9782 посетителя онлайн
4 842 32

Microsoft заявила об атаке российских хакеров

майкрософт,microsoft

Компания Microsoft заявила, что некоторые из ее корпоративных аккаунтов электронной почты были взломаны хакерской группировкой, связанной с российской разведкой.

Как информирует Цензор.НЕТ со ссылкой на ЛІГА.net, об этом сообщила компания 19 января.

Microsoft заявила об обнаружении атаки 12 января. Ответственность – за хакерской группировкой, известной как Midnight Blizzard или Nobelium. Она также стоит за кибератакой SolarWinds в 2020 году. Microsoft и представители кибербезопасности США заявили, что Nobelium является частью Службы внешней разведки России (СВР).

"Начиная с конца ноября 2023 года, злоумышленник использовал атаку распылением пароля, чтобы скомпрометировать устаревшую непроизводственную тестовую учетную запись клиента и закрепиться, а затем использовал разрешения учетной записи для доступа к очень небольшому проценту корпоративных учетных записей электронной почты Microsoft, включая членов высшего руководства и сотрудников нашей службы кибербезопасности, юридических и других функций. Также были похищены определенные электронные письма и вложенные документы", – написала компания в сообщении в блоге.

Microsoft не отметила, кого именно из топ-менеджеров атаковали хакеры. У компании пока нет доказательств того, что "клиентские среды, производственные системы, исходный код или системы ИИ" были скомпрометированы.

Хотя компания замечает, что атака не являлась результатом уязвимости в продуктах или сервисах Microsoft, она принимает меры для немедленного повышения безопасности устаревших систем и внутренних бизнес-процессов Microsoft. Изменения могут привести к сбоям.

Топ комментарии
+14
Нехай у відповідь заблокує кацапам поновлення.
показать весь комментарий
20.01.2024 10:54 Ответить
+11
Найбільша загроза, це мексиканці і Китай, не переймайтеся
показать весь комментарий
20.01.2024 11:02 Ответить
+9
Заявляйте, озабочуйтеся, занепокоюйтеся.
показать весь комментарий
20.01.2024 10:59 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Нехай у відповідь заблокує кацапам поновлення.
показать весь комментарий
20.01.2024 10:54 Ответить
Так ще давно оновлення заблоковано для них.
Чи може щось я плутаю.
показать весь комментарий
20.01.2024 10:58 Ответить
Так і є, заблокували ще у 22 році. Але кожен пакет можна доставити всеодно вручну.
показать весь комментарий
20.01.2024 11:00 Ответить
А, то так. Так напевно зараз більшість товарів до них доходять які під санкціями. Оптом заборонили брати. Так штучно тягають падли.
показать весь комментарий
20.01.2024 12:03 Ответить
хай віндовс повністю заблокує
показать весь комментарий
20.01.2024 11:23 Ответить
Знаєте, для мене було б за щастя вирубити оновлення в Віндовс 10. Бо у Віндовс 7 це можна зробити, а в 10-ці вже ні. Нах мені ті оновлення здалися? В мене 7ка без оновлень колись ідеально пропахала років 5 і могла пахати і більше, але перевстановив уже чисто для перестраховки!
показать весь комментарий
20.01.2024 11:25 Ответить
Десь років 5 твій компʼютер працював рашкоботом в мережі. ZverCD мабуть?

Оновлення потрібні як мінімум для того, щоб твій компʼютер не став частиною російського ботнету.
показать весь комментарий
20.01.2024 11:41 Ответить
Ні, вінда не ломана.
показать весь комментарий
20.01.2024 11:46 Ответить
Ну якщо не ZverCD, то може й не 5 років поспіль, бо в цих ломаних віндах з російських торент-трекерів ботнет йде "із коробки". Але усе одне, якщо заблокувати апдейти безпеки, то виходить такий алгорітм:

1) професійні ґакери знають про так звану 0-day вразливість і діляться інформацією про її використання за великі гроші з обмеженою кількістю людей.

2) з часом ця кількість людей неодмінно зростає і цю вразливість починають використовувати публічно викладені інструменти, які хтось зробив для себе колись.

3) відповідно зростає кількість скарг на злами, майкрософт знаходить вразливість і випускає security update.

4) дітям-псевдоґакерам в рашці приходить секьюріті апдейт, вони читають про нього і там подробно розписано, яку вразливість цей апдейт закриває і які жахи можна було через цю вразливість наробити (critical, major, minor ітд).

5) вони лізуть в інтернет, знаходять інструменти з пункту 2 і доробляють їх нескладним чином так, щоб ці інструменти почали бити по площі.

6) ага, по рашці бити сикотно, бо кгб прийде додому. вдарюка я по Українським ip - думає такий ґакер-кіздюк.

7) В один з діапазонів цих ip потрапляє ваша win7, в якій ця вразливість не закрита апдейтом...
показать весь комментарий
20.01.2024 11:58 Ответить
Емм, я не порожню вінду ставив, а сп1 уже.
показать весь комментарий
20.01.2024 12:05 Ответить
хай дозволить оновлення і засуне "трояна" який зруйнує в них все!
показать весь комментарий
20.01.2024 11:35 Ответить
І контейнером "хробака" приклеїти.
показать весь комментарий
20.01.2024 12:12 Ответить
Заявляйте, озабочуйтеся, занепокоюйтеся.
показать весь комментарий
20.01.2024 10:59 Ответить
Найбільша загроза, це мексиканці і Китай, не переймайтеся
показать весь комментарий
20.01.2024 11:02 Ответить
Якщо говорити саме про IT, то китайські хакери набагато більше проблем приносять як майкрософту, так і американцям. Мексиканці тут взагалі ні до чого.
показать весь комментарий
20.01.2024 11:36 Ответить
Мексиканці на кордоні. Проблема з незаконною міграцією.
показать весь комментарий
20.01.2024 11:46 Ответить
Китай і КНДР загрози не становлять. Як і росія. "Гарні хлопці, можна домовлятися".
показать весь комментарий
20.01.2024 13:03 Ответить
Майкрософт вдає, що їй невідомо, скільки комп'ютерів у рашці працюють з неліцензійними програмами та операційними системами. Відключити все це - справа п'яти хвилин. Але вони з Гейтсом вибрали шлях скавчати, скиглити і скаржитися на гірку долю.
показать весь комментарий
20.01.2024 11:19 Ответить
Як ви то вирубите, цікаво?
показать весь комментарий
20.01.2024 11:27 Ответить
Вирубити можна як на Андроїді - через оновлення.
показать весь комментарий
20.01.2024 11:41 Ответить
Оновлення вирублені.
показать весь комментарий
20.01.2024 11:47 Ответить
Лишите парашу своей продукции. Пусть "Авророй" пользуются
показать весь комментарий
20.01.2024 11:22 Ответить
Взагалі-то вже. Росіяне із-за цього ліхорадочно зараз намагаються мігрувати на свій кривий Astra Linux
показать весь комментарий
20.01.2024 11:39 Ответить
Ну то заблокуйте дистанційно всі комп'ютери на віндовс (які зможете) та ще і процесори попаліть в московщіні
показать весь комментарий
20.01.2024 11:42 Ответить
це ж не ГУР, це Майкрософт, нічого попалити на московщині вони не можуть.
показать весь комментарий
20.01.2024 11:48 Ответить
було б бажання...
показать весь комментарий
20.01.2024 18:04 Ответить
Вінчестери спалити або форматнути теж.
показать весь комментарий
20.01.2024 11:48 Ответить
Пам'ятаєте анекдот про апарат, який розподіляє біль при пологах між матір'ю і батьком? То здається мені, що коли на московії вирубити продукти MS, та ще й попалити HDD, то здохне половина або більше компів в Україні...
показать весь комментарий
20.01.2024 12:06 Ответить
ПЗ від макрософт, у плані безпеки, є повне лайно !!! майкрософт в кінці 90-х на початку 200-х, під гаслом "на пк може працбвавти навіть клінічний ідот" ґ, завоювали ринок ОС для ПК/ноутбуків знищивши при цьому інші, досить переспективні на той час проекти !!! тепер маючи молопольне становище на ринку роблять усе що хочуть, а про безпеку користувачів не паряться !!!
показать весь комментарий
20.01.2024 11:57 Ответить
Перебить нах семейку касперских, остальные призадумаются.
показать весь комментарий
20.01.2024 12:00 Ответить
Хто дикунам дає в руки комп.?І взагалі будь-які технологіі.Цапа потрібно тримати в хліві ,не випускаючи погадити на подвіря.Нехай там де жре там і "іспражняється"....А ви їх по всьому світу розселили.....