10144 посетителя онлайн
3 131 43

64% украинских беженцев планируют вернуться домой, - исследование VoxUkraine

паспорт,біженці,мігранти

Украинские беженцы в большинстве своем планируют вернуться на Родину. Более половины беженцев нашли работу за границей. В 80% она менее квалифицированная, чем работа в Украине.

Об этом свидетельствуют результаты исследования, проведенного VoxUkraine, сообщает Цензор.НЕТ.

За границей сейчас находятся около 6 млн украинских беженцев. Большинство из них поддерживают связь с Украиной и планируют вернуться. Из тех, кто уже это сделал, только 7% хотят уехать снова.

По данным исследователей, по состоянию на июль-август 2023 года в Украину уже вернулись 63% выезжавших за границу. Среди тех, кто до сих пор за границей, 64% опрошенных планируют вернуться в Украину.

"Наличие родителей и/или дистанционной работы в Украине, а также лучшая ситуация с безопасностью оказались значимыми факторами "притяжения", тогда как материальные трудности за рубежом служили весомым фактором "выталкивания" из стран пребывания", - отмечают авторы исследования.

Информация, полученная от власти, повлияла на решение о возвращении 12% украинцев.

Работу за границей нашли 53% беженцев. "9% из них работают онлайн на украинские компании, а треть - в стране пребывания. В то же время почти 80% трудоустроенных говорят, что их работа за границей менее квалифицированная, чем в Украине", - отметили исследователи.

Для исследования в VoxUkraine использовали данные опроса социологической компании Factum Group, проведенного в июле-августе 2023 года.

Топ комментарии
+27
Не думаю, що така велика кількість людей захоче повертатись до країни, де зарплатня в 500 у.о. та мобільний телефон є "предметами розкоші" та підлягають додатковому оподаткуванню.
показать весь комментарий
19.01.2024 09:52 Ответить
+26
Вы забыли запятую правильно поставить - 6,3%!!!

Уверен, жить в этом шапито многие не захотят
показать весь комментарий
19.01.2024 09:51 Ответить
+18
планувати, ще не значить повернутись. Ще нікому не відомо скільки триватиме ця клята війна і чи буде де жити і працювати. Не у кожного вистачить сил повернутись на згарище
показать весь комментарий
19.01.2024 09:53 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Вы забыли запятую правильно поставить - 6,3%!!!

Уверен, жить в этом шапито многие не захотят
показать весь комментарий
19.01.2024 09:51 Ответить
повернуться, але після перемоги!
показать весь комментарий
19.01.2024 09:54 Ответить
не тільки !!! повернутися після зміни влади прокацапських "зе-н*ркоманів" на нормальну проєвропейську владу, нормальні суди і тд.тп. ...
показать весь комментарий
19.01.2024 09:58 Ответить
Ви реально вірите в те, що коли розженуть те зелене кодло, то повернуться. Я - ні. Бо якраз драпанули саме 73-відсоткові адєпти сєкти янелоха. Анінікамунічєвонєдолжни, їм пофіг, хто тут у нас при владі, чи їхній вєлікій Зе, чи хтось інший. Їхня головна цінність - мати лише права, обов'язків для них не існує. Крім того їм якраз краще, коли можна всьо порєшать, коли всьо схвачєно - виконують закони лише лохі, аніженєлохі... Так, в Європі їм доводиться виконувати закони, але не тому, що їм це подобається, а тому, що інакше їх чекає кара.
Я говорю саме про тих, хто нікамунічєвонєдолжен. Щоб не подумали, що хотів образити наших, які вже давно виїхали з різних причин і, звичайно, це не про жінок.
показать весь комментарий
19.01.2024 10:32 Ответить
драпанули різні ... і ті хто голосував за "зе", і ті хто за Порошенка, і ті хто проігнорував вибори 2019 року ... це я по свої знайомих знаю ...
показать весь комментарий
19.01.2024 10:35 Ответить
Так, але їх об'єднує одне - анінікамунічєвонєдолжни.
Тому вони не повернуться, хіба що їх випруть звідти.
показать весь комментарий
19.01.2024 10:37 Ответить
Я живу в Естонії 17.5 років, багато зустрічаю тут біженців, котрі не розуміють, що оказалися тут завдяки Зеленій Шмарклі Боневтіку Оманському Янолоху-Янетряпці! Вони не бачуть взаємозв'язку з тим, як голосували на виборах ( чи а я ні за кого не голосував) - і між тим, як живуть и де опинились .. зебілиблд
показать весь комментарий
19.01.2024 13:00 Ответить
тобто в 3му поколінні? ви в це вірите?
показать весь комментарий
19.01.2024 10:36 Ответить
Не думаю, що така велика кількість людей захоче повертатись до країни, де зарплатня в 500 у.о. та мобільний телефон є "предметами розкоші" та підлягають додатковому оподаткуванню.
показать весь комментарий
19.01.2024 09:52 Ответить
та нема тут зарплатні 500 уо , більшість отримує 12 000 грн на руки , а щоб мати 20 000 то треба пахати як кінь зранку до ночі без вихідних
показать весь комментарий
19.01.2024 19:17 Ответить
Менш кваліфікована але більш оплачувана
показать весь комментарий
19.01.2024 09:52 Ответить
Справа не тільки в оплаті. Важливо, щоб ту роботу хотілось робити, а не ходити на неї, як на каторгу.
показать весь комментарий
19.01.2024 12:36 Ответить
Всі не можуть бути інженерами, лікарями чи юристами. А каторга - це коли не вистачає грошей на комуналку, їжу, одежу і ліки.
показать весь комментарий
19.01.2024 15:02 Ответить
Так всі і не хочуть ними бути. Кому подобається бути водієм, кому слюсарем, а кому, навіть, вантажником.
показать весь комментарий
19.01.2024 16:13 Ответить
и чтоб ты себя чувствовал белым человеком, а не обслугой
показать весь комментарий
19.01.2024 17:36 Ответить
планувати, ще не значить повернутись. Ще нікому не відомо скільки триватиме ця клята війна і чи буде де жити і працювати. Не у кожного вистачить сил повернутись на згарище
показать весь комментарий
19.01.2024 09:53 Ответить
Ухилянтам дорога назад зась.
показать весь комментарий
19.01.2024 10:00 Ответить
Ото вони засмутяться )
показать весь комментарий
19.01.2024 10:12 Ответить
На все свій час)
показать весь комментарий
19.01.2024 11:00 Ответить
Правильно, особливо жінкам і дітям. 4 пенсіонерів і 3 ветеранів будеш годувати сам
показать весь комментарий
19.01.2024 14:14 Ответить
тільки під конвоєм
показать весь комментарий
19.01.2024 10:03 Ответить
Не вірю!
показать весь комментарий
19.01.2024 10:06 Ответить
Це буде зовсім інша країна,ніж вони знають і на багато років.Приїдуть лише неспроможні,по різним причинам(діти,непрацездатні,здоров'я,несхильні до навчання та ін.) закріпитися.
показать весь комментарий
19.01.2024 10:09 Ответить
здоров'я, якраз буде аргументом не повертатись. побачивши різницю в медицині, повернутись туди де в лікарні "за так і прищ не вискочить" не кажучи вже про решту розцінок безплатної тамошньої медицини, здоров'я, якраз і буде аргументом залишитись за кордоном, а не повернутись туди, де лікарі між собою говорять "ну шо, будемо лічіть, чи хай ще поживе?"
показать весь комментарий
19.01.2024 10:33 Ответить
о кто бы говорил про классную западную медицину, где к врачам вообще не попасть. Наоборот все в Украину едут, обследоваться, зубы делать и тп.
показать весь комментарий
19.01.2024 17:37 Ответить
Для кого вони пишуть ті бздури ????.... Кого хочуть потішити ?!
показать весь комментарий
19.01.2024 10:16 Ответить
скоріш 65% тих, хто зараз звідси не може виїхати поїде.
показать весь комментарий
19.01.2024 10:16 Ответить
і відразу на окопи . бо вони ухилянти, бо ці що намагаються виїхати ухилянти, то про решту і слів неиає. це ж не батальон монако
показать весь комментарий
19.01.2024 10:17 Ответить
Так, дуже добре, всім ухилянтам та закордонним пристосуванцям потрібно найближчим часом готувати валізи) Мабудь шановні любителі халяви трішки вже забули, громадянами якої країни вони є. Чекаємо на Батьківщині.
показать весь комментарий
19.01.2024 10:22 Ответить
Завершиться война, наладится экономика, выберут другого президента - вернутся 75 процентов, а то и 80... Расскажут нам как трудно было жить в Европе, ну что... пожалеем бедолаг, реально им было тяжело...
показать весь комментарий
19.01.2024 10:24 Ответить
"Жаль только жить в эту пору прекрасную уж не прийдется ни мне ни тебе" 😀
показать весь комментарий
19.01.2024 11:04 Ответить
ще раз повторюсь - є вже точний прецедент, війна в югославії, яка в порівнянні з українсько-рашистською війною була короткочасною, й біженство югів на тих же умовах як і зараз з України, вже показало, скільки повернулось. враховуючи різницю в доходах, ага, побудували там собі хатинки, в які на літо повертаються туди як на дачі. особливо якщо біля моря. при тому що для них термін осідлості до кінця війни не наступив, раніше закінчилась. але ніхто з них, хто був працевлаштований, не старий, щоб заробити собі не подачкову, а людську пенсію, не потрапив до штрафрегістру й не захотів поврнутись добровільно - не повернувся. а це все бла-бла-бла- це типу "спіть жителі які ще в Україні! все спокійно! там погано, не думайте про закордон,..."
показать весь комментарий
19.01.2024 10:27 Ответить
На заході якщо ти стартуєш до 45 років і згодом знаходиш кваліфіковану роботу то в 62-63 спокійно йдеш собі на пенсію доларовим мільонером з максимальною соціальною пенсією.
показать весь комментарий
19.01.2024 11:13 Ответить
новий день, новий п....ж від влади.
показать весь комментарий
19.01.2024 10:34 Ответить
бред! Процентов 80 не вернутся никогда, после войны от Украины останутся одни руины, и восстановление ( економическое, жилищное, промышленное) хотя бы до того уровня что был до войны - займет не одно десятилетие.......Тем более когда закончится война, у тех людей, что выехали сейчас вырастут уже дети и внуки и вырастут они заграницей, а нынешнее поколение просто не доживет до момента мира и умрет на чужбине как Бандера....
показать весь комментарий
19.01.2024 10:37 Ответить
Вернутся. и 65% и 80% - это реально число желающих вернуться.
Всё зависит от сценария окончания войны и действий власти.
В случае заморозки войны, почти никто не вернётся. Какой смысл возвращаться в страну в которой в среднесрочной перспективе опять начнётся война и никто не будет вкладываться?

Нужна победа, и максимальное приближение к НАТО (желательно конечно вступление).

Нуи действия как власти так и оппозиции - будут иметь очень важное значение.

Те кто сейчас застрял в Украине и не может выехать, но считает, что в Европе маслом намазано... Ну те люди не жили тут, по крайней мере в Германии или Франции и только и могут писать, про зарплаты какие тут высокие... не задумываясь и не видя реалии сдешней экономики про хвалную немецкую медицину и прочую чушь))

ОЧЕНЬ многие хотят вернуться.
показать весь комментарий
19.01.2024 10:49 Ответить
Не мучтеся там...повертайтейтеся !))))
показать весь комментарий
19.01.2024 10:52 Ответить
многие пенсионеры хотят домой. А мамочки с детьми очень редко хотят домой. Особенно с сыновьми. В Германии учиться обязательно, поэтому дети пристроены в основном
показать весь комментарий
19.01.2024 11:13 Ответить
Настав час ох*тєльних історій. У вас кінця-краю війні не видно, не відомо, чи взагалі країна після цієї війни залишиться і в якому стані, а 64% хочуть повернутися. Вірю. Прямо, як Станіславський.
показать весь комментарий
19.01.2024 14:20 Ответить
А остальные 9 процентов когда приедут?
показать весь комментарий
19.01.2024 21:26 Ответить