9389 посетителей онлайн
10 724 54

Рада в годовщину Майдана планирует принять законопроект, который разрушит Общественный совет добродетели и угрожает судебной реформе, - DEJURE

вр

Проект закона уничтожает инструмент участия общественности в подборе и оценке судей.

Об этом сообщили в фонде DEJURE, передает Цензор.НЕТ.

В день годовщины Революции Достоинства Верховная Рада будет рассматривать законопроект №10140-д от председателя комитета по правовой политике Дениса Маслова и его коллег. В фонде отметили, что проект закона уничтожает инструмент участия общественности в отборе и оценке судей.

Так, в законопроекте предлагается исключить из Закона Украины "О судоустройстве и статусе судей" статью 87, которая определяет статус и полномочия Общественного совета добродетели, с 2016 года помогающего Высшей квалифкомиссии судей оценивать действующих и подбирать новых.

Нардепы хотят зависеть от ОСД от Высшей квалифкомиссии судей, усложнить ее деятельность и ограничить ее влияние на оценивание судей, пояснили в DEJURE.

"Во-первых, парламентарии предлагают предоставить ВККС возможность прекращать полномочия членов ОСД. Таким образом, орган общественного контроля сам окажется в ситуации легкого контроля со стороны представителей власти — если не нравится позиция отдельного члена, его можно просто устранить.

Во-вторых, в проекте есть положения о запрете использовать в выводах ОСД оценочные суждения. Но оценка такой морально-нравственной категории как добродетель невозможна без оценочных суждений. К тому же ОСД руководствуется стандартом доказывания "обоснованного сомнения со стороны постороннего зрителя" и имеет совещательную функцию, а не составляет обвинительный акт на судей, чтобы использовать высшие стандарты.

В конце концов депутаты хотят запретить членам ОСД давать публичную оценку в отношении судьи. Для активистов это означает невозможность коммуницировать с обществом результаты их работы и отстаивать свои решения", - отметили в фонде.

Остальные же положения устанавливают чрезмерные требования к работе ОСД.

"Например, авторы законопроекта требуют, чтобы работа ОСД была полностью публичной, Совет заблаговременно анонсировал заседание, обеспечивал трансляцию. Но ОСД даже не имеет единого помещения, и состоит из активистов и журналистов, проживающих не только в Киеве, но и в других городах". Другой пример — проект требует от ОСД проверить победителей конкурсов на сотни должностей в судах первой инстанции в течение 30 дней. Очевидно, что за столь короткий срок общественный орган, на деятельность которого государство не выделяет ни одной гривны, не сможет качественно оценить такое количество кандидатов.

Кроме того, в предлагаемом проекте есть просто много изменений, цель которых ясна. К примеру, по мнению авторов, ОСД должно состоять из 25 членов, пятеро из которых должны быть назначены Советом бизнес-обмудсменов. При этом действующее законодательство и так не ограничивает бизнес-ассоциации в участии в формировании органа, и зачем создавать для них отдельную квоту?" - отметили там.

Кроме того, проектом закона предлагается завершить конкурсы на должности судей, начатых предыдущей ВККС, по старым правилам.

"Речь идет о заполнении 560 должностей кандидатами, которые проходили проверку на компетентность и добродетель предыдущему дискредитированному составу ВККС. Напомним, что это именно тот состав, который провалил обновление судебной системы. К 2019-му из около трех тысяч судей, которых они "проверили", было уволено менее одного процента", - добавили в фонде, отметив, что принятие законопроекта навредит движению Украины в ЕС и призвали "отклонить опасные предложения и не разрушать прогресс в судебной реформе, который дался Украине непросто".

Топ комментарии
+44
Рефррми від антимайданного мусорка Татарова реалізовуються мандатованою підтанцівкою.
показать весь комментарий
20.11.2023 13:46
+44
показать весь комментарий
20.11.2023 13:47
+42
Я с самого начала говорил "Зелень - это антимайдан, это молодые регионалы". Поэтому ничего удивительного. Эбонитовые палочки лезут со всех дыр.
показать весь комментарий
20.11.2023 13:58
Комментировать
Сортировать:
Від кормухи відсторонять?
показать весь комментарий
20.11.2023 13:45 Ответить
Рефррми від антимайданного мусорка Татарова реалізовуються мандатованою підтанцівкою.
показать весь комментарий
20.11.2023 13:46 Ответить
бо судді, прокурори мусара та й весь силовий блок має бури на прив"язі або ручним.
незалежні не вписуються в плани ОПи...
але це 100% шлях яника
але закінчиться цей шлях на багато страшніше
показать весь комментарий
20.11.2023 17:34 Ответить
показать весь комментарий
20.11.2023 13:47 Ответить
Та ні, просто старі 3.14здаки.
показать весь комментарий
21.11.2023 01:02 Ответить
Та наче ніхто й не чекав, що пани прийматимуть антипанські закони!
От антинародні - то святе діло!
показать весь комментарий
20.11.2023 13:49 Ответить
Это мы так в Европу шагаем?
Аж штаны рвутся
А мне кажется - все проще
Наш президент втайне до сих пор мечтает о глазах путина
А депутаты президента догадываются о мечтах президента
И спешат сделать ему приятное
показать весь комментарий
20.11.2023 13:50 Ответить
А тут Фаріон так нєкстаті са сваєй мовай...
показать весь комментарий
20.11.2023 13:57 Ответить
Доречно-доречно. Фаріониха - то завжди за обопільною згодою сторін - для відволікання уваги від суцільного зеленого п!здеця.
показать весь комментарий
20.11.2023 17:23 Ответить
Та взагалі від цієї мови самі лише неприємності...вот взять к прімєру бєларуссію...
показать весь комментарий
20.11.2023 17:39 Ответить
Самі лише неприємності не від мови, а від кремлівських та зеленських ("какаяразніца"?) тролів, які на темі мови просто спекулюють.

Тема статті ЯКА? - Остаточний похорон зе-покидьками незалежного правосуддя в Україні.
І раптом тут, як тут, вилізає зеленський/кремлівський ("какаяразніца"?) троль віктор хведорович "легітимний" і починає тягнути розмову в інший бік.
Щоби ЩО? А щоби розпочати срач про мову і ніхто більше не говорив про чергову антиукраїнську акцію шобли зе-зрадників.

"...Штірліц йшов Берліном і дивувався, чому це містяни так підозріло дивляться на парашют, який тягнувся за ним по бруківці".
показать весь комментарий
20.11.2023 18:08 Ответить
А ви подивіться, як пані Фаріон в захваті від вечірніх відосиків Зеленського. Дивиться разом з подругою і своїми котами. Дуже зачарована мовою Бубочки!
показать весь комментарий
20.11.2023 17:40 Ответить
"А ви подивіться, як пані Фаріон в захваті від вечірніх відосиків Зеленського"

А не підкажете де подивитись?

Фаріон розказала про злий жарт, який життя зіграло із Зеленським

«Зеленський з 2006 року через свій «95 Квартал» працював винятково на створення московського продукту, радянської псевдокультури, на яку була підсаджена абсолютна більшість українського «насєлєнія».

Але доля зіграла злий жарт: комік перетворився в трагіка», - сказала колишня народна депутатка.
показать весь комментарий
20.11.2023 22:51 Ответить
Нажаль, ссилку не зможу дати. Дивилась вчора на чоловіковому ноуті, в Твітері.
показать весь комментарий
20.11.2023 23:06 Ответить
ПрезЕдент, його "слуги" з хазяями, їх родини, коханці, маєтки, бізнес, давно в Європі.
Нарід- обійдеться.
Все, як в мордорі.
показать весь комментарий
20.11.2023 14:05 Ответить
роздирають Україну з двох боків: з одного русня, з іншого - зелені виродки.
показать весь комментарий
20.11.2023 13:57 Ответить
Я с самого начала говорил "Зелень - это антимайдан, это молодые регионалы". Поэтому ничего удивительного. Эбонитовые палочки лезут со всех дыр.
показать весь комментарий
20.11.2023 13:58 Ответить
Зато нє барига. Що воно далі буде?
показать весь комментарий
20.11.2023 13:59 Ответить
ЗЕрашисти
показать весь комментарий
20.11.2023 14:00 Ответить
Зе твари решили добить страну. Но куда они в итоге бежать будут? Или реально агенты расеи *********?
показать весь комментарий
20.11.2023 14:02 Ответить
Підори , по визначенню, агенти підорської.
Логіка, це сила!
показать весь комментарий
20.11.2023 14:09 Ответить
ржом далі.
показать весь комментарий
20.11.2023 14:03 Ответить
Правосуддя в Україні найбільша проблема. Моя пропозиція: на час війни все правосуддя повинні чинити військові трибунали.
показать весь комментарий
20.11.2023 14:07 Ответить
Ага, а як же. А потім виправдовувати посмертно....
показать весь комментарий
20.11.2023 14:10 Ответить
Думаєш буду багато помилок?
Засудивши кожного десятого чинушу, помилок буде в межах статистичної похибки. А якщо конфіскацію майна засуджених на потреби оборони, то не треба нам західної допомоги.
показать весь комментарий
20.11.2023 14:14 Ответить
А бо щось на кшталт судів присяжних. Бо Боневтік дограється до судів Лінча.
показать весь комментарий
20.11.2023 14:29 Ответить
Думаю дуже багато!!!! І чому одразу "чинуш"? В нас ТЦК святі? А в трибуналі хто буде? Трибунали це одразу крок до диктатури.
І зразу питання куди засуджених? Чи розтрілювати?
показать весь комментарий
20.11.2023 14:47 Ответить
Військові юристи представники регіональних військових комендатур, які підзвітні Генштабу.
показать весь комментарий
20.11.2023 15:32 Ответить
Окопи копати.
показать весь комментарий
20.11.2023 15:37 Ответить
Суд Лінча скоріш за все потрібен. Дістали вже ці суки.
показать весь комментарий
20.11.2023 14:43 Ответить
Чергова шиза?
показать весь комментарий
20.11.2023 14:46 Ответить
Шиза чергова в раді, вони хочуть і рибку з'їсти і кісточками не подавиться.
показать весь комментарий
20.11.2023 15:29 Ответить
Якраз в тебе шиза. Яке відношення військовий трибунал мае до громадянських позовів, типу сусід збудував паркан і зайшов на мою ділянку. Чи позови про спадкування?
показать весь комментарий
20.11.2023 15:31 Ответить
А ти знаєш, що зараз на час військового стану людина не може вступити в права наслідування, а ти мені торочиш про спірні земельні питання. Кадастрова публічна карта на час військового стану закрита.
показать весь комментарий
20.11.2023 15:35 Ответить
Хвора держава. Умовний спадкоємець не мае прав вступити у законний спадок через абсурдні закони членограїв
показать весь комментарий
20.11.2023 16:34 Ответить
Бидло (простий_наріт) так і не запам'ятає хто і які законопроекти ініціював, їм достатньо на телемарафоні сказати "це все шоколадний барига", а бидло і раде буде
показать весь комментарий
20.11.2023 14:17 Ответить
Хто б сумнівався?
показать весь комментарий
20.11.2023 14:23 Ответить
Оманщину привладні відробляють! Кріпаки московські! ***** тримає їх бейци…
показать весь комментарий
20.11.2023 14:37 Ответить
Диктаторські закони 2.0 від риголєтів та ще й в річницю Майдану - це дуже товстий натяк хто зараз при владі
показать весь комментарий
20.11.2023 14:42 Ответить
Читаю коменти і дивуюся, чого всі так дружньо ******* СНіЗЕ ?
показать весь комментарий
20.11.2023 14:44 Ответить
WWW:

ПРИ ПОРОШЕНКУ BCI

«УСТАЛІ АТ ВАЙНИ»...

А ПРИ ЗЕЛЕНСЬКОМУ, КУРВА, АТДАХНУЛІ...

Кажуть деякі моралізатори, Порошенко винен, що голосують проти нього. Нагадаю коротко. Сто років тому в усьому був винен Скоропадский, триста років тому атакували Мазепу, триста пʼятдесят років - Хмельницького, чотириста - скидали Сагайдачного, який тримав в облозі Москву. Все, що було з Україною потім, є шанс почитати в шкільних підручниках історії, поки вони ще є. Можна звинувачувати в усіх гріхах, повісити всіх собак, але наслідки будуть одні для всіх.

Помилка українців на передвиборчих дільницях у 2019 році буде нам нагадувати про себе ще довго. Щоби зрозуміти без жодного слова, чим врешті решт платить країна за передвиборчий популізм, зайдіть зараз на любий цвинтар. І все зрозумієте! Забов'язані ж зрозуміти, якщо у вас в голові є хоча би один грам мозоку!

НЕ МОЖНА віддавати керівництво країни в руки тому, або тим, хто ще учора глузував з неї, або перевзувається в повітрі двічі на рік! НЕ МОЖНА! Що би вони не казали. Які би красиві речі не транслювали в етер. НЕ МОЖНА! Якщо звісно ця країна для вас щось значить. Інакше у нас цвинтарів не вистачить платити ще одну ціну, за ще одного красномовного балабола, який мусить навчитись, треба тільки йому дати сто днів.

По суті режим zекротів досяг своєї мети, відбивши населенню мотивацію воювати, а союзникам мотивацію допомагати. А росія отримала сухопутній коридор в Крим і проводить свій наступ. Не погано зійшлись так по середині.

Від хрестика в бюлетені до сотень хрестів на цвинтарі всього пара років.

Хоть поржалі?
показать весь комментарий
20.11.2023 14:44 Ответить
Деякі тепер на тому світі атдихают
показать весь комментарий
20.11.2023 22:53 Ответить
Чого не зроблять зеблювотні кловани, аби лише не Майдан-3...
показать весь комментарий
20.11.2023 15:04 Ответить
показать весь комментарий
20.11.2023 15:38 Ответить
показать весь комментарий
20.11.2023 16:03 Ответить
Головне, що не Порошенко... (с)
показать весь комментарий
20.11.2023 16:46 Ответить
При цій владі і Янукович скоро приїде.
показать весь комментарий
20.11.2023 17:02 Ответить
Зеленські покидьки не заспокояться, поки остаточно не перетворять Україну на малоросійський край рф.
показать весь комментарий
20.11.2023 17:25 Ответить
У ТАКИХ діях зе-верхів і є СПРАВЖНЄ ЄСТВО Зеленського, як очільника України. Все зруйнувати, а залишиться те, що МАЄ називатися КРАЇНА МРІЙ президента Зеленського.
показать весь комментарий
20.11.2023 18:26 Ответить
Зеленський - мало того, що росiйський агент так вiн ще скасував Конституцiю тобто - здiйснив державний переворот.
показать весь комментарий
20.11.2023 18:28 Ответить
В телемарафоні цього не скажуть, отже для зебілів все нормально. Ще трохи й перемога! Зеленський справжній патріот, а не як барига Порошенко