9632 посетителя онлайн
7 666 42

С 15 ноября Киево-Печерская лавра переходит на новоюлианский календарь

лавра

В Киево-Печерской лавре сообщили, что решили перейти на новоюлианский календарь.

Как передает Цензор.НЕТ, об этом в фейсбуке сообщил исполняющий обязанности наместника Лавры архимандрит Авраамий.

"По многочисленным просьбам прихожан Киево-Печерской Лавры, по благословению Священноархимандрита Свято-Успенской Киево-Печерской Лавры Блаженнейшего Митрополита Эпифания, с 15 ноября (начало Рождественского поста) Лавра переходит на использование новоюлианского календаря, являющегося основным для нашей поместной Церкви," - написал он.

Топ комментарии
+19
А ''мп'' коли з України за кацапським крейсером коли піде?
показать весь комментарий
12.11.2023 18:32 Ответить
+16
Тоді, коли опзжопників із ВР виженуть
показать весь комментарий
12.11.2023 18:39 Ответить
+12
Закодованих сектою до хе..ща, процес вигону бісів не швидкий()
показать весь комментарий
12.11.2023 18:37 Ответить
Комментировать
Сортировать:
А ''мп'' коли з України за кацапським крейсером коли піде?
показать весь комментарий
12.11.2023 18:32 Ответить
Закодованих сектою до хе..ща, процес вигону бісів не швидкий()
показать весь комментарий
12.11.2023 18:37 Ответить
Тоді, коли опзжопників із ВР виженуть
показать весь комментарий
12.11.2023 18:39 Ответить
Так, Лавра вже уся під «українською церковь»?

Чи ще Моськовский патріархат там залишився?

Міністр культури Ткаченко не зробив нічого. Тягнув резину місяцями…

Що новий? Теж саме? Чекають…
показать весь комментарий
12.11.2023 21:45 Ответить
московський патріархат і не виходив звідти.
показать весь комментарий
12.11.2023 22:42 Ответить
Так треба гнать МП поганою метлою!

Цеж неповага до себе- рішення прийнято - вигнати МП з Лаври,

» влада» вже як пів року не може цего зробити!

Ганьба!
показать весь комментарий
12.11.2023 23:38 Ответить
Чекаємо соло Маньки з конюшні імені Лаврова -"ПЯЧОРСКУЮ ЛАВРУ АПАГАНІЛІ НАЦІСТИ"
показать весь комментарий
12.11.2023 18:35 Ответить
манька іде лісом..
показать весь комментарий
12.11.2023 18:41 Ответить
шо там переходить... каяться во грехах надобно, отцы...
показать весь комментарий
12.11.2023 18:51 Ответить
Тут виникла одна задачка "на засипку":
Вихідні дані:
Ще при ранньому совку совіцьке святкування "вєлікой актябрьской" з 25-го жовтня перенесли на 13 днів вперед на 7-ме листопада, в зв'язку із чим всі паради проводились саме у цей день.
Таке пояснювалось переходом зі старого юліанського на новий григоріанський календар.
Натомість у наш час в незалежній Україні 14 жовтня - чсторична дата утворення УПА у 1943 році, що донедавна співпадала із Покровою Пресвятої Богородиці та Днем українського козацтва, тепер не співпадає, бо Свято Покрови перенесли на 13 днів назад - на 1-ше жовтня.
Це також пояснюється переходом на той же новий календар.
Питання:
То як саме має здійснюватись перехід на новий календар - на 13 днів вперед як при совку чи навпаки - назад, як тепер?
показать весь комментарий
12.11.2023 18:55 Ответить
Та почитай же, наприклад, у Вікіпедії, не мороч людям голову.
показать весь комментарий
12.11.2023 18:59 Ответить
Дата утворення УПА 14 жовтня за Григоріанським (!!!) календарем. То є просто факт! В зв`язку з цим цього дня ми святкували День козацтва і, відповідно до цього, День Захисників і захисниць (по-зеленському). Запитання, а якого ж то буя він то свято переніс на 1-е жовтня?!
показать весь комментарий
12.11.2023 19:11 Ответить
День козацтва святкували на Покрову.
показать весь комментарий
12.11.2023 22:23 Ответить
Так, але 14 жовтня святкували ще "День захисника", дата якого була прив`язана до дати створення УПА, 14 жовтня 1942 року. Про УПА цього року 95-й квартал навіть і не згадував.
показать весь комментарий
13.11.2023 09:27 Ответить
Ви плутаєте календарі. За церковним календарем Покрову як святкували 1 жовтня, так і святкуватимуть. Тільки церковний календар відствав від світського на 13 днів. Зараз церква перейшла на новий календар (новоюліанський), який, наразі, співпадає зі світським. От і все. А те, що виробляють йолопи, я зараз не коментую.
показать весь комментарий
13.11.2023 10:18 Ответить
14 жовтня 1942 року(!) згідно григоріанського, нині діючого календаря - дата створення УПА! Тоді то співпадало з Покровою, яку відзначали згідно юліанського. Тепер Покрова 1 жовтня, але ж дата створення УПА від того не змінилась! Дійшло?
показать весь комментарий
13.11.2023 10:36 Ответить
А хтось переніс День УПА? Тоді співпадало, зараз - не співпадає. Так, логіка порушена, бо дата БУЛА прив'язана до козацького свята - Покрови. Це лише підтверджує, що церква має бути відділена від держави і державні (світські) свята мають бути державними (світськими), а церковні - цековними. Тоді у державі не будуть спочатку святкувати Обрізання Господнє (Новий рік), а потім Різдво (народження хлопчика Ісуса).
показать весь комментарий
13.11.2023 10:44 Ответить
Ще раз, мова про День Захисника, який запроваджувався згідно дати створення УПА. То було вихідним! Сьогодні про УПА навіть і не згадували!
показать весь комментарий
13.11.2023 10:46 Ответить
Див. мій пост нижче. УПА совкам - як серпом і зверху молотом.
показать весь комментарий
13.11.2023 10:49 Ответить
Тому й в нас стільки біди і проблем...
показать весь комментарий
13.11.2023 10:50 Ответить
Продовжу, коли в 14-му році запроваджували День захисника, то в першу чергу, його прив`язували з датою створення УПА, що тоді співпадала з релігійним святом Покрови, тепер ті дати розходяться. Тобто, якщо День Захисника згідно дати створення УПА, то він має бути не 1 жовтня, а таки 14-го!
показать весь комментарий
13.11.2023 10:40 Ответить
Саме так. Але, якщо у день Покрови (козацького свята), то таки першого
показать весь комментарий
13.11.2023 10:45 Ответить
І що найгірше, через маніпуляції зеленого кварталу з медіапростору зовсім зникла тема УПА, бо то ж не їхнє. Тай Покрови їм чуже. От майскіє чи октябрскіє то так...
показать весь комментарий
13.11.2023 10:43 Ответить
А їм усе чуже, окрім грошей.
показать весь комментарий
13.11.2023 10:47 Ответить
Так у Вікі написано, що (https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%B0%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D1%80#:~:text=%D0%93%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%B0%CC%81%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9%20%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B0%CC%81%D1%80%20%E2%80%94%20%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D1%80%2C%20%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%B4%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B9%204,%D1%83%20%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D1%96%20%D1%8F%D0%BA%20%D0%BC%D1%96%D0%B6%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D1%80%D1%82. цитата ): "В Українській Народній Республіці Закон Малої ради «Про заведення на Україні числення часу по новому стилю і перевод годинників на середнє-европейський час» було ухвалено 12 лютого 1918 року в Коростені.[18] Григоріанський календар офіційно почав діяти з 16 лютого 1918 року, цей день стали вважати 1 березня 1918 року.".
То значить, що Україна перейшла на новий календар шляхом перенесення на 13 днів вперед.
А чому тепер перенесли на 13 днів назад?
показать весь комментарий
12.11.2023 19:14 Ответить
Що перенесли? Мізки деяких йолопів, які поняття зеленого не мають про календарі? Яке сьогодні число?
показать весь комментарий
12.11.2023 22:25 Ответить
От, наприклад, Михайла увесь час було 21 листопада. Ще приказка народна є: "Михайло скаче на Білому коні", що підкреслювало початок холодів і фактичний прихід зимової пори року.
А тепер Михайла по новому календарю вже пройло 8-го листопада.
То й виходить, що перенесли вже назад на 13 днів.
Ферштейн?
показать весь комментарий
13.11.2023 00:12 Ответить
За церковним календарем воно було і є 8 листопада. Кажу ж, що ви поняття зеленого не маєте про календарі. Та й де той Михайло на білому коні скакав - у Криму, на Одещині, Миколаївщині, Запоріжжі?
показать весь комментарий
13.11.2023 06:47 Ответить
Та ні, це Ви віддалені від релігійної тематики і церковних справ.
От візьміть, до прикладу, тих людей, у кого день народження співпав із іменинами і присвячений тим Святим, імена яких до теперішнього часу відмічала церква православна чи греко-католицька на Службі Божій - Дмитро - 08.11, Михайло - 21.11, Микола - 19.12, Анна - 22.12, Василь - 14.01 тощо.
Це сотні тисяч, якщо не мільони людей.
Тепер їм що імена змінювати, бо святА перенесли?
Інший приклад - храмні Свята в релігійних громад, присвячених дню відкриття їхнього храму. То тепер назви всіх храмів не співпадатимуть із датами їх відкриття.
Таким чином, підсумовуючи вищесказане, потрібно визнати наступне:
якщо день Різдва Христового було необхідно перенести на 25 грудня щоби святкувати його зі всім Світом і це зроблено правильно, то решта релігійних дат (свят) не потрібно було рухати, бо це зачіпає інтереси багатьох віруючих !
Тож, дякую Вам за плідну дискусію і на все добре.
показать весь комментарий
13.11.2023 07:49 Ответить
У них у паспорті щось змінилося? А те, що вони платять ціну за дурість московського паханату і інших церков, які НЕ ПЕРЕЙШЛИ на новий календар разом зі світською владою, то "хто їм лікар". Бог - єдиний, а от бізнеси (церкви) - різні. Треба трохи ретельніше ставитись до бізнес-партнерів. Особливо, коли у паспорті написана дата 14 жовтня, а ви вважаєте, що святкуєте Покрову, яка відзначається першого та ще й за іншим календарем. Покрова - 1 жовтня. Так само, як і Різдво 25 грудня. Інакше - обов'язково вилізе якийсь розумник і почне розповідати, що "сьогодні Купала, найдовший день у році", а на календарі 5 липня!!!
показать весь комментарий
13.11.2023 10:34 Ответить
PS. Відкрийте ЦЕРКОВНИЙ календар і подивіться на дати, коли Маланки, коли Василя, коли Миколая, тощо.
показать весь комментарий
13.11.2023 10:37 Ответить
Все одно, чому знову не так, як у людей? В усьому цивілізованому світі загальноприйнятим є григоріанський календар. Т. зв. "новоюліанський" практично не відрізняється від григоріанського (на найближчі 800 років не відрізняється взагалі, а далі - не більше ніж на 1 день), але розрахунки по ньому складніші. То навіщо випендрюватись? Щоб ждуни і бабусі на лавочках раділи, шо не бандеровський?
показать весь комментарий
12.11.2023 18:58 Ответить
Декому краще згадувати язичника Юлія Цезаря, ніж папу Григорія
показать весь комментарий
12.11.2023 19:03 Ответить
у своїх commentarii de bello gallico, Юлій Цезар писав, що шукав Христа і хотів прийняти хрещення. потім дізнався, що Христос ще не народився, і з жалем знову почав поклонятися Юпітерові.
показать весь комментарий
12.11.2023 20:42 Ответить
Я атеист, но украинские попы правильные люди. Просто молодцы.
показать весь комментарий
12.11.2023 19:26 Ответить
Я як католик, вітаю навернення українців до Бога!
показать весь комментарий
12.11.2023 19:37 Ответить
А я бусурман,мени взагали пихуй
показать весь комментарий
12.11.2023 19:47 Ответить
Тут мова йде не про релігію,

а про ворожі дії рф проти України.

Це тобі теж по&$)?
показать весь комментарий
12.11.2023 23:35 Ответить
Тут мова про календар.
показать весь комментарий
13.11.2023 08:19 Ответить
І, всі , 3 монахи з ним...
показать весь комментарий
12.11.2023 21:37 Ответить
Все як при совку - по " просьбам трудящіхся"))
показать весь комментарий
12.11.2023 21:38 Ответить