6531 посетитель онлайн
19 401 67

На Николаевщине военнослужащий застрелил своего командира, а потом покончил жизнь самоубийством

ак

В Николаевской области военнослужащий в звании старшины открыл огонь и застрелил из автомата заместителя командира роты, а затем покончил жизнь самоубийством. Происшествие произошло 7 января.

Об этом сообщили "Суспільне" и "Укринформ" со ссылкой на руководителя Николаевской специализированной прокуратуры в сфере обороны Южного региона Андрея Клепова, передает Цензор.НЕТ.

"Происшествие произошло 7 января. Военнослужащий около шести раз выстрелил в заместителя командира роты из собственного автомата, в результате чего тот умер. Затем военнослужащий застрелился сам", - сказал Клепов Укринформу.

По его словам, в настоящее время возбуждено уголовное производство. Следствие осуществляет следственное управление Главного управления Нацполиции в Николаевской области, процессуальное руководство проводит Николаевская спецпрокуратура в сфере обороны.

Другие обстоятельства происшествия устанавливаются, продолжаются допросы свидетелей.

"Седьмого января произошло происшествие. В 21:00 мы получили информацию, что военнослужащий, старшина, застрелил из своего штатного оружия АК-74 заместителя командира роты. Ориентировочно, совершив шесть выстрелов, после чего совершил самоубийство", — цитирует Клепова "Суспільне".

По его словам, правоохранители совершили выезд и осмотрели место происшествия, допросили свидетелей. Уголовное производство зарегистрировано по статье "Умышленное убийство".

По словам начальника службы по связям с общественностью 35-й отдельной бригады морской пехоты Сергея Козачинского, инцидент произошел в одном из их подразделений.

"Произошел трагический случай, в результате которого погибли двое военнослужащих. Это произошло в одном из пунктов временной дислокации в Николаевской области", - рассказал начальник пресс-службы.

По словам Козачинского, по данному факту было назначено служебное расследование, по результатам которого примут соответствующие решения.

Оба военнослужащих недавно присоединились к подразделению морской пехоты — были мобилизованы. Мужчины находились в тылу. Один из них обеспечивал всем необходимым личный состав, другой исполнял обязанности нравственно-психологического обеспечения.

Участие в выполнении боевых задач военные не принимали.

"Командование бригад выражают глубокие соболезнования родным и близким по поводу гибели военных", - говорит Сергей Козачинский.

По состоянию на 12 января 2024 г. обстоятельства выясняются.

Досудебное расследование осуществляют следователи Главного управления Национальной полиции Николаевской области. Процессуальное руководство осуществляет Николаевская специализированная прокуратура в сфере обороны.

Топ комментарии
+39
просто так не вистрелив. Значить довів пацана.
показать весь комментарий
12.01.2024 19:47 Ответить
+22
Інший виконував обов'язки морально-психологічного забезпечення? Дуже гарно забезпечив що отримав кулю.
показать весь комментарий
12.01.2024 19:48 Ответить
+18
Чим більше буде насильницькими методами призвано людей - тим більше буде подібних випадків: хтось обмежиться самокаліцтвом чи самогубством, хтось ще й забере з собою командира чи тих, хто поруч (іноді навіть не бажаючи цього) і т.п. Людей, схильних до самогубства мали б виявляти на ВЛК (це не так вже й важко), але всім насрати, відтак, закінчується це трагічно. Якщо крім самогубця гине ще хтось - про це ще стає відомо, а в інших випадках все це замовчується, хоча це доволі серйозна проблема.
показать весь комментарий
12.01.2024 20:15 Ответить
Комментировать
Сортировать:
просто так не вистрелив. Значить довів пацана.
показать весь комментарий
12.01.2024 19:47 Ответить
Цей "пацан" з 26.02.2022 воював...
показать весь комментарий
12.01.2024 19:53 Ответить
Что то не сходится...

"Обидва військовослужбовці нещодавно приєдналися до підрозділу морської піхоти - були мобілізовані. Чоловіки перебували в тилу Участь у виконанні бойових завдань військові не брали. "
показать весь комментарий
12.01.2024 20:07 Ответить
і що його не можливо довести до критичної маси??слухаючи розповіді хлопців з фронту всі ми маємо уяву про билот у формі з нашивками офіцерів!!!а також і про те на що вони здатні!!і особливо добре знаємо про безправність рядового і сержантського складу))і причини чому сотні тисяч добровольців сидять без приговорів по сзч!!!
показать весь комментарий
12.01.2024 20:10 Ответить
Старшина роти з замполітом мабуть!
показать весь комментарий
12.01.2024 20:20 Ответить
Ну да. Сержант МТЗ, та заступник по МПЗ.
показать весь комментарий
12.01.2024 20:24 Ответить
мобілізувати психологів к єпєням... також

крім ротації в підрозділі має бути людина з морально-психологічної роботи.
хлопцям реально важко
показать весь комментарий
12.01.2024 20:30 Ответить
Ще в совку служба МТЗ не просихала "до синеви пян, чуточку вибрит", замполіти рот латентні пияки "чуточку пян, до синеви вибрит
показать весь комментарий
12.01.2024 20:50 Ответить
Не кизди пацан, якщо не знаєш,не було за часів совка в армії служби МТЗ, інше ти сам додумав. Сильно у замполітах тоді не пиячили бо виключать з лав партії і прощавай замполітська (і офіцерська автоматично) карʼєра. Звичайно що випивали але приховано.
показать весь комментарий
12.01.2024 21:00 Ответить
А ти що служив в арміі за часів совка ?
показать весь комментарий
12.01.2024 21:32 Ответить
Я вже писав про це багато разів. Мій дядько офіцер запасу підполковник колишній комбат піхотний, ветеран Афгану і АТО, на й о банний гросєю та порохом з військовою пенсією, дуже багато мені про ті часи розповідав і про замполитів теж. Йому в Афгані його замполіт життя врятував, досі товаришують. Шо тебе ще цікавить про замполитів, зараз же дядькі в Білу Церкву подзвоню і запитаю.
показать весь комментарий
12.01.2024 21:53 Ответить
Можливо і серед замполітів трапляються нормальні люди. але того що я бачив в 1980 році. І які заполіти були на торговому флоті з загранкою, теж безпосередне знаю від батька він в мене був стармех на судні. То це якісь малограмотні чудернацькі чудіки
показать весь комментарий
12.01.2024 22:13 Ответить
От і почни з того що особисто не служив в совіцкій армії. В минулому житті я цю кашу зжер від курсанта військового училища до командира роти.
Популярно: МТЗ було, але по совєцкому називалось мто - матеріально техническое обеспечения.
Це не тільки кухня та гсм, а рембати, автобати, бази зберігання і тд. і т.п.
показать весь комментарий
12.01.2024 22:27 Ответить
Вибач якщо я щось не так зрозумів, але ж до чого тут замполіти яких ти згадав?
показать весь комментарий
12.01.2024 23:00 Ответить
А можливо "пацан" мав свої погляди, інші погляди і за це вбив "замполіта"?
показать весь комментарий
12.01.2024 20:58 Ответить
Інший виконував обов'язки морально-психологічного забезпечення? Дуже гарно забезпечив що отримав кулю.
показать весь комментарий
12.01.2024 19:48 Ответить
за маленьку фінансову допомогу вони всі допомогають)))особливо коли вона зовсім даже не маленька і тупо віджимається кримінальним способом!!!!а у хлопців сім"ї і діти зі старими дома))і до речі багатьом почнуть відрізати комунальні вже скоро!!!а скільки хлопців без утримання після поранень по домівках за 600 грн як ви гадаєте у них є забаргованність???
показать весь комментарий
12.01.2024 20:13 Ответить
І де ти був раніше москальський бот, що аж в листопаді 23 тут зареєструвався ?
Краще ходи по палатках на базарах і там розказуй бабусям про 600грн. та обрізання світла
показать весь комментарий
12.01.2024 20:43 Ответить
карми не боїшься наволочь??я не боюся -знаю що кажу!!!а ти тваринко??
показать весь комментарий
12.01.2024 20:45 Ответить
*** змерзлий, запхай собі свою карму в сраку. Ти напевне і дня строкової не служив
показать весь комментарий
12.01.2024 20:51 Ответить
Навчись писати нормально, уйобок, бо від тебе москалем навіть з монітора смердить. Кацапориле гімно тебе видають оті "ь" що ти ліпиш в кожному слові
показать весь комментарий
12.01.2024 20:55 Ответить
не тобі гівно розповідати мені що і як мені робити))дінці своїй команди роздавай в перервах коли носиш їй у зубах тапки))підрило недоношене))
показать весь комментарий
12.01.2024 21:22 Ответить
Навіщо ти кацапу розкриваєш як ти його вирахував. Нехай і далі палиться.) а так він передасть до гори що їх вираховують таким чином і в наступному ввони будуть більш ретельно готуватися.
показать весь комментарий
12.01.2024 22:17 Ответить
Здадуться фільм Стенлі Кубрика де був подібний епізод
показать весь комментарий
12.01.2024 19:48 Ответить
Який?
показать весь комментарий
12.01.2024 19:50 Ответить
Цельнометаллическая оболочка.
показать весь комментарий
12.01.2024 19:54 Ответить
Кажуть на передку це доволі часте явище. Є нормальні командири, а є, що знущаються з солдат. А потім ось такий хепі-енд.
показать весь комментарий
12.01.2024 19:52 Ответить
Багато чого замовчується. Просто зписують на втрати. Коли служив у мирний час, то й тоді кожного тижня на плацу зачитували випадки, які мали місце у ЗСУ. Кожного тижня були й вбивства й самогубства, того зарізали, той підірвався й таке інше. А що вже казати за наш час.
показать весь комментарий
12.01.2024 20:09 Ответить
ти служив в мирний час .. моя історія .. ссср такий собі підрозділ в горах ... один козел дістав хлопця , УКРАЇНЦЯ , дідовщина ..бл. то на вишколі , він тому мордвину , линь перерізав , в горах . кінець , так собі : дві судьби , дезбат .. і каліка на все життя . Ромчику привіт може ти читаєш .
показать весь комментарий
12.01.2024 21:03 Ответить
Прям таки "кожен день".....
Щось засмерділо лаптями.
показать весь комментарий
12.01.2024 21:30 Ответить
Це трапляються не тільки на передку, а й у відносно безпечних тилових частинах.
показать весь комментарий
12.01.2024 20:22 Ответить
На жаль такі випадки не поодинокі. В частині, в якій я колись служив, ходили розповіді про попередні призови, 1 розстріляв караул, 6 військовослужбовців...
показать весь комментарий
12.01.2024 19:54 Ответить
Как сказал мой отец кадровый офицер когда его начал подкаловать в столовой политработник-рота без политрука как деревня без дурака.Политработник покраснел и выскочил из палатки.
показать весь комментарий
12.01.2024 19:55 Ответить
7 числа сталося....блогер мосейчук та весь телеграмм...зразу курсанув.Цензор.....довго новини цензорите
показать весь комментарий
12.01.2024 19:57 Ответить
Капець, що той сержант з тим лейтенантом не поділили...
показать весь комментарий
12.01.2024 20:06 Ответить
Останніх сто грам горілки з пляшки ...
показать весь комментарий
12.01.2024 20:45 Ответить
с *уяшки. Как можно такой юмор писать?
никто не знает причину события
а идет война, нервы у многих сдают
показать весь комментарий
12.01.2024 22:45 Ответить
З самогубством допомогли ?
показать весь комментарий
12.01.2024 20:10 Ответить
щоб не набовтав лишнього))зазвичай офіцери поодинці не ""виступають"" можуть і придавити а ось коли у звязці тоді вони сміливі))
показать весь комментарий
12.01.2024 20:16 Ответить
Може тоді і армію розпустити? А командирів будемо обирати голосуванням як в Раді або при Троцькому у 1917 р. і на яух нам тоді ці охвіцери? В бій теж будемо по голосуванню ходити? Як же ж ви всі офіцерів ненавидите пацанчики? Чи заздрите? вони ж свої українці з України і служать в ВСУ. Того сержанта мабуть жаба давила що він такий крутий але не офіцер і молодому «синку» при погонах підкорятися приходиться? Є такий тип рядових та сержантів, вони вважають що відслуживши колись сорочку у 9 міс. офігенну школу життя пройшли. Приходилося мені таких «борзих» в АТО на місце ставити. І хоча я там був тільки лейтенант (в політехі воєнка була) призваний з запасу але вдавалося якось таких які автоматний магазин ріжком називали до порядку приводити, нічого, не застрелили, досі спілкуємося з обоюдною повагою.
показать весь комментарий
12.01.2024 21:41 Ответить
а може потрібно щоб відповідальність за свої дії була у всіх??справедливість чули ??ні??чому командири які кижають людей на м"ясні штурми не відповідають за свої накази??можливо тому що вони сидять в тилу??а може б кращим було щоб вони показували приклад виконання своїх наказів???
показать весь комментарий
12.01.2024 21:56 Ответить
Ви про яких командирів шановний. Про командира взвода чи роти/батареї? Так вони завжди з своїм особовим складом, чи ви десь по іншому бачили? Чи ви про яких командирів рівн Сирського, Наєва чи Залужного? Так вони не командири а вже командуючі. Можете й верховного головнокомандувача про це саме запитати. Наприклад чому він з вами в атаку не ходить? Цікаво шо він відповідатиме???
показать весь комментарий
12.01.2024 22:18 Ответить
а ти хочешь сказати що крім сержантського складу на передку наприклад в штурмових підрозділах ротні та взводні на передку??коли заходять на позиції по 5-10 чоловік?!?так я повірю що в артпідрозділах ,аеророзвідки офіцери на місцях але в інших ситуаціях я не вірю що разом з бійцями!!особливо коли людей з нуля в сізо кидають за самовільне оставлення позиції!!!коли битись нічим а команду на відхід та допомогу надати нікому!!і люди сидять за сзч
показать весь комментарий
12.01.2024 22:37 Ответить
Так я хочу сказати саме про це. Інакше такого командира треба під трибунал віддавати. Я можу зрозуміти що командир полку чи бригади, ну може окремого батальйону,можуть у себе на КП знаходитися та керувати бойовими діями, але взводний …. Та ні, це ти брешеш. Як сам таким в АТО під Широкіно комвзводом був хоча і звʼязку, але в піхоті.
показать весь комментарий
12.01.2024 22:47 Ответить
відкрий ютюб,звернення бійців із сізо тих самих сзч послухай шо вони кажуть про командирів а тобі шо був з підлеглими пошана і медаль!!!тільки не суди всіх по собі!!!!!
показать весь комментарий
12.01.2024 23:18 Ответить
Що поганого в обранні собі командирів тих, хто заслужив найбільшу повагу у колективі? Тоді офіцерів ніхто не буде ненавидіти, навпаки будуть поважати. Боїшся щоб вони свою куплену владу не втратили? За жабу застрелив офіцера і собі кулю пустив? Ти при своєму розумі?
показать весь комментарий
14.01.2024 14:23 Ответить
Ну то назови хоча б одну армію світу де такі призначення відбуваються саме через голосування? Може в Швеції це так? Або в Зімбабве? А ви дядько балабол, якщо не сказати грубіше! А тобі відомо що для того щоби стати лейтенантом навіть у недуже розвинутих країнах курсанту треба вчитися 4-5 а якщо високотехнологічний ВУС то і 6 років. Чи ти як в лугандоні - відразу автомийникам та грузчикам (моторила та гіві) відразу полковників давати будеш? А можно і генерала - як продавцю курей на ринку захарченку? Коротше юнак, у твоєму пості повна відсутність будь-якого військового досвіду (відчувається що до армії ти і близько відношення ніколи не мав, а поради безумні маєш наглість давати)і дурня несусвітна… краще б ти промовчав *******.
показать весь комментарий
14.01.2024 19:00 Ответить
Чим більше буде насильницькими методами призвано людей - тим більше буде подібних випадків: хтось обмежиться самокаліцтвом чи самогубством, хтось ще й забере з собою командира чи тих, хто поруч (іноді навіть не бажаючи цього) і т.п. Людей, схильних до самогубства мали б виявляти на ВЛК (це не так вже й важко), але всім насрати, відтак, закінчується це трагічно. Якщо крім самогубця гине ще хтось - про це ще стає відомо, а в інших випадках все це замовчується, хоча це доволі серйозна проблема.
показать весь комментарий
12.01.2024 20:15 Ответить
насильницький метод ? нехай другі воюють .а я так , я ж в магазині продукти купляю пдв плачу , помагаю. ... слів немає.
показать весь комментарий
12.01.2024 21:09 Ответить
Шо Сергій Вітальович сцикотно? Мабуть і бронь вже у своєму банку приготував для себе улюбленого? А воюють нехай селюки та розгулі? Ні пацан так не буде….
показать весь комментарий
12.01.2024 21:47 Ответить
Забув у диванного патріота зі Швейцарії запитати, що мені робити. А як буде в моєму випадку вирішуватиму виключно я і ніхто більше, як робив це все життя - тому з погрозами, осудом, мораллю і т.п. до когось іншого бо мені тупо начхати, що і хто про мене думає.
показать весь комментарий
12.01.2024 22:00 Ответить
Це ми вже зрозуміли… патріот ви наш! то не Швейцарія шановний то Червоний хрест…..
показать весь комментарий
12.01.2024 22:05 Ответить
"то не Швейцарія шановний то Червоний хрест….." це той хрест що над нашими полоненими у кацапстані збиткується і нічого для їхнього звільнення не робить ? Тоді нічим пишатися ........
показать весь комментарий
12.01.2024 22:37 Ответить
Комісар
показать весь комментарий
12.01.2024 20:16 Ответить
довел
показать весь комментарий
12.01.2024 20:20 Ответить
Убиенный бывший мент, гаишник. Хорошего про него не могу сказать ничего (про покойников или хорошее или ничего) - думаю заслужил...
показать весь комментарий
12.01.2024 21:02 Ответить
«О мёртвых либо хорошо, либо ничего, кроме правды», − изречение древнегреческого политика и поэта Хилона из Спарты (VI в. до н. э.), приведенное историком Диогеном Лаэртским
показать весь комментарий
12.01.2024 21:13 Ответить
Це ти про офіцера чи про сержанта? Гаїшнік - замполіт в піхоті? Це мабуть анекдот такий??
показать весь комментарий
12.01.2024 21:44 Ответить
Прикинь , знав я двох гаїшників що половину свого життя пропрацювали викладачами у ДОСААФІ ( що потім ТСОУ став ) , а слідчих у поліції з педагогічною освітою взагалі тьма ((
показать весь комментарий
12.01.2024 22:42 Ответить
Про офіцера. Сьогодні його поховання о 12 годині
показать весь комментарий
13.01.2024 10:34 Ответить
О зараз уклоністи завиють. Не мобілізовуйти нас,ми боємось. Хай інши воюють.
показать весь комментарий
12.01.2024 23:10 Ответить
Літінант скоріше всього служив півроку. Років 21 приблизно було. А старшина був в роках. До старшини ще дослужитися треба. Мабуть бухав на свята. Якби за діло застрелив літінанта, то сам не застрелився би!
показать весь комментарий
13.01.2024 01:45 Ответить
Із радянського армійського фольклору....Солнце светит и палит... в отпуск едет замполит))!! Снег идет и дождь холодный ....в отпуск едет Ваня......взводный!!
показать весь комментарий
13.01.2024 07:20 Ответить
Історія ненависті командирів до заступників командирів з соціально-психологічної служби, виховної роботи, по роботі з особовим складом, морально-психологічного забезпечення...(здається, нікого не пропустив) за часів "совка", а потім, після розвалу, в Україні, має цілком зрозуміле підгрунтя.
За "совка" - замполіт (заместитель по политической части) був паралельною структурою у підрозділі на рівні з командиром, оскільки мав величезний партійний вплив і часто міг безперешкодно протидіяти негідній поведінці, обумовлюючи та аргументуючи це дотриманням партійної дисципліни. Цей вплив розповсюджувався на усі сфери армійського життя. У тому числі, і поза службою. Багато описано в літературі, фільмах, у житті випадків, коли командири- пияки, розпусники, бездарі, посадові тупиці, розтратчики коштів, тощо викликалися на партійну комісію з послідуючим "зняттям стружки з Буратіни", де під тиском аргументів вони сралися і сцялися, вимолюючі собі кар'єрні, посадові, побутові преференції в обмін на клятвену обіцянку виправити свою негідну поведінку...
Багато командирів, які бажали необмеженої влади, але, відверто кажучи, сцяли протистояти замполітам, робили це у вигляді різноманітних "підколів, підначок" у їх бік. Хоча, без сумніву, були як різні, за своїм паскудством, командири так і різні замполіти.
А вже потім, у незалежній Україні, коли зникла "руководящая і направляющая роль партії" ці військовослужбовці, які вважалися "інженерами людських душ" стали безпосередньо підлеглими командирів підрозділів БЕЗ ПРАВА партійної опіки командирів.
Ну й далі, молоді хлопці, що приходили у військові інститути (військові училища були реорганізовані) 4-5 років контактували з викладачами, набиралися від них їхнього "життєвого досвіду минулого" і відповідно, формували власну армійську поведінку. А, згодом, несли це "світосприйняття" у війська, ставали на командирські посади підрозділів, військових частин та називали заступників командирів "МІЙ ЗАСТУПНИК". Але забуваючи, що рабства у армії Незалежної України номінально ніби то й немає...
До речі, це притаманно командному фаху курсантів. Що стосується інженерів, "виховників", тиловиків - то такі погляди у них до "замполітів" або відсутні, або слабо виражені.
І що смішно, на 33-му році незалежності офіцерів (зараз вже) з морально-психологічного забезпечення досі деякі недалекі розумом "красниє камандіри" називають "зампаліт". При цьому не знаючи навіть що це означає.
показать весь комментарий
05.02.2024 21:27 Ответить