7887 посетителей онлайн
5 926 48

Польша против продолжения торговых преференций для Украины

зерно,агропродукція

Министр сельского хозяйства Польши Чеслав Секерский написал письмо еврокомиссару по вопросам торговли с предупреждением, что Польша - против торговых уступок для Украины.

Об этом пишет радиостанция RMF FM со ссылкой на письмо польского министра, информирует Цензор.НЕТ.

В письме отмечается, что позиция нового польского правительства относительно проблем торговли с Украиной мало изменилась.

"О возможном продолжении торговых преференций относительно импорта сельскохозяйственной продукции из Украины еще на год - хочу подчеркнуть, что, в принципе, я против такого решения", - говорится в письме Секерского.

Секерский подчеркивает, что проблемы с чрезмерным импортом возникают "не только в секторах кукурузы, пшеницы и рапса, но также в секторах сахара, мяса птицы, яиц, ягод (особенно замороженной малины) или яблочного концентрата".

Отмена квот для украинского сахара повлекла за собой увеличение его импорта в ЕС в сезоне 2022/2023 в 20 раз по сравнению с объемом квоты, установленной в Соглашении об ассоциации между Украиной и ЕС, отметил польский министр.

"Немедленная либерализация импорта способствует не столько экономике Украины, сколько увеличению доходов небольшой группы олигархов, часто размещающих свой капитал за пределами Украины", - отметил польский министр и предложил перейти на постепенную взаимную либерализацию рынков между Украиной и ЕС.

Правительство "Права и справедливости" вышло из этой Платформы в знак протеста против того, что Европейская комиссия не продлила эмбарго ЕС на украинское зерно. Секерский также выразил готовность встретиться с еврокомиссаром по торговле Валдисом Домбровскисом.

Топ комментарии
+21
Так можливо і ми захистимо наш ринок від ляхівських товарів? Чи не на часі!!!! ???
показать весь комментарий
10.01.2024 13:53 Ответить
+13
Москалі пообіцяли полякам, що не чіпатимуть їх.
Поляки повірили...
показать весь комментарий
10.01.2024 14:01 Ответить
+13
Потрібно вводити мита на всі польські продукти, які субсидіюються ЄС, тобто польські виробники молока, пшениці, кукурудзи, м'яса... отримують субсидії ЄС близько 30% їх вартості, мінімально на таких рівнях має бути мито на ці продукти, а та продукти їх переробки.
показать весь комментарий
10.01.2024 14:03 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Так можливо і ми захистимо наш ринок від ляхівських товарів? Чи не на часі!!!! ???
показать весь комментарий
10.01.2024 13:53 Ответить
Там одразу смердіння починається і звинувачання України у чорній невдячності. До того ж це Польща спокійно порушує свої зобов'язання в СОТ, а якщо таке саме зробить Україна - Польша одразу до СОТ скаргу подасть...
показать весь комментарий
10.01.2024 14:32 Ответить
Туск. Так деж твої обіцянки що новий уряд не буде блокувати Україну?

Це не по дорослому…
показать весь комментарий
10.01.2024 18:09 Ответить
А не багато цей міністр на себе бере?

То він каже «я», то каже « Польща».

А де рішення уряду чи парламенту Польщі? Його нема.

Тому що перші особи Польщі розуміють, що вони йдуть не проти украіни, а проти ЕС.

Тому Стара ліса Туск мовчить у тряпочку, та виставляють у перед якогось міністра.
Це «проба на вшивість ЕС»- може прокате?

А якщо ні, тоді ні. Але я особисто нічого не казав…
показать весь комментарий
10.01.2024 18:17 Ответить
Хто його захистить?Не на часі,все йде по плану.
показать весь комментарий
10.01.2024 13:55 Ответить
Слово брат має два значення. Нормальний і презерватив.
показать весь комментарий
10.01.2024 13:57 Ответить
все правильно поляки кажуть в цьому випадку: збільшення торгових квот ніяк не сприяло фінансовому зміцненню держави, або її економічному зростанню. це призвело виключно до збільшення статків кількох олігархів, які абсолютно всі гроші виводять з України за кордон.
показать весь комментарий
10.01.2024 14:01 Ответить
любиш лизати польську сраку?
показать весь комментарий
10.01.2024 14:06 Ответить
Правильно! Взагалі заборонити експорт зерна з України, а також металу! Бо це ж все у власності олігархів і агрохолдингів! А робітники тих підприємств і фермери нехай йдуть в армію, нічого їм жирувати!
показать весь комментарий
10.01.2024 14:09 Ответить
дуже слушна ідея.
показать весь комментарий
10.01.2024 14:53 Ответить
Тут багато таких економічних дурників тусується з замашками Поліграфа Шарікова...
показать весь комментарий
10.01.2024 16:02 Ответить
таки так...але ж ви теж маєте право на існування.
показать весь комментарий
10.01.2024 16:17 Ответить
Москалі пообіцяли полякам, що не чіпатимуть їх.
Поляки повірили...
показать весь комментарий
10.01.2024 14:01 Ответить
Поляки адіку теж колись повірили, коли Чехо-Словаччину ділили. Нічому їх історія не вчить.
показать весь комментарий
10.01.2024 15:10 Ответить
"Поки біди не знатимеш, то й розуму не матимеш"
/Лариса Петрівна Косач-Квітка / казка"Біда навчить"/
показать весь комментарий
10.01.2024 15:27 Ответить
А скільки було захвату з приводу Туска. Але це навіть корисно, людям трохи очі відкриє.
показать весь комментарий
10.01.2024 14:02 Ответить
Висновок? Всі поляки однакові, за невеликим виключенням.
показать весь комментарий
10.01.2024 15:19 Ответить
Потрібно вводити мита на всі польські продукти, які субсидіюються ЄС, тобто польські виробники молока, пшениці, кукурудзи, м'яса... отримують субсидії ЄС близько 30% їх вартості, мінімально на таких рівнях має бути мито на ці продукти, а та продукти їх переробки.
показать весь комментарий
10.01.2024 14:03 Ответить
То чому ми не в ЄС,щоб одержувати додаткові субсидії? Потрібно думати головою,коли підходите до урни для голосування а не звинувачувати тих,хто вже в ЄС,
показать весь комментарий
10.01.2024 14:09 Ответить
То чого після помаранчевої революція та революції гідності, коли народ заплативши своєю кров'ю приводив "своїх" до влади, ми ше досі не в ЄС... вроді і до правильних урн в в 2004 та 2014 підійшли, але отримали ту ж саму корупційно-олігархічну утопію, що й завжди... то може причина не в урні, а в механізмі відсутності контролю над тими кого з допомогою цих урн ми наймаємо на роботу...
показать весь комментарий
10.01.2024 14:15 Ответить
Меркель Ющенка російською мовою послала, коли він намагався поговорити з нею про "дорожню карту" в НАТО.
показать весь комментарий
10.01.2024 15:21 Ответить
Нас і не збиралися приймати в ЄС - а якби збиралися то про це сказали ше в 1991 році ( полякам ж сказали), такшо якби ми не голосували - на наше голосування завжди знайшлася б якась Меркель чи Орбан.
показать весь комментарий
10.01.2024 14:26 Ответить
ЯЦе викличе ефект лавини.Свідоме бойкотування польських товарів саме покупцем може додати клепки польським фермерам.
показать весь комментарий
10.01.2024 14:15 Ответить
У нас бідні люди, щоб могти бойкотувати дешеві товари..., українські аналоги дорожчі...
показать весь комментарий
10.01.2024 14:17 Ответить
Ось чомусь я в Америці знаю, що це не правда, а ти в Україні -ні? Чи бреше свідомо?
показать весь комментарий
10.01.2024 14:57 Ответить
Що не правда? уточни..., що серденя зарплата 400$, більшість пенсіонерів отримує 65-70$, чи ціна на електроенергію податки зїдають майже весь прибуток виробників харчової промисловості і здебільша вони зараз працюють з рентабельністю 10%... тому отримуючи 30% субсидій від ЄС польський виробник може задавити наше виробництво...
показать весь комментарий
10.01.2024 15:25 Ответить
Наші польські "брати"
показать весь комментарий
10.01.2024 14:04 Ответить
Від слова брАти?
показать весь комментарий
10.01.2024 15:24 Ответить
Це наслідки недолугої дипломатичної політики нашого уряду. І той же час жадібнисть і нахабність наших "бізнесменів"
показать весь комментарий
10.01.2024 14:05 Ответить
Мені здається що коли поляки у буквальному сенсі насеруть українцям на голови - знайдуться й такі, що звинуватять у цьому українську владу і її недолугу політику захисту від фекалій.
показать весь комментарий
10.01.2024 14:10 Ответить
"Адвокат України в Європі" )))
показать весь комментарий
10.01.2024 14:07 Ответить
Великая победа зеленой дипломатии!
показать весь комментарий
10.01.2024 14:07 Ответить
Бойкот українцями польських товарів дуже швидко приведе до тями поляків.
показать весь комментарий
10.01.2024 14:12 Ответить
Є багато чого що завозимо з Польщі але не знаємо що воно польске, м'ясо та хімія в ковбасних виробах, концентрати соків, Польща є посередником по імпорту європейських брендів, через те що виставляє дешевші ціни як ділер за інші країни...

тут тільки зупинка котрабанди та блокування по митниці
показать весь комментарий
10.01.2024 14:32 Ответить
"Негайна лібералізація імпорту сприяє не стільки економіці України, скільки збільшенню прибутків невеликої групи олігархів, які часто розташовують свій капітал за межами України" Джерело:
Мабуть так і є.
показать весь комментарий
10.01.2024 14:13 Ответить
поляки з нетерпінням чекають перемоги пуйла, бо пояснення на кшталт того, що ми їх душимо чи вони ведуть боротьбу з нашими олігархами (!!) не конають, тоді коли у нас усі магазини завалені польським барахлом і продуктами, а в ЄС закріплений законодавчо вільний ринок і підтримка конкуренції.
показать весь комментарий
10.01.2024 14:22 Ответить
https://youtu.be/***-vUWaBuk?si=nK23KovEIyO9QQ-Z ...

Гринкевича принесли в жертву,для прикрытия более крупных Голобородьков... Польша лишила Украину и безвиза и Ассоциации с ЕС... спасибо Голобородьки
показать весь комментарий
10.01.2024 14:23 Ответить
Точно. Хто врався? - невістка.
показать весь комментарий
10.01.2024 14:34 Ответить
Поляки будуть найбільшою проблемою при вступі в ЄС ще більшою чим Угорщина та словакія...

тих ще можна дешево купити а ці будуть вимагати багато пільг і приференцій....
Їхня вся промисловість зав'язана на ресурсах з раші та України та на дешевій робочій силі українців.. а їх бізнес використовує як посередник українців по всьому ЄС в тому числі і транспортні компанії які зараз блокують дороги...

Тому влада тут нідочого, це просто бізнес, ми їм серйозні конкуренти...
і зараз в складній ситуації-війна, купуємо в Польщі озброєння, ремонт техніки...

але реально було б варто повністю перекрити імпорт звідти в тому числі особливо контрабанду мяса, товарів це б сильно вдарило по їх бізнесу на сході Польщі

та в цих умовах це буде дуже складно для нас через озброєння...
показать весь комментарий
10.01.2024 14:28 Ответить
Президент Польши Анджей Дуда не приедет больше в Украину к Голобородьке...,и язнаю почему...а вы?
показать весь комментарий
10.01.2024 14:32 Ответить
закадичний "товарісч" куйла і меркель Туск,докладає "титанічних зусиль" до "розблокування кордонів"з Україною
показать весь комментарий
10.01.2024 14:36 Ответить
Поляки так «хочуть» нас бачити у ЄС, що навіть не приховують цього.
показать весь комментарий
10.01.2024 15:26 Ответить
Ганебні спекулянти! Шакали Європи! У Україна -Русь їх віками огрожувала від різних хозар, печенігів, половців, монголів, татар і головне - кацапів з їх кривавими соціальним експериментами. Ціною мільонів життів та цною власного розвитку...
показать весь комментарий
10.01.2024 16:05 Ответить
Главный экономист IIF Робин Брукс продолжает нас информировать, как европейские страны обходят американские и собственные санкции против России.
Например, Польша с начала СВО увеличила свой экспорт в Киргизию в 19 раз. Почти вся эта продукция (как собственного производства, так и других европейских стран) идёт в Россию.
показать весь комментарий
11.01.2024 16:12 Ответить