має на місці (відповідно, їм нараховуватимуть тариф без лічильника), по-друге, відбувається ця "перевірка" стандартно - приходить людина з водоканалу чи облгазу дивиться на пломбу і здирає гроші. По-факту, ніхто нічого не перевіряє і не перевіряв.
показать весь комментарий
07.06.2023 00:06 Ответить
Мені смішно з Ваших познань. Ви живете тільки категорією двох лічильників. А є дуже багато чого, що повинно повірятися. І читайте офіційний документ-постанову 440 від 07.04.2023р кабміну. Потім поговоримо.
показать весь комментарий
08.06.2023 12:32 Ответить
Какая может быть проверка сейчас в стране, где около 9 млн.человек вынужденно находятся в бегах за границей и около 7 млн. человек внутренне перемещенные лица? Что можно проверять, например, в Херсоне? Кому нужен этот фарс?
показать весь комментарий
07.06.2023 00:25 Ответить
Читайте мою відповідь вище.
показать весь комментарий
08.06.2023 12:33 Ответить
показать весь комментарий
06.06.2023 20:57 Ответить
ахметка под крильцев клована жидовського почне доїть населення знов) 73% лайна ботів пукніть!
показать весь комментарий
06.06.2023 21:29 Ответить
Каховська Гес рік не працювала, а тепер у цих *** зелених фахівців дисбаланс. **** одні професіонали, вони хоч на електриків колись училися, чи енергетиків, зброд жуликів-аферистів, паразитів на шиї в українського народу.
показать весь комментарий
06.06.2023 20:38 Ответить
там одни КОШЕРНЫЕ АНАЛЫ а ПРОФИ ДАВНО ********* С УКРАИНЫ...
показать весь комментарий
06.06.2023 20:39 Ответить
А внимательно почитать? Он говорит про проблемы на других ГЭС, которые выше находятся.
показать весь комментарий
06.06.2023 20:42 Ответить
Какие проблемы на ГЭС выше по течению? Они пропускают воды столько, сколько запланировано. Каховская ГЭС и юг Херсонской области уже почти год как оторваны от нашей энергосистемы, даже ЛЭП подорваны.
показать весь комментарий
06.06.2023 20:49 Ответить
можливо, можуть бути якісь обмеження по скиду води у каскаді ГЕС.
показать весь комментарий
06.06.2023 20:58 Ответить
Физик учили, закон сообщающихся сосудов?)
показать весь комментарий
06.06.2023 21:01 Ответить
Тут же річь йде не про енергосистему, а про рівні води. Уявлення що ГЕС лише пропускає скрізь себе воду дещо спрощене. Для функціонування гідрогенераторів важливий як рівень води верхнього б'єфу, так і рівень нижнього б'єфу.
показать весь комментарий
06.06.2023 21:26 Ответить
Нижній б'єф упав у прірву. Що змінилося для гідроагрегатів, які встановлені на позначці мінус 17 метрів від верхнього б'єфу? Тут, схоже, "фахівці" з цвілим мозком хочуть розказати, що якщо не регулювати скиди "верхніх" ГЕС Каховською, то можливе підтоплення територій нижче Каховки. Та навряд чи це є принциповим після повного затоплення після підриву греблі. А з огляду на те, що Каховська ГЕС раніше працювала і скидала воду, що не викликало жодних підтоплень на Херсонщині, то нам натягають сову на зелений глобус ахметова.
показать весь комментарий
06.06.2023 22:32 Ответить
Які ще підтоплення, та ахметов?

Мова йде про те що зараз стрімко падає рівень води нижче "Дніпрогеса" що загрожує його нормальному функціонуванню і всьому каскаду ГЕС на Дніпрі.
показать весь комментарий
07.06.2023 06:50 Ответить
Не розповсюджуйте дурниць. Нижче ДніпроГЕСа рівень води ПРИРОДНІЙ. Так само, як і на усіх ГЕС на Дніпрі.
показать весь комментарий
07.06.2023 13:40 Ответить
Як може бути природнім рівень води на річці де цілий каскад ГЕС? Нижче Дніпрогеса той рівень води який пропустив скрізь себе Дніпрогес - не беручі до увазі малі притоки Дніпра.
показать весь комментарий
07.06.2023 18:18 Ответить
Жоден дурень не підпиратиме верхнім б'єфом "нижньої" ГЕС нижній б'єф "верхньої". Хіба що зЕлений йолоп у себе в макітрі таке учудить. Візьміть СТАРІ мапи русел Дніпра і порівняйте з новими (після побудови ГЕС).
ГЕС працює на перепаді від верхнього б'єфу до нижньої точки турбіни гідроагрегату, після якої вода скидається у відкриту водойму. Якщо нижній б'єф нижче цієї точки, то абсолютно байдуже, де він є.
Прогуляйтеся до найближчої ГЕС і подивіться що і як.
показать весь комментарий
07.06.2023 20:11 Ответить
А регулювання рівнів на каскаді відбувається саме по собі .

Саме так, ГЕС працює на перепаді, точніше на напорі. Якщо перепад між верхнім та нижнім б'єфами буде занадто великий, виникає таке явище як кавітація, якщо тобі відомо що це таке.
показать весь комментарий
07.06.2023 21:47 Ответить
Розкажи мені , розумнику, про різницю між перепадом і напором. І розкажи ще про кавітацію, коли після турбіни вода скидається у відкритий стік.
показать весь комментарий
07.06.2023 21:58 Ответить
То що там з мапами, розумнику, порівняв? Яка ГЕС верхнім б'єфом підпирає нижній попередньої?
показать весь комментарий
07.06.2023 22:02 Ответить
Да ти шо
показать весь комментарий
06.06.2023 23:36 Ответить
А внимательно почитать - фізику?
показать весь комментарий
06.06.2023 20:49 Ответить
Зкурили за школою.
показать весь комментарий
07.06.2023 13:42 Ответить
ця гес у мирній час працювала у пиках- ранковий 2 години та вечірній 2 години бо бракувало води. але зелені гниди казатимуть про нестачу електрики і що треба піднімать тариф на неї.
показать весь комментарий
06.06.2023 22:21 Ответить
Та насрати на ГЕС. Через рік в тих краях пустеля буде, а не сільгоспрай, як було. От в чому питання. ***** планомірно нищить Україну. І йому це вдається дуже добре під офігєнні озабочєнності всього світу.
показать весь комментарий
06.06.2023 23:54 Ответить
понятно вам уже мало по 2-64 за 1 квт час хотим есче поднять тарифы а не боитесь пилять где то еще ***** дамбу не я понимаю Россия путин но наши родимые пятна во власти с ними ****** как... не ******** БЫ ЧОНГАР И ВЗОРВАЛИ ТО ЧТО НАДО....и было бы-- то что-- есть сегодня.. я понимаю пляшем от реальности того что состоялась-- но почему мы забываем что альтернатива и иные варианты были-- а их полный игнор и предательство даже и не попытались по иному...
показать весь комментарий
06.06.2023 20:38 Ответить
Альтернатива была - не прое-вать кой-кому выборы.
показать весь комментарий
06.06.2023 23:56 Ответить
Начинается
показать весь комментарий
06.06.2023 20:40 Ответить
Думали цілий день,ті знайшли причину як збагатити чергового ахметова ще на пару мільярдів ?
показать весь комментарий
06.06.2023 20:41 Ответить
Під шумок підіймуть ще тариф для населення на дві гривні і все буде добре, але тут суть на в тарифах, а суть в заробітних платах в ЄС люди можуть платити і 6-8 грн. за кіловат, коли заробітна плата 60 тис.
показать весь комментарий
06.06.2023 20:41 Ответить
"Підрив Каховської ГЕС напряму не вплинув на ситуацію в енергосистемі країни. Загроз для стабільності електропостачання немає. Виробленої електроенергії достатньо для покриття потреб споживачів." (С)
показать весь комментарий
06.06.2023 20:42 Ответить
герману галущенко, та котіну давно світить державна зрада, а воно ще шось коментує
показать весь комментарий
06.06.2023 20:43 Ответить
Давай вже і мене до лав цих
показать весь комментарий
06.06.2023 23:37 Ответить
Відбудова Каховської ГЕС коштуватиме до 1 мільярда доларів і триватиме 5 років - «Укргідроенерго».
Щоб побудувати нову станцію, замість зруйнованої російською армією Каховської гідроелектростанції, потрібно від $800 млн до $1 млрд.

Про це сказав керівник «Укргідроенерго» Ігор Сиротa.
показать весь комментарий
06.06.2023 20:50 Ответить
А герман галущенко где получил образование? В Трускавце на курсах? Сразу видно
показать весь комментарий
06.06.2023 20:52 Ответить
Не тільки в Трускавці, "зелені" ще проходили курст в Буковелі і міжнародному виші(для них) в Омані.
показать весь комментарий
06.06.2023 20:55 Ответить
А ось ще один "герой"

показать весь комментарий
06.06.2023 21:00 Ответить
ще один ***** "хуже нє будєт".
показать весь комментарий
06.06.2023 21:05 Ответить
Які виборці такий і міністр.Як прорив греблі в Новій Каховці може позачитись на рівні води на ГЕС котрі зняходяться вище по течії?ЦЕ ЖАХ."Підрив Каховської ГЕС позначиться на рівні води на інших українських гідроелектростанціях, це може спричинити дисбаланс в енергосистемі. Джерело:
показать весь комментарий
06.06.2023 21:02 Ответить
Ничего, учитывая что количество людец в Украине стремительно сокращается, электричества для оставшихся должно хватать. Тем более за границу продаём.
показать весь комментарий
06.06.2023 21:07 Ответить
А это точно министр энергетики? Он больше похоже на продавца из ларька.
Обьясните мне пожалуйста, каким образом подрыв единственной гэс ниже каховского водохранилища может повлиять на другие гэс, которые находятся гораздо выше каховского моря? Как например, это может повлиять на днепрогэс? Да вообще никак. Боже, кто вообще ставит этих клоунов на эти должности? Оно же вообще не в теме.
показать весь комментарий
06.06.2023 21:18 Ответить
Ахмєт мєчтає щє про одну яхту...Бо якесь хєрло сказало що треба новий тариф на світло на 3 помножить...
показать весь комментарий
06.06.2023 21:19 Ответить
а кормить по дороге никто не обещал...
показать весь комментарий
07.06.2023 01:50 Ответить
Повышение тарифов может поднять уровень воды? Думаю может - тогда повышайте.
показать весь комментарий
06.06.2023 22:11 Ответить
Невже треба бути настільки тупим, щоб не зрозуміти - якщо ГЕС, які знаходяться вище Каховської, не будуть постійно скидати воду, то Дніпро нижче фактично обміліє. Далі завдання для фахівців, який об'єм води потрібно скидати щоденно, щоб Дніпро знаходився в потрібних межах.
показать весь комментарий
06.06.2023 22:21 Ответить
Кому і чому скидати? Там все затоплено. Ще скидати?
показать весь комментарий
06.06.2023 23:40 Ответить
А куди вона дінеться? Її скидали, скидають і будуть скидати. Дніпро не пропаде. А от вожосховища і поливних земель не буде.
показать весь комментарий
07.06.2023 00:00 Ответить
Ахмєтов копняка дав, типу - ти что молчіш ****?, лярди мімо пропливают, і Галущенко стрепенувся.
показать весь комментарий
06.06.2023 22:22 Ответить